in

Hogwarts Legacy Çıkış Tarihi Ertelendi: Açık Dünya Harry Potter Oyunu 2022’ye Kaldı

Hogwarts Legacy çıkış tarihi ertelendi. 2021’in merakla beklenen açık dünya Harry Potter rol yapma oyunundan kötü haber geldi. PortKey Games’in geliştirdiği yapım 2022 yılına kaldı.

Hogwarts Legacy Harry Potter oyunu

Hogwarts Legacy çıkış tarihi ertelendi. Merakla beklenen açık dünya Harry Potter oyunu için kötü ne yazık ki kötü haber geldi. Oyun analistleri, bu yıl çıkması beklenen birçok oyunun bir sonraki yıla erteleneceğini düşünüyor.

İlk haberleri birkaç yıl önce çıksa da, ilk defa PlayStation 5 etkinliği sırasında, geçen eylül ayında resmileşen yeni Harry Potter oyunu, fragmanıyla birlikte tanıtıldı. Portkey Games ve Avalanche Studios tarafından geliştirilen oyun, bildiğimiz Harry Potter serisinin çok daha öncesinde geçiyor.

Tam bir asır öncesini anlatacak olan Hogwarts Legacy, 1800’lerin sonlarında başlayacak. Oyuncuların kendi öğrencilerini yaratmalarına, derslere katılmalarına ve büyücü okulu ile çevresini keşfetmelerine izin verecek.

Rol yapma türündeki açık dünya Harry Potter oyunu, yıllar önce tasarımlarına başlamış ancak uzun süre boyunca sadece ihtimal olarak kalmıştı. Resmi duyurusu ile birlikte yayınlanan fragman da izleyenleri oldukça heyecanlandırmıştı. Hatta Playstation 5 etkinliği sırasında tanıtılan oyunlar arasında en göze çarpan içerikler arasında yer almıştı.

Hogwarts Legacy: Yeni Harry Potter Oyunu

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nu bizlere çok daha iyi tanıtacak ve belki de kaderini şekillendirmesine izin verecek olan oyun hakkında ne yazık ki üzücü bir haber geldi. Yapılan resmi açıklama ile tam bir yıllık erteleme aldığı ve 2022 yılında çıkacağı duyuruldu. Geçen eylül ayındaki etkinlik sırasında ve daha sonrasında yayınlanan internet sitesinde Hogwarts Legacy’nin 2021 içerisinde tüm platformlarda yer alacağı söyleniyordu.

Yeni Harry Potter Oyunu Hogwarts Legacy, 2022’de Çıkacak

Erteleme hakkında resmi olarak yayınlanan açıklama şu şekilde:

“PortKey Games markası altında Hogwarts Legacy oyununun gelişine yapılan olumlu yorumlardan dolayı bütün dünyadaki hayranlara teşekkür ediyoruz. Bütün oyunseverler ve Büyücülük Dünyası için imkânlar dahilindeki en iyi deneyimi ortaya koymak bizim için son derece önemli. Bu yüzden oyuna gerekli zamanı tanımaya karar verdik. Hogwarts Legacy, 2022 senesinde yayınlanacak.“

Muhtemelen aldığı birçok ertelemeye rağmen Cyberpunk 2077 oyunun yaşattığı hayal kırıklığı, bu tarz açık dünya oyunları adına bir ders niteliği taşıyor. Öte yandan analistler, Hogwarts Legacy’nin 2021 içerisinde erteleme alacak oyunlardan sadece bir tanesi olduğu ve yakında devamının geleceğini de belirtiyor.

Peki ya siz Hogwarts Legacy’nin 2022 yılına ertelenmesi konusunda ne düşünüyorsunuz? Yeni bir Cyberpunk 2077 vakası yaşanması yerine ertelenip daha stabil şekilde gelmesi iyi olmaz mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

  Ben bu oyunun seneye de çıkacağına ihtimal vermiyorum. An az 2 sene bence yani 2023 de gelir diye tahmin ediyorum. PS5 exclusive olursa bir ihtimal ama PS5, PS4 ve PC getirirlerse birde seneye çıkarsa vay halimize. Nabız yokluyorlar bence.

 2. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

  Konuception olmuş forum

 3. Avatar for decoder decoder dedi ki:

  Beklenti içerisinde değilim aslında. Kaliteli bir oyun olacak gibi görünüyor.

 4. Avatar for GkiraraJ GkiraraJ dedi ki:

  Hayatımda ilk kez Harry Potter ile alakalı bir şey beni heyecanlandırmıştı o da ertelendi. Hoş ben anca seneye oynayacak sistem toplardım yine ama en azından bu sene çıksa ben alana kadar fiyatı filan biraz düşer diye umut ediyordum. Çıkar çıkmaz alıp oyanayacak halimiz yok. :face_with_hand_over_mouth:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Sylvester Stallone Kansas City dizi

Samaritan İlk Bakış: Sylvester Stallone’lu Süper Kahraman Filmi Yolda

Chris Evans, Captain America Marvel

Chris Evans, Captain America Rolü ile Marvel Sinematik Evreni’ne Dönüyor İddiaları Doğru Değil