in

Yeni Mass Effect Oyunu Geliyor: BioWare Duyurdu!

Yeni Mass Effect oyunu için hazır olun! BioWare, yaptığı duyuruda serinin ilk üç oyununu da yeniden geliştirdiğini açıkladı.

Yeni Mass Effect oyunu

Yeni Mass Effect oyunu duyuruldu! BioWare, sevilen oyun serisi ile ilgili iki proje üzerinde çalıştığını paylaştı.

Orijinal Mass Effect üçlemesi Mass Effect Legendary Edition adıyla 4K olarak bilgisayar, PS4 ve Xbox One’a 2021’de çıkacak. İlerleyen aylarda Xbox Series X ve PS5 için de gelecek. BioWare’in en ünlü oyunları olan Mass Effect’ler 2007’yle 2012 arasında çıkmış ve büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı. Legendary Edition ile ilk üç oyunun tamamı, DLC’ler ile eklenen bölümler ve silahlar da erişilebilir olacak. BioWare ayrıca üçlemenin 4K Ultra HD görsellere sahip olacağını duyurdu.

Stüdyo, oyunların yeniden yapılmadığını, “geliştirildiğini” özellikle belirtti. Hem seriye hâlihazırda hayran olan oyuncuların bilip sevdiği oyunları yeniden aynı kalitede oynamaları hem de Mass Effect’le ilk kez tanışacakların seriyi neyin efsane yaptığını görebilmeleri için Legendary Edition orijinal oyunlara sadık kalacak. Legendary Edition için resmi çıkış tarihi henüz duyurulmasa da 2021 içinde çıkacağı biliniyor. Ön siparişe de açıldı.

Mass Effect 5 Ufukta Gözüktü

Legendary Edition’ın duyurulduğu blog yazısında yeni bir Mass Effect oyununun çalışmalarına başlandığı haberi de geldi. Uzay operası serinin yeni ayağıyla ilgili henüz bilgilerimiz çok kısıtlı. Genel müdür Casey Hudson’ın sözlerine göre stüdyonun Mass Effect’te tecrübeli olan isimlerinden oluşan bir ekip yeni oyun için çalışmaya başladı. Hudson oyunun erken aşamalarda olduğunu ve geliştirme süreciyle ilgili bilgiler sunmak için de henüz çok erken olduğunu söyledi.

Serinin son oyunu Mass Effect: Andromeda’dan sonraki 4 yıl süren sessizlik böylece sona ermiş oldu. Geliştirilme sürecinin her aşamasında sorunlar yaşanan Andromeda sadece önceki oyunların seviyesine çıkamamakla kalmamış; oyunculardan ve eleştirmenlerden aldığı negatif tepkiler serinin geleceğini uzun süre belirsiz bir duruma sokmuştu.

Mass Effect 5

Hudson’ın yeni oyunları duyurduğu ve N7’yi kutladığı yazısı geleceğe umutla bakarak bitiyor:

Mass Effect benim için yıllar süren çalışmamızı ve sayısız anıyı temsil ediyor. Bu yüzden N7’yi dünyanın dört bir yanındaki oyuncularla birlikte kutlamak özel bir tecrübe. Bizi desteklediğiniz için teşekkürler. Mass Effect evrenindeki anılarımızı hatırlamayı ve yepyeni anılar yaratacağımız maceralarımızı dört gözle bekliyorum!”

Yeni Mass Effect oyunu için heyecanlı mısınız? Sizce Legendary Edition gerekli bir eklenti miydi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Verge

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Gurlino Gurlino dedi ki:

    Mass Effect serisine henüz giriş yapmamışlar için süper olacak. Oynadıktan sonra asla unutamayacağınız oyunlardan birisidir Mass Effect serisi.

    Bununla birlikte yeni oyuna dair heyecan duymuyor oluşum, Bioware’in geldiği üzücü noktayı bir kez daha gözler önüne seriyor. Bakalım ellerindeki son kurşunu nasıl kullanacaklar.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Absentium - Orkun Uçar

Absentium: Yazarın Dönüşü – Orkun Uçar’dan Bir Yazarın Sorgulatan Öyküsü

Kırmızı Oda İnceleme

Kırmızı Oda İncelemesi: Alya Özelinde Sevgisizliğin ve Bencilliğin Bedeli