in ,

Açık Dünyada Geçecek Dev Bütçeli Bir Harry Potter Oyunu Geliyor

Açık dünyada geçecek dev bütçeli bir Harry Potter oyunu geliyor! Yeni rol yapma oyunu 2021 yılında hayranlarla buluşabilir.

Harry Potter Oyun RPG Açık Dünya

İlk söylentilerini, sızıntılarını ve ipuçlarını 2018 yılında duymaya ve görmeye başladığımız, hayallerimizde yaşayan açık dünya bir Harry Potter oyununa her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz gibi görünüyor.

Bloomberg’in projede görev aldığını iddia eden iki çalışana dayandırdığı haberinde, oyunun yeni nesil XBox Series X ve Playstation 5 konsolları için 2021 yılında piyasaya sürülme hedefiyle geliştirme aşamasında olduğu belirtilmiş. Hogwarts ve çevresinde açık dünya olarak karşımıza çıkacak bir Büyücülük Dünyası oyununun prodüksiyonu, büyük bütçeli olması ile de dikkat çekiyor. Bir süredir mobil platformlar odaklı giden Wizarding World oyunları hayranlardan yeterli ilgiyi görememişti.

Yeni Harry Potter Oyununu Avalanche Studios Geliştiriyor

Bu haberlerle birlikte iki yıldır söylentisi kulaktan kulağa yayılan açık dünya Harry Potter oyununu Avalanche Studios’un geliştirdiği de neredeyse kesinleşmiş oldu.

Bilindiği gibi oyun hakları Warner Bros.’ta olan Harry Potter’ın böyle önemli bir projesinin henüz resmi olarak duyurulmaması bir hayli ilginç bir durum. Acaba Warner Bros. Avalanche’ın ilerleme sürecini gözlemleyip öyle mi proje hakkındaki kararını vermek istedi?

Harry Potter Oyun RPG Açık Dünya

Bloomberg’in haberinde, Warner Bros.’un, pandemi nedeniyle iptal edilmeden önce 2020 E3 fuarında oyunu tanıtmayı planladığını ama iptal haberi sonrası tanıtım yapacak bir etkinlik bulamadığı belirtilmiş. Hatırlarsanız Warner Bros.’un iki adet Batman oyunu üzerine çalıştığının da haberini vermiştik. E3 iptal oldu ama Warner Bros., DC Fandome etkinliğini kullanıp Batman oyunlarını tanıtacak gibi duruyor. Harry Potter için ise farklı bir strateji uygulamaları gerekecek.

Harry Potter Oyununun Yapımcısı, Mad Max ile de Tanınıyor

Just Cause serisi ve dağıtımcısı Warner Bros. olan 2015 yapımı Mad Max oyunu ile tanıdığımız Stockholm merkezli Avalanche, en son 2019 yılında Rage 2 ve Generation Zero oyunları ile karşımıza çıkmıştı.

Not etmekte fayda var: Harry Potter’ın yaratıcısı J.K. Rowling’in projede doğrudan bir etkisinin olmadığı, sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Harry Potter Oyun RPG Açık Dünya

Oyuna dair haberlerin iyice yüzüne çıkmasıyla birlikte Warner Bros.’un yapımı resmi olarak duyurmak için bir baskı hissedeceğini öngörmek güç değil. Uygun ortamı bulur bulmaz kısa bir tanıtım ile oyunun yeni nesil konsollar için, 2021 yılında piyasaya sürülme hedefiyle geliştirme aşamasında olduğunu açıklayacaklarını tahmin ediyoruz.

Açık dünya bir Harry Potter oyunu sizi de heyecanlandırıyor mu? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın!

* * *

* Fantastik Canavarlar 3, Bazı Harry Potter Karakterlerini Geri Getirebilir

Kaynak: Bloomberg

Ufuk Yasin Yurtbil

Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam bilimkurgu/fantastik kurmaca.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Bu oyun iyi olacak gibi. Beklenildiği gibi açık dünya tarzı bir oynanışı olursa tadından yenmez.

 2. Avatar for AhmetUsay AhmetUsay dedi ki:

  RPG öğeleri içeren bir HP oyunu varsa cidden iyi bütçe ve iyi bir iş varsa o zaman kötü oyun gelmez diye düşünüyorum ama umutları düşük tutacağım. Avalanche Studios Just Cause yapan ekip eğlenceli bir şeyler çıkacaktır. En azından büyük keyif verecektir. Hikayeye gelecek olursak RPG öğesi varken kötü bir hikaye oyunu oynanmaz hale getirir.

 3. Avatar for Kotununiyisi Kotununiyisi dedi ki:

  Avalanche Studios değil Avalanche Software geliştiriyor hocam. Eskiden Disney’e aitlerdi. İnfinity oyunları yaptılar sonra WB tarafından satın alındılar. Haberde bir yanlışlık olmuş.

 4. Avatar for AhmetUsay AhmetUsay dedi ki:

  Dediğin gibi haberde bir yanlışlık var. Başka forumda Avalanche Software olarak gördüm. İkiside aynı firmadır diye düşündüm.

 5. Avatar for AhmetUsay AhmetUsay dedi ki:

  İkisinin arasındaki fark birisi direk disney filmlerini baz alarak ufak çaplı oyun yapıyor. Diğeri de bağımsız direk oyun yapan bir firma ikisi de dediğin gibi aynı çatı altında olabilir. WB işi batırmasında isterse gelsin ben yapayım.:smiley: Bilmesem de en azından kovalarız. :stuck_out_tongue:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

Doctor Doom Thanos Marvel Sinematik Evreni Yeni Kötü

Doctor Doom, Thanos Sonrası Marvel Sinematik Evreni’nin En Büyük Kötüsü Olabilir

Bu Bizim Havamız - Jonathan Safran Foer

Bu Bizim Havamız: Jonathan Safran Foer Yeni Kitabı ile Raflarda