in

The Lord of the Rings: Rise to War Mobil Oyunu Duyuruldu

The Lord of the Rings: Rise to War geliyor! NetEase ile anlaşan Warner Bros. mobil için bir Yüzüklerin Efendisi oyunu geliştiriyor.

The Lord of the Rings: Rise to War

Yüzüklerin Efendisi yapımlarının isim haklarına sahip olan Warner Bros., mobil oyun geliştiricilerinden NetEase ile anlaşmaya vardı ve The Lord of the Rings: Rise to War mobil platformlar için duyuruldu.

Konu The Lord of the Rings olduğunda dizi ve film dünyasında olduğu gibi oyun dünyasında da akan sular duruyor. Bilgisayarlar ve konsollar için Shadow of Mordor ve Shadow of War gibi son yıllarda geliştirilmiş oyunlar bulunsa bile, giderek gelişen mobil oyun dünyası için aynı şey geçerli değildi.

J.R.R. Tolkien tarafından özenle yaratılmış Orta Dünya’da yer alacak bu mobil oyun, pek çok LotR oyunu gibi üçüncü çağda geçecek. Rise to War içerisinde sadece filmlerde bulunan değil, kitaplarda geçen mekanları ve yüzleri de görme imkânına erişeceğiz. Strateji oyunu olarak planlanan oyun hakkında edinilen bilgiler şimdilik oldukça kısıtlı. Ancak oyunun NetEase gibi profesyonel bir firmanın elinden çıkacak olması başarılı bir oyunu bizlere sunabilir.

The Lord of the Rings: Rise to War’da Mikro Ödemeler Mobil Oyun Severlerin En Büyük Korkusu

The Lord of the Rings Yüzüklerin Efendisi

Mobil oyun severlerin Rise to War korkusu, günümüzde her platformda çok sık karşılaşılan ücret problemi. Oyunun tüm NetEase yapımları gibi ücretsiz olması beklense de yine tüm mobil strateji oyunları gibi mikro ödemelere açık olması hayli olası. Yani sizle aynı anda oyuna başlayan bir kişi sadece para yatırarak sizi onlarca seviye geride bırakıp oyunu zevksiz bir hale getirebiliyor. Bu yüzden bir süre mobildeki tek Lord of the Rings oyunu olacak Rise to War için hayranlar mikro ödemelerin bulunmamasını talep ediyorlar.

NetEase oyunlarını ücretsiz olarak sunduğu ve reklamları minimumda tuttuğundan dolayı firmanın en büyük gelir kaynağı bu mikro ödemeler denilebilir. Hatta kanıt olarak NetEase’in Life After, Rules of Survival gibi diğer çok sevilen oyunlarında bulunan mikro ödemeler sayesinde değerini katlaması gösterilebilir. Yakın zamanda EVE Online’ı mobile taşıyacak milyar dolarlık firmanın, ardından The Lord of the Rings: Rise to War için çalışması bekleniyor.

NetEase şu anda bilgisayar oyunlarına da el atarak Blizzard için World of Warcraft adına çalışmalarına da başladı. Aynı anda mobile gelmesine az kalmış olan Diablo Immortal’ı da geliştiren firma; Destiny isimli oyunun geliştiricisi Bungie’den 100 milyon dolarlık hisse de satın aldı. NetEase yakın zamanda çok büyük işlere adım atmaya hazırlanıyor olabilir. NetEase’in önümüzdeki günlerde indirilmeye açılması beklenen oyunlarının hiçbiri için kesin bir yayın tarihi mevcut değil.

Sizce Rise to War diğer NetEase oyunları kadar başarılı olacak mı? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Yüzüklerin Efendisi Filmi Neredeyse The Beatles Grubuyla Çekilecekmiş

Kaynak: Nerdist

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Husey Husey dedi ki:

    Umarım bir shadow of war vakası değildir. O oyunda sadece berbat etkinlikler vardı para harcamadan etkinlik bile yapılmıyordu ve oyun sadece karekter satın alma ile ilgilidi. İnş. yine LOTR severleri sömürmezler.

  2. Avatar for ali1234512 ali1234512 dedi ki:

    Aha tolkeini mezarında ters döndürcekler.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Umbrella Academy 2. Sezon İlk Görseller

The Umbrella Academy 2. Sezon İlk Görseller Yayınlandı

Hakan: Muhafız 4. Sezon Fragmanı

Hakan: Muhafız 4. Sezon Fragmanı Yayında