in ,

Nadir Pokemon Kartı Açık Artırmada 170 Bin Doları Buldu: Teklifler Yükselmeyi Sürdürüyor

Nadir Pokemon kartı açık artırmada 170 bin dolarlık teklif aldı. Birinci baskı Charizard kartı için yarış sürüyor.

Nadir Pokemon Kartı Charizard

Nadir Pokemon kartı, açık artırmada 170 bin dolarlık (1 milyon 320 bin Türk Lirası) teklifi gördü. Üstelik yarış sürüyor ve her geçen gün yeni teklifler geliyor!

Ülkemizde de bir döneme damga vuran Pokemon Kart Oyunu, dünyada hâlâ hatırı sayılır kitlelerce aktif olarak oynanıyor. Koleksiyonerler de nadir kartların peşindeki macerasını sürdürüyor. Bu sıralar Pokemon camiasının gözü, nadir bir karta dikilmiş durumda.

ABD’nin en küçük eyaletlerinden birisi olan New Jersey’de açık artırmaya çıkartılan Pokemon kartı, şimdiden 170 bin dolarlık bir teklife ulaştı bile. Son derece nadir olan bu Charizard kartının sahibi ise 13 Aralık’ta verilecek son teklif ile belli olacak.

Nadir Pokemon Kartı Charizard

Düzenlediği müzayedelerle bilinen Goldin Auctions, ilk olarak 1999 senesinde piyasaya çıkartılan ilk baskı Charizard kartı için 50 bin dolarlık bir başlangıç fiyatı belirlemişti. Kısa sürede oluşan teklif yağmuru ile fiyat şimdiden açılışın 3 katından fazlasına ulaşmayı bildi. Karta gelen en yüksek değer şimdilik 170 bin dolar olarak açıklandı.

Nadir Pokemon Kartı İlk Baskı Charizard’ın 250 Bin Dolardan Daha Yükseğe Alıcı Bulması Bekleniyor

Pokemon kartları, müzayede evlerinin sıklıkla satışa çıkardığı koleksiyonluk parçalar arasında yer alıyor. Daha önce de benzer bir nadide Charizard kartı, 250 bin dolardan alıcı bulmayı başarmıştı.

Açık artırma yetkilileri, o kartı da anımsatarak şu açıklamada bulundu:
“O kart özel bir satışla, sahibi tarafından satılmıştı. İnternet sitemizde satışa çıkarılan bu kartın, son güne kadar bu fiyatın üzerine çıkacağını düşünüyoruz.”
Daha önce bir başka ilk baskı Charizard kartı, 183 bin dolara Amerika Birleşik Devletler’den rap müzisyeni Logic’e satılmıştı.

İlk olarak Pokemon Red ve Blue oyunlarında karşımıza çıkan birinci nesil Pokemonlardan birisi olan Charizard, ateş ve uçan türlerine dahil. Önce Charmander, ardından Charmeleon olarak evrim geçiren bu Pokemon’un üçüncü hali ise Charizard.

pokemon kart logic

Pokemon kart oyunları, ilk olarak 1997 yılında Japonya’da satışa çıktı. Wizards of the Coast ise 1999 yılında ilk İngilizce Pokemon kartlarını satışa çıkarttı. 60 kartlık destelerle oynanan bu oyun, bir dönem ülkemizde de bir hayli yaygındı.

Peki siz bu kartın koleksiyonluk değeri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu fiyatlardan alıcı bulması olağan mı? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Diken

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for SJack SJack dedi ki:

  Parası olan alıyor. :smiley: Bizim Malum kitap bunun yanından geçemez de her geçen zaman daha da pahalanabilir.

 2. Avatar for Expelliarmus Expelliarmus dedi ki:

  Benim aklıma “parası olan alıyor” değil de “ne … insanlar var” cümlesi geliyor. Üç nokta yerine uygun bir kelime seçebilirsiniz. :smile:

 3. Avatar for NamelessOne NamelessOne dedi ki:

  Dünyada aç olan milyonlarca insan varken böyle şeylere para verenleri anlamıyorum.

  İtiraf etmeliyim ki benim de bir dönem kart oyunlarına merakım olmuştu. :slightly_smiling_face:

 4. Avatar for Nigma Nigma dedi ki:

  Ya bilmiyorum. Bence anime dünyasının ciddiyetini gözler önüne seren bir haber. Animeci olmak emek ve para gerektiriyor. Bence takdir edilecek bir durum. Kesin kartın alanı çıkar diye düşünüyorum. :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Fear the Walking Dead 7. Sezon

Fear the Walking Dead 7. Sezon Onayı Almayı Bildi

band of brothers hbo

Band of Brothers Hakkında 10 İlginç Bilgi