in , ,

Tom ve Jerry’nin Gerçek İsimleri Ortaya Çıktı: MultiVersus Oyunu ‘Büyük Sırrı’ Bozdu

Tom ve Jerry çizgi dizisinin başkarakterleri, yıllar sonra gerçek isimleri ile anılacak. MultiVersus oyunu ‘büyük sırrı’ bozmaya geliyor.

Tom ve Jerry Gerçek İsimleri Multiversus

Tom ve Jerry çizgi dizisinin başkarakterleri MultiVersus adlı video oyunda yer alacak. Sevilen animasyon serisinin ikonik ikilisi, görünüşe göre yıllar boyunca önemli bir sırrı gözlerden uzak tutmayı başarmışlar. Karakterlerin tam isimleri, oyunun tanıtım görselleri sayesinde ortaya çıktı.

Birçok nesle hitap etmeyi başaran Tom ve Jerry çizgi dizisi, ilk olarak 1940’lı yıllarda yayınlanmaya başladı. William Hanna ve Joseph Barbera tarafından yaratılan karakterler yıllar boyunca pek çok farklı formda izleyicilerin karşısına çıkmayı başardı. Bugün hâlâ güncel olarak devam eden maceralar, Tom and Jerry’yi Hanna-Barbera’nın en önemli markalarından birisi yapıyor.

MultiVersus adını taşıyan ve birçok farklı evrenden karakteri bir araya getirecek olan video oyunu, bu ünlü çizgi dizi hakkında üzerinde pek de durulmayan bir detayı gündeme taşıdı. Oyunun ilk bakış görsellerinde sevilen ikili tam adları ile duyuruldu.

Yaklaşık 80 yıldır göz ardı edilen bilgiye göre ünlü kedinin tam adı Thomas Jasper Cat Sr. Fare ise Gerald Jinx Mouse olarak karşımıza çıkıyor.

MultiVersus Oyunu Tom ve Jerry Karakterlerinin Gerçek Adlarını Gündeme Taşıdı

Warner Media bünyesinde yer alan Hanna-Barbera, DC, HBO, Cartoon Network, Scooby-Doo, Looney Tunes gibi birçok platformdan karakterleri bir araya getiren MultiVersus oyunu için bir ilk bakış videosu ve sonrasında da karakter görselleri yayınlandı.

Tom ve Jerry’nin tam adları da böylece resmi olarak açıklanmış oldu.

Adventure Time’dan Finn ve Jake; Steven Universe’ten Steven ve Garnet; DC Comics Evreni’nden Batman, Superman ve Wonder Woman; Game of Thrones’tan Arya Stark; Looney Tunes’tan Bugs Bunny; Scooby-Doo’dan Shaggy ve Scooby gibi karakterler MultiVersus oyununda yer alacağı bilinen isimlerden bazıları.

İşte tanıtım görselinde gerçek isimleri ile Tom ve Jerry:

tom ve jerry gerçek isimleri

Ücretsiz olarak yayınlanacak platform tabanlı MultiVersus’ta oyuncular farklı evrenlerden seçtikleri karakterlerle çevrim içi ortamda mücadele etme fırsatı yakalayacak.

Dünyanın en ünlü “kedi – fare”sinin isimleri 1940’ta Puss Gets The Boot adlı çizgi filmde karşımıza çıkarken orijinal isimleri Jasper ve Jinx olarak adlandırılmıştı. Warner Bros., yeni platform oyununda bu detayı unutmayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

MultiVersus oyunu 2022 yılı içerisinde yayınlanacak.

Siz ne dersiniz? Jasper ve Jinx’e alışabilecek misiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Cnet

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for melih melih dedi ki:

    Keşke oyun türü daha farklı olsaydı. Böyle dövüş oyunu ne kadar tutar bilmem. Eskiden Tom Jerry’nin ateri oyunu vardı mesela ne güzeldi. Sonra Lost In Time diye oyun vardı. O da çok güzeldi. Bunu da keşke öyle yapsalarmış.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

art lafleur vefat

Oyuncu Art LaFleur 78 Yaşında Hayatını Kaybetti

Gölet - Claire-Louise Bennett

Claire-Louise Bennett’ın Gerçekliği Bozan İğneleyici Öyküleri “Gölet” Türkçede