in ,

Star Wars Jedi: Fallen Order’ın Devam Oyunundan İlk Fragman Yayınlandı

Star Wars Jedi: Survivor fragmanı paylaşıldı. Popüler Yıldız Savaşları oyunu Fallen Order’ın devamı niteliğindeki yapımdan ilk tanıtım yayınlandı.

star wars jedi survivor fragman

Star Wars Jedi: Survivor fragmanı görücüye çıktı. En sevilen Yıldız Savaşları oyunlarının başında gelen Fallen Order’ın devamı niteliğindeki macera, Cal Kestis’in bir sonraki mücadelesini anlatıyor.

Respawn Entertainment’ın Kasım 2019’da çıkan aksiyon oyunu Fallen Order, oyuncuları Order 66’ten kurtulan ve kendini Jedi Order’ın geleceğini güvence altına alma arayışında bulan Cal Kestis’in macerasını konu ediniyordu. Sızdırılan bir Star Wars Jedi 2 raporu, son zamanlarda devam macerasının yeni başlığını ve daha koyu tonunu ortaya çıkardı. Yine de resmi ayrıntılar yok denecek kadar azdı.

Bir “Metroidvania” oyun yapısını benimseyen Star Wars Jedi: Fallen Order, oyuncuları Cal Kestis’in Padawan’dan kıdemli Jedi’a yolculuğuna dahil etti. Hikâye Kestis ve müttefiklerini, Kashyyyk’in Wookie ana gezegeninden Dathomir’in acımasız kayalıklarına kadar hem garip hem de tanınabilir gezegenlere götürdü.

Fallen Order’daki “güç” unsurları hem savaş hem de bulmaca çözmek için kullanışlıydı ve her yeni beceri oyuncunun oyunun yepyeni alanlarına erişmesine izin veriyordu. Kestis, ilk oyunun ana odak noktasıydı. Devam macerası için çıkan ilk söylentiler, oyunda oynanabilir yeni bir karakterin, odağı Cameron Monaghan’ın seslendirdiği karakterden uzaklaştırabileceğini öne sürüyordu. Ancak hayranlar artık söylentileri bir kenara bırakabilirler.

Respawn Entertainment, bu yılki Yıldız Savaşları Kutlama Etkinliği (Star Wars Celebration Event) etkinliği kapsamında Star Wars Jedi: Survivor adını verdiği yeni oyunun ilk fragmanını yayınladı. Hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Star Wars Jedi: Survivor Fragmanı | İZLE

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Daha koyu bir tonda görünen Yeni Yıldız Savaşları oyunu, Cal Kestis’i Fallen Order sonrası zorlu bir dünyada hayatta kalmak için savaşmaya mecbur bırakacak ve böylece oyuncuları yeni bir maceraya çıkaracak. Ayrıca yeni oyundaki Klon Savaşları bağlantıları, bu ciddi tonu oluşturmaya yardımcı olabilir. İlk oyun, hem Kestis’in hem de akıl hocası Cere Junda’nın arka planına sık sık geri dönüşler içeriyordu. Ancak Trilla Suduri’nin daha fazla araştırılması ilginç bir takip yapabilir.

Potansiyel oynanış ve oyun için kapsamlı anlatı noktaları hakkında şu anda sadece birkaç ayrıntı mevcut olsa da, duyuru fragmanı ile Jedi: Survivor’ın 2023’te yayınlanacağı doğrulandı.

Fallen Order’ın devam oyununun fragmanını sizler nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Game Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Kafesperest - Daryo D. Beskinazi

Daryo D. Beskinazi’den Tekinsiz Öyküler: “Kafesperest”

Birleşik Krallık'ta Ücra Bir Okula Müdür Aranıyor

Birleşik Krallık’ın 5 Öğrencili Ücra Adasındaki Okula Müdür Aranıyor: Maaş Yıllık 61 Bin Sterlin