in

Pokémon’un Yeni Rol Yapma Oyunu “Legends: Arceus”tan Oynanış Videosu Yayınlandı

Pokémon Legends: Arceus için oynanış videosu paylaşıldı. Serinin yeni aksiyon – rol yapma oyununda hazırlıklar devam ediyor.

Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus oynanış videosu yayınlandı. Game Freak’in geliştirdiği aksiyon ve rol yapma oyunu için hazırlıklar sürüyor.

Pokémon Company’nin yaklaşmakta olan projeleri hakkında yeni güncellemeler yayınladı. Duyuruda en çok dikkat çeken şey açık dünya oyunu Pokémon Legends: Arceus için sunulan oynanış videosu oldu. Hisui bölgesinde geçen oyun, seriye tamamen yeni bir bakış sağlıyor ve Poké Topları’nın henüz tahtadan yapıldığı zamanlara, eğitmenlerin ilk günlerine geri dönüyor.

Yeni yayınlanan görüntüler ile Game Freak, Pokémon savaşlarının Arceus’ta nasıl çalışacağını gösterdi. Tüm oyuncuların daha önce olduğu benzer bir düello şeklinin uygulanacağı macerada oyuncular sıra tabanlı bir şekilde savaşmak için birkaç farklı “stil” seçeneğine sahip olacaklar. Duruma bağlı olarak belirli hareketlerdeki istatistikleri değiştiren “güçlü” veya “çevik” stiller sergileyebilecekler. Ayrıca bazı istatistiklerine göre art arda birkaç tur yapabilecekler.

Oyundaki sıra tabanlı mekanikler tanıdık gelse de, yeni mekanikler de ilgi çekici görünüyor. Yaklaşık 4 dakikadan oluşan oyun içi görüntüleri hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Pokémon Legends: Arceus Oynanış Videosu | İzle

Canlı yayın sırasında gösterilen görüntülerde, görüldüğü üzere geliştirici Game Freak, Pokémonun açık dünya oyunuyla ilgili yepyeni hayranlık uyandırıcı görüntüleri sundu. İnsanların dünyasından ayrılmış ve genellikle Pokémonların yer aldığı macerada karada, havada ve suda yakalanabilecek yeni yaratıklar da tanıtıldı.

Bu yeni dünyada Pokémonlar ile etkileşim kurmanın başka yolları da var. Hatta bazen Pokémonunuz herhangi bir kışkırtıcı hareket yapmasa bile doğrudan sizlere saldıran Pokémonlar da olacak. Tüm bunlar, bölgedeki yaratıkları anlamada oyunun temel bir parçası olan Hisui bölgesindeki farklı alanlara yapılan oyuncu keşif gezileri sırasında gerçekleşecek.

Ayrıca bu dünyanın yaratıcısı Arceus, muhtemelen oyunun önemli parçası olacak. Arceus’un çeşitli bölgelerden farklı başlangıç ​​Pokémonlarına sahip olacağını biliyoruz: Alola’dan Rowlet, Johto’dan Cyndaquil ve Unova’dan Oshawott. Ayrıca Growlithe ve Stantler için yeni formlar da dahil olmak üzere Hisui bölgesine özgü Pokémonlar olacak.

İlk defa geçen şubat ayında şirketin aksiyon ve rol yapma öğelerinin bir karışımı olarak adlandırdığı bir Pokémon Presents akışı sırasında duyurulan Legends: Arceus, 28 Ocak 2022’de Nintendo Switch üzerinden piyasaya sürülecek.

Ya sizler Legends: Arceus’un oynanış videosunu nasıl buldunuz? Sizce Pokémon hayranlarını nasıl bir oyun bekliyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Polygon

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Alp Alp dedi ki:

    Şunu mis gibi bilgisayara çıkarsalar da oturup oynasak, bu zamanda nasıl alalım konsol kardeşim :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Hayata ve Edebiyata Dair Notlar - Anton Çehov

Okuru Anton Çehov’un Zihnine Davet Eden “Hayata ve Edebiyata Dair Notlar” İlk Defa Türkçede

anne rice amc Lives of the Mayfair Witches

Vampirle Görüşme’nin Yazarı Anne Rice’ın Lives of the Mayfair Witches Serisi Dizi Oluyor