in

Half-Life: Alyx Evrene Dönüşte Yalnızca Bir Başlangıç Olacak

Half-Life: Alyx oyunu, Valve’ın evrene geri dönüşü için yalnızca bir başlangıç olacak. Half-Life 3 için ise umutlar “bir kez daha” yeşeriyor.

Half-Life: Alyx VR Oyun

Valve, daha çok Half-Life oyununun VR olarak karşımıza çıkacağını ve “Half-Life: Alyx“ten sonra hız kesmeyeceklerini belirtti. Ayrıca Half-Life 3’e dair umutları da yeşertti.

Game Informer ile yapılan bir röportajda, Valve’dan Robin Walker’a şirketin hâlâ Half-Life 3 üzerinde çalışıp çalışmadığı soruldu.

Bu oyunun kendileri için çok şey ifade ettiğini belirten Walker, Alyx’i bir evrene dönüş kapısı olarak gördüklerini açıkladı:
“Half-Life bizim için çok şey ifade ediyor. Ve karakterleri, ortamı ve mekanikleri yeniden tanıtmak için son derece değerli. Half-Life: Alyx ekibinde Half-Life 2’den beri Valve’da bulunan ve orijinal Half-Life’a geri dönen birçok kişi bulunuyor. Aynı zamanda Half-Life: Alyx ekibinde bu seri üzerinde ilk kez çalışan insanlar da var ve birçoğu kesinlikle bunun bir son olmadığını umuyor. Biz kesinlikle Half-Life: Alyx’i bu evrene bir dönüş olarak görüyoruz, bir son olarak değil.”
Half-Life: Alyx VR Oyun

Valve, Half-Life 3 hakkında konuşmaya geldiğinde geleneksel olarak sessizliğini korudu, ancak Walker’ın bu sözleri Valve’ın bunu gerçekleştirmek üzere çalıştığı şeklinde yorumlandı.

Half-Life: Alyx Sadece Başlangıç

Walker, Half-Life: Alyx’in Half-Life hikâyesini, tanıtıcı bir giriş niteliğinde olmasına rağmen ileriye taşıyacağını da doğruladı:
“Half-Life: Alyx, Half-Life serisine, hem çok miktarda içerik hem de serinin geri kalanı hakkındaki hikâyesinin ana fikri açısından tam donanımlı bir giriş. Bu, daha büyük bir hikâyenin kritik bir parçası ve bu hikâyeyi ileriye taşıyor.”
Half-Life: Alyx VR Oyun

Peki beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan Alyx VR oyunu, ikinci oyunun hikâyesi ile ne kadar bağlantılı olacak? Bu sorunun yanıtı için biraz daha beklememiz gerekecek. Ancak Walker, üstü kapalı bir şekilde de olsa oyunculara Alyx öncesi ikinci oyunu oynamalarını tavsiye etti:
“Half-Life: Alyx’e başlamadan önce oyuncuların ikinci bölümdeki aksiyonlarla kendilerini tazelemeleri kötü bir fikir değil.”
Half-Life: Alyx oyununun çıkış tarihi bir erteleme kararı söz konusu olmazsa 23 Mart 2020 olarak geçerliliğini koruyor.

Alyx için gerekli olacak minumum sistem gereksinimleri ise şu şekilde:

12 GB RAM, GTX1660 / RX 580, 6 GB ekran kartı ve Core i5 – 7500 / Ryzen 5 1600 işlemci.

Half-Life: Alyx Oynanış Videoları

Peki ya sizin yeni oyundan beklentileriniz neler? 3. oyunun geleceğine inananlardan mısınız? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* The Last of Us Televizyon Dizisi Oluyor!

Kaynak: Euro Gamer

Aylin Gümüş

Kendisi bildi bileli hem oyun hem de teknoloji ile içli dışlı. İki yaşından beri oyun oynayan bir yazılımcı. Lovecraft ve Sherlock başta olmak üzere fantastik, bilim kurgu, korku, gerilim ve polisiye türlerini severek takip eder.

Haftanın Kitabı #131 | Marifetler – Ursula K. Le Guin

Haftanın Kitabı #131 | Marifetler – Ursula K. Le Guin

Madeline Miller - Akhilleus'un Şarkısı

Madeline Miller’ın Ödüllü Kitabı Akhilleus’un Şarkısı Raflarda