in

Pokémon 25 Yaşında: Yeni Oyun Legends Arceus Duyuruldu

25. yaşını kutlayan Pokémon, uzun bir etkinlik ile yeni oyunlarını duyurdu. Daha önce çıkan bazı oyunları da yenilenerek geri geliyor.

Pokémon Legends: Arceus Yeni Oyun

Pokémon evreni 25. yaşını kutluyor! Düzenlenen yıl dönümü etkinliğinde Pokémon Legends: Arceus oyunu duyuruldu. Yeni oyun 2022’nin ilk aylarında Nintendo Switch’e gelecek.

Pokemon’un 25. yılı kutlamaları için yapılan canlı yayında duyurulan Pokémon Legends: Arceus seriyi açık dünyaya taşıyacak. Yeni oyun Sinnoh bölgesinde, Orta Çağ’da geçecek. Açık dünya aksiyon rol yapma oyunu olacağı duyurulan Arceus’un ilk fragmanı Zelda: Breath of the Wild esintileri taşıyor.

Yeni oyunda ilk kez gerçek zamanlı aksiyon mekanikleri kullanılacak. Pokemon’lar, açık dünyanın dört bir tarafında özgürce yaşıyorlar ve oyuncuların hedefi hepsini yakalamak olacak. Ana görevin Sinnoh’ın ilk Pokedex’ini yaratmak olduğu da duyuruldu. Keşif, Pokemon yakalama ve serinin imzası hâline gelen tur bazlı dövüşler de Legends: Arceusda bulunuyor.

Fragmanın açılış cümleleri oyunla ilgili bilmemiz gereken pek çok şeyi anlatıyor:

“Bu çok çok uzun zaman öncesinden bir öykü. Sinnoh hâlâ geniş ve el değmemiş topraklardan ibaretken bir köy insanların uğrak noktası oldu. Dağlar ve denizlerdeyse Pokemon’lar özgürce yaşıyordu.”

Pokémon Legends: Arceus Oyun İçi Fragman | İZLE

Fragmandan anlaşılacağı üzere oyunda merkezi bir Sinnoh kasabasından başlayıp bölgenin uzak noktalarına yolculuk edeceğiz. Pokémon’ları yakalamak için her zamanki gibi Pokeball’lar kullanılacak fakat geleneksel yakalama sisteminde değişiklikler var. Oyuncu ve Pokemon’un seviyeleri ve şans dikkate alınarak gerçekleşen yakalama mekanikleri Legends: Arceus için değişecek. Pokémon’ları izleyip, davranış şekillerini öğrenmek, sinsice yaklaşmak ve uygun zamanda yakalamak için uğraşmak gerekecek.

Klasik Pokémon Oyunları Diamond ve Pearl Yeniden Yapımları 2021’de Geliyor

Pokémon Brilliant Diamond and Shining Pearl

25. yıl kutlama yayınında duyurulan tek yeni oyun Legends: Arceus değil. 2006’da çıkan ve zamanla kültleşen Pokémon Diamond and Pearl de bu sefer 3 boyutlu olarak yeniden çıkacak. Pokémon Brilliant Diamond and Shining Pearl adıyla duyurulan oyunlar 2021’in son günlerinde yayınlanacak.

Brilliant Diamond and Shining Pearl için 2006 yapımı oyunların yönetmeni olan Junichi Masuda yeniden göreve getirildi. Orijinal oyunlara sadık bir yeniden yapım olacağı belirtilen yenilenmiş versiyonların tam çıkış tarihiyse henüz belli değil.

Yeni Pokémon oyunları için heyecanlı mısınız? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: IGN

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for murgul murgul dedi ki:

  Nintendo, Pokemon ve Zelda aşığıyım ama hem konsol hem oyunlar aşırı pahalı. :confused: :confused: :confused:

 2. Avatar for Batuhan Batuhan dedi ki:

  Eğer ilk 3 jenarasyon olursa aşığı olurum bu oyunun. İkinci el Nintendo Switch Lite bakmaya bile başladım ama aşırı pahalı… Oyun fragmanda çok kötü duruyor bu arada ya 20 fps de mi çalıştırmışlar napmışlar?

 3. Avatar for Mazotci Mazotci dedi ki:

  Vericen 4bin alıcan Switch, çat çat oynayacan aga.

 4. Avatar for Gwynbleidd Gwynbleidd dedi ki:

  Bir yerde 2, 3, 6 demişlerdi ama hiç anlamam :smiley:

 5. Avatar for Batuhan Batuhan dedi ki:

  6 varsa ben yokum :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Handmaid's Tale 4. Sezon Tanıtım Fragmanı

The Handmaid’s Tale 4. Sezon Tanıtımı Yayınlandı: Damızlık Kızın Öyküsü Geri Dönüyor

In The Lost Lands George R.R. Martin

George R.R. Martin Uyarlaması In the Lost Lands Filminde Başroller Belli Oldu