in ,

Sherlock Holmes: Chapter One Oyunu Ünlü Dedektifin Gençliğine Odaklanacak

Sherlock Holmes: Chapter One oyunu duyuruldu. Frogwares’ın yeni Sherlock yapımı 2021 yılı içerisinde oyuncularla buluşacak.

Sherlock Holmes: Chapter One
- Reklam -
- Reklam -

Yepyeni bir Sherlock Holmes oyunu ufukta gözüktü. Frogwares, oyuncuları ünlü dedektifin gençlik yıllarına götürecek olan Sherlock Holmes: Chapter One oyununu resmi olarak duyurdu.

Video oyun firmalarından Frogwares, bu sene 20. yılını kutladı. Geçen yirmi yıllık süreçte akılda kalıcı pek çok oyuna imza atan firma ismini Sherlock Holmes oyunlarıyla duyurmayı başarmıştı. Oyunlar firmayı tatmin edecek rakamlarda satışlar gerçekleştirseler de ne yazık ki pazarlama açısından pek çok sıkıntıyla karşılaşmışlardı. Frogwares geçen günlerde yeni Holmes oyunu Sherlock Holmes: Chapter One’ı duyurdu. Sıradaki oyunla beraber usta dedektifin hayli kibirli gençlik yıllarına döneceğiz.

Sherlock Holmes: Chapter One

- Reklam -

Oyun dünyasında pek çok yapımda karşılaştığımız Holmes karakteri her zaman orta yaşlardaydı ve karakterin arka plan hikayesine çok sık değinilmemişti. Chapter One ile beraber dizi mantığında ilerlemesi beklenen yeni oyun hem Sherlock’un gençliğini anlatacak, hem de hikaye standart Sherlock hikayelerinin Londra’da geçen ortamından uzaklaşacak. Sıradaki olay örgüsünün Akdeniz kıyılarında, manzaranın harika gözüktüğü bir açık dünya ortamında geçmesi planlanıyor.

Sherlock Holmes: Chapter One Oyunu Açık Dünyada Geçecek

Bu açık dünya ortamında Sherlock silah dahi kullanabilecek; ancak çokça karşılaşacağımız oyun mekaniği dinleme ve gözlemleme üzerine olacak. İstediğiniz kişiyi mekanlardaki çeşitli ögelerle etkileşime geçerek dolaylı yoldan öldürme imkanına sahip olacaksınız. Sherlock tabii ki de bir katil olmadığından dolayı bu birilerini öldürme gibi bir seçenek bambaşka bir mekanikle oyunculara sunulabilir.

Frogwares’ın elinden çıkan diğer tüm Sherlock oyunları Epic Games firmasına ait Unreal Engine 3 ve 4 ile yapılmışlardı. Crimes and Punishments oyunu optimizasyon açısından pek bir sorun yaratmasa da, The Devil’s Daughter pek çok bilgisayarda çeşitli sorunlarla karşılaşmıştı. Sherlock Holmes: Chapter One aynı şekilde Unreal Engine ile hazırlanıyor; bu yüzden oyuncular Reddit başlıklarında firmaya optimizasyon üzerinde özellikle çalışmaları yönünde eleştirilere başladılar.

Sherlock Holmes Oyunu

- Reklam -

Sherlock Holmes, firmanın yalnızca Epic Games Store’da yayınlanan bir önceki oyunu The Sinking City’nin izlediği yolu izlemeyecek. Chapter One, Steam, Epic Games ve GOG dahil üç platformdan ön siparişe açılacak.

Henüz bir fiyatlandırma yapılmamış olsa da oyunun en az 250 Tl’den satışa sunulması bekleniyor. Oyunun çıkış tarihi bir aksilik olmadığı taktirde 2021 yılı içerisinde olacak.

Peki siz böyle bir Holmes oyununa nasıl yaklaşıyorsunuz? Beklentilerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Geleceğe Dönüş Hakkında 22 Şaşırtıcı Gerçek

Kaynak: PC Gamer

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Indiana Jones 5

Indiana Jones 5 ile Seri “Özüne” Dönecek

SpaceX Dragon Crew NASA

SpaceX, Tarihi Görevini Hava Muhalefeti Nedeniyle Erteledi