in ,

Yeni The Walking Dead Oyunu “Last Mile” Yakında Yayına Giriyor: Fragman Paylaşıldı

The Walking Dead: Last Mile geliyor. Ünlü çizgi roman ve TV serisi, oyun dünyasında yeni bir adıma hazırlanıyor. Yapımdan yeni fragman paylaşıldı.

the walking dead last mile oyunu

The Walking Dead: Last Mile oyunu için çıkış tarihi netleşti. Oyundan yeni fragman paylaşıldı. Yeni Yürüyen Ölüler oyunu gelecek ay oyunseverlerle buluşacak.

Yeni The Walking Dead oyunu, IGN Expo 2022: Summer of Gaming etkinlikleri kapsamında detaylandırıldı. Oyun, ilk olarak geliştiriciler Genvid Entertainment ve Skybound Entertainment tarafından Mart 2022’de duyurulmuştu. Sonunda ilk fragmanını ve resmi çıkış tarihini de aldı. Ayrıca Facebook Gaming’e özel olacağı açıklandı.

Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard tarafından yaratılan ve Image Comics tarafından yayınlanan çizgi roman serisi, 2003 ve 2019 yılları arasında 193 sayı olacak şekilde yayımlandı. Çizgi romanları da kendi türüne göre her ne kadar popüler olsa da, seriye dünya çapında ün kazandıran şey 2010 yılında AMC Studios tarafından geliştirilen ve bugün hala yayınlanmaya devam eden aynı adlı televizyon dizisi oldu.

The Walking Dead: Last Mile Oyunu

Yürüyen Ölüler evreni birçok video oyununun temeli olarak hizmet ediyor ve ayrıca 14 Ağustos 2022’de yayınlanacak Tales of the Walking Dead ile bir süredir devam eden Fear the Walking Dead gibi spin-off dizilere de ev sahipliği yapıyor.

The Walking Dead: Last Mile, Yürüyen Ölüler evrenindeki Alaska topluluğu insanlarının ve olaylarının bir dizi canlı yayında 7/24 yayınlanacağı neredeyse benzersiz yeni bir hikâye anlatımı deneyimi sunacak. Yalnızca (ve ücretsiz olarak) Facebook Gaming ve Facebook Watch’ta yayınlanacak ve izleyiciler bu süreçte karar vericiler haline gelecek.

Yayınlanan yeni fragmana hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

The Walking Dead: Last Mile Oyunu Fragmanı | İZLE

(Fragmanı YouTube üzerinden izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.)

Oyuncular, oyun boyunca kararları etkilemek için harcayabilecekleri “etki puanları” kazanmak için mini oyunlar aracılığıyla canlı etkinliğe katılacaklar. “Etki noktalarının” mikro dönüşümler yoluyla satın alınıp alınamayacağı şimdilik bilinmiyor.

Aynı zamanda etkinliğin ne kadar süreceği de henüz açıklanmış değil. Oyuncuların dünyayla etkileşim kurması için oynayacakları mini oyunların sıra, mekaniğin nasıl işleneceğine dair de fazla bilgi yok. Yayınlanan yeni fragman da, bir oyundan ziyade bir sinema filmi fragmanı gibi tasarlanmış durumda.

Yeni The Walking Dead Oyunu "Last Mile" Yakında Yayına Giriyor

Oyuncunun kararlarının önemli olduğu ve hikâyeyi etkilediği oyunlar uzun süredir yapılmakta. Haliyle The Walking Dead: Last Mile’ın oyun dünyasına yepyeni bir konsept getirdiği söylenemez. Ancak bu oyundaki en önemli fark, tek bir oyuncu tarafından kontrol edilmek yerine birçok kişi tarafından kontrol edilecek olması. Bu da farklı hikâyeler için önemli bir potansiyel ortaya çıkarıyor.

The Walking Dead: Last Mile oyunu, 11 Temmuz 2022’de başlayacak.

Yeni oyun fragmanını sizler nasıl buldunuz? Oyundan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Game Rant, IGN

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Avunma Mekanizması - Melisa Parlak

Melisa Parlak Yeni Öykü Kitabı “Avunma Mekanizması” ile Raflarda

diablo 4 cikis tarihi oynanis

Activision Blizzard’ın Beklenen Oyunu Diablo 4 için Çıkış Tarihi ve Yeni Oynanış Videosu Paylaşıldı