Gece Yarısı Güneşi Twilight

Hogwarts Legacy Fragmanı: Yeni Harry Potter Oyunu 2021’de Geliyor!

Hogwarts Legacy fragmanı paylaşıldı. Gelecek yıl çıkış yapacak yeni Harry Potter oyunu için şimdiden hazır olun!

Hogwarts Legacy fragmanı yayınlandı. PlayStation 5 etkinliğiyle birlikte yeni Harry Potter oyunu sonunda resmileşti.

Wizarding World dünyası sonunda dev bütçeli oyununa kavuşmaya hazırlanıyor. Uzun süredir hakkında söylentiler olan ve geçen aylarda bazı ipuçları aldığımız yapım, Sony’nin PlayStation 5 lansmanında ilk fragmanıyla görücüye çıktı.

Portkey Games’in desteğiyle Avalanche Studios tarafından geliştirilen oyun, meşhur seriden tam bir asır öncesini konu alacak. 1800’lerin sonlarında, popüler kitap serisindeki olaylardan bir asır önce geçen Hogwarts Legacy; oyuncuların kendi öğrencilerini yaratmalarına, derslere katılmalarına ve büyücü okulu ile çevresini keşfetmelerine izin verecek.

Yayınlanan oyun fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hogwarts Legacy Fragmanı | İZLE

Yayınlanan oyun fragmanıyla birlikte RPG tarzındaki açık dünya Harry Potter oyununun söylentileri de kanıtlanmış oldu. İksirler ve bitki bilimi dersleri, yakındaki Hogsmeade kasabasına bir bakış ve bir trolle mücadeleye kısa bir bakış da dahil olmak üzere birçok farklı oyun parçasını gösteren fragman, Potterhead’leri oldukça heyecanlandıracak cinsten.

Fragmanın anlatımında, oyunun başlığından da anlaşılacağı gibi oyuncunun Hogwarts’ın kaderini şekillendirmesine izin vereceği defalarca belirtildi. 1800’lerin sonları, Pottermore aracılığıyla yıllar içinde serpilmiş olmasına rağmen, ana kitaplarda ve filmlerde asla yoğun bir şekilde bahsedilmedi. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın yayınlanmasından bu yana 13 yıldan fazla bir süre geçti. Ancak bu süre boyunca böylesine hırslı ve dev bütçeli bir Harry Potter oyununun yeni nesil konsollara gelmesi biraz şaşırtıcı gibi duruyor. Her ne kadar Fantastik Canavarlar film serisi devam ediyor olsa da, oyunun Hogwarts üzerinden şekillendirilmesi bu sefer hayranların isteklerini doğru okudukları anlamına geliyor. Büyücü Dünyası hayranları gelecek yıl Hogwarts Legacy’ye dalmayı bekleyebilir.

Hogwarts Legacy Harry Potter

Hogwarts Legacy her ne kadar PlayStation 5 etkinliğinde duyurulsa da PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X ile PC‘ye de geleceğini hatırlatmış olalım.

GÖZ ATIN  Kurgu Diyarların İz Bırakan 13 Kötü Karakteri

J.K. Rowling’in kaleme aldığı Harry Potter serisi, 20 yıldan uzun bir süredir tüm dünya okurlarını etkilemeye devam ediyor. Asıl seri 2007 yılında tamamlanmış olsa da, önce Pottermore sonra Wizarding World ile büyücülük dünyası etkinlikleri devam ediyor. Hayranlar şimdilerde Fantastik Canavarlar 3 filminin gelmesini bekliyor.

Sonunda resmi olarak fragmanı gelen yeni Harry Potter oyununu sizler nasıl buldunuz? Nihayet bu seriye yakışır bir oyun geliyor diyebilir miyiz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

* * *

* Shenmue Anime Dizisi Oluyor: SEGA Oyunu Ekrana Geliyor

 

Kaynak: Game Rant

antares
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Hogwarts Legacy Fragmanı: Yeni Harry Potter Oyunu 2021’de Geliyor! için 2 yorum

  1. narpal dedi ki:

    Şu açık dünyayı güzel kotarırlarsa bayağı güzel olur.


  2. collona dedi ki:

    Hogwarts’ı görünce ister istemez mutlu oldum. Görüntüler de çok güzel gözüküyor.


Hogwarts Legacy Fragmanı: Yeni Harry Potter Oyunu 2021’de Geliyor!

Hogwarts Legacy fragmanı paylaşıldı. Gelecek yıl çıkış yapacak yeni Harry Potter oyunu için şimdiden hazır olun!

Başa dönün