in

Patrick Rothfuss’un Üçüncü Kitabı Nihayet Geliyor!

Yıllardır heyecan ve hasretle beklediğimiz Kralkatili Güncesi’nin üçüncü cildi “The Doors of Stone” nihayet baskıya giriyor! Üstelik tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de raflardaki yerini alacak!

Patrick Rothfuss The Doors of Stone
- Reklam -
- Reklam -

Yıllardır merakla beklediğimiz, yapımcılığı Lin-Manuel Miranda tarafından üstlenilen film ve dizi uyarlama haberlerini heyecanla takip ettiğimiz, yetmezmiş gibi “Patrick Rothfuss Üçüncü Kitabını Neden Yazamıyor?” diye uzun uzun kafa yorduğumuz serinin final kitabı, yani “The Doors of Stone (Taş Kapılar) nihayet geliyor. Hem de yanında bol bol sürprizle birlikte!

Kralkatili Güncesi’nin üçüncü cildiyle ilgili ilk sürpriz, aslında Rothfuss’un çoktan eseri tamamlayıp editörüne teslim etmiş olmasıyla alakalı. Kitap editöryel adımları haftalar önce tamamlamış ve kısa bir süre içerisinde de baskıya girmeye hazır. Ancak ikinci sürpriz çok daha büyük: Taş Kapılar tüm dünyada aynı anda raflarda olacak! Yıllardır coşkulu hayranlarını beklettiği için suçluluk duyan yazar, bu koşulun sağlanması için yayıncısına büyük bir baskı yapmış ve bunun gerçekleşmesini de sağlamayı başarmış!

the doors of stoneThe Doors of Stone başta Amazon olmak üzere birçok sitede ön siparişe açıldı. Ancak bununla birlikte can sıkan bir detay da ortaya çıktı. Kralkatili Güncesi’nin 3. cildi, Amazon sitesinde 736 sayfa olarak görünüyor ve eğer ortada bir hata yoksa, en az bin sayfa civarı bir macera bekleyen hayranlar durumdan pek de hoşnut olacak gibi değil. Yine de Rothfuss, Kralkatili Güncesi‘nin sadece bir başlangıç olduğunu, aynı dünyada geçen daha pek çok şey yazmaya niyetli olduğunu belirtmişti.

- Reklam -

Hâl böyle olunca üçüncü cildin bu denli kısa olması, akıllara serinin 3. Gün’deki görkemli finalle nihayete erip ermeyeceğine dair soru işaretleri de getiriyor. Mayıs 2018’de, tüm dünyayla birlikte bizim de raflarımızı süsleyecek olacak “The Doors of Stone”dan kısa bir ön okuma parçası için BURAYA, kitabı şimdiden sipariş ederek ilk baskıya sahip olmak içinse BURAYA tıklayabilirsiniz.

- Reklam -

Onu çok uzaklarda ararken bu kadar yakında bulmak bizleri hem şaşırttı hem de mutlu etti. Patrick Rothfuss da tüm bu süreci sır gibi saklayarak ne kadar hin bir yazar olduğunu bizlere göstermiş oldu. Hatta ŞURADAKİ videosunda, süreci nasıl gizlediğini de uzun uzun anlatıyor.

Ne diyelim. Teşekkürler Pat, iyi ki varsın!

232 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Bunn-Y Bunn-Y dedi ki:

  Allah’ım bu nasıl güzel bir gün! Sonunda ya. Onca zamandan sonra sonunda Pat. Adama da o kadar yüklendik ama meğerse o bizi düşünüyormuş. Sayfa konusunda biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemeliyim ama ben Kvothe’nin öyküsünün 3.Gün ile bitmeyeceğini daha bitmemiş maceralarının olduğuna inananlardanım.

  Of gidip Rüzgarın Adı’nı mı okusam bu gazla ne yapsam ya.

 2. Avatar for estorn estorn dedi ki:

  Bugünün geleceğini biliyordum! Tam da beklentilerim tükenmiş, kitap gelmez diye düşünmeye başlamışken!

 3. Avatar for darlyopus darlyopus dedi ki:

  İkinci kitabı yarım bırakmıştım ama görünen o ki bir an önce bitirmek lâzım. Mayıs 2018 harika tarih, tam da doğum günüme denk geliyor. :krs:

 4. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Hiç mi hiç beklemiyordum. Sanırım ilk iki kitabı tekrar okumanın zamanı geldi. Heyecanlanmam diyordum ama gerçekten heyecanlandırdı.

  Teşekkürler Pat.

 5. Avatar for Muhammed_Deger Muhammed_Deger dedi ki:

  Inanmayın arkadaşlar 1 . Nisan

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

227 cevap daha var.

kagit buyucusu serisi

Kâğıt Büyücüsü Serisi: Mükemmel Bir Kitap Potansiyeli Nasıl Kullanılmaz?

Hugo Ödülleri Kazananları

2018 Hugo Ödülleri’nin Adayları Duyuruldu