Patrick Rothfuss’un Üçüncü Kitabı Nihayet Geliyor!

Yıllardır heyecan ve hasretle beklediğimiz Kralkatili Güncesi'nin üçüncü cildi “The Doors of Stone” nihayet baskıya giriyor! Üstelik tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de raflardaki yerini alacak!

Yıllardır merakla beklediğimiz, yapımcılığı Lin-Manuel Miranda tarafından üstlenilen film ve dizi uyarlama haberlerini heyecanla takip ettiğimiz, yetmezmiş gibi “Patrick Rothfuss Üçüncü Kitabını Neden Yazamıyor?” diye uzun uzun kafa yorduğumuz serinin final kitabı, yani “The Doors of Stone (Taş Kapılar) nihayet geliyor. Hem de yanında bol bol sürprizle birlikte!

Kralkatili Güncesi’nin üçüncü cildiyle ilgili ilk sürpriz, aslında Rothfuss’un çoktan eseri tamamlayıp editörüne teslim etmiş olmasıyla alakalı. Kitap editöryel adımları haftalar önce tamamlamış ve kısa bir süre içerisinde de baskıya girmeye hazır. Ancak ikinci sürpriz çok daha büyük: Taş Kapılar tüm dünyada aynı anda raflarda olacak! Yıllardır coşkulu hayranlarını beklettiği için suçluluk duyan yazar, bu koşulun sağlanması için yayıncısına büyük bir baskı yapmış ve bunun gerçekleşmesini de sağlamayı başarmış!

The Doors of Stone başta Amazon olmak üzere birçok sitede ön siparişe açıldı. Ancak bununla birlikte can sıkan bir detay da ortaya çıktı. Kralkatili Güncesi’nin 3. cildi, Amazon sitesinde 736 sayfa olarak görünüyor ve eğer ortada bir hata yoksa, en az bin sayfa civarı bir macera bekleyen hayranlar durumdan pek de hoşnut olacak gibi değil. Yine de Rothfuss, Kralkatili Güncesi‘nin sadece bir başlangıç olduğunu, aynı dünyada geçen daha pek çok şey yazmaya niyetli olduğunu belirtmişti.

Hâl böyle olunca üçüncü cildin bu denli kısa olması, akıllara serinin 3. Gün’deki görkemli finalle nihayete erip ermeyeceğine dair soru işaretleri de getiriyor. Mayıs 2018’de, tüm dünyayla birlikte bizim de raflarımızı süsleyecek olacak “The Doors of Stone”dan kısa bir ön okuma parçası için BURAYA, kitabı şimdiden sipariş ederek ilk baskıya sahip olmak içinse BURAYA tıklayabilirsiniz.

GÖZ ATIN  Patrick Rothfuss - Brandon Sanderson Röportajı

Onu çok uzaklarda ararken bu kadar yakında bulmak bizleri hem şaşırttı hem de mutlu etti. Patrick Rothfuss da tüm bu süreci sır gibi saklayarak ne kadar hin bir yazar olduğunu bizlere göstermiş oldu. Hatta ŞURADAKİ videosunda, süreci nasıl gizlediğini de uzun uzun anlatıyor.

Ne diyelim. Teşekkürler Pat, iyi ki varsın!

Türk Canavarları Sözlüğü
Patrick Rothfuss’un Üçüncü Kitabı Nihayet Geliyor! için 154 yorum

 1. Nemo dedi ki:

  Yaptığınız hiç hoş değil. Bu kadar insanı mağdur ettiniz, şakanın da bir sınırı var… AYIP BE AYIP!


 2. MrSakal dedi ki:

  Hakkaten kaliteli 1 Nisan şakası olmuş. İlgimi çeken bir seri değildi ama ben bile meraklanmıştım. 1 Nisan şakası dediğin kalbe oturur zaten. Çok iyi düşünmüşsünüz.


 3. mit dedi ki:

  Bu şakayı hanginiz hazırladınız, ona özel mesajla söve… eee, şey… söyleyeceklerim var :smiley: Haber başlığını görünce önce “Lan!” oldum, sonra ama hemen ardından bugünün 1 Nisan olduğunu hatırladım. Linklere tıklarken neyle karşılaşacağımı biliyordum ama yine de bozulmadım desem yalan olur :slight_smile: Son yıllarda (birkaç saniyeliğine de olsa) bana zokayı yutturan nadir 1 Nisan şakalarından biri oldu.

  Yalnız insanlar o kadar dolmuş ki bu şakaya çok ters tepkiler verenler olmuş. Üzüldüm böyle olmasına… Sonuçta 1 Nisan’ın doğası bu, insanları kandırıp, büyük şaşkınlık yaşatıp şaka yapmak. Hayatı bu kadar ciddiye almayın :slight_smile:


 4. estorn dedi ki:

  Başlığa yazıldığını her gördüğümde “Yine ne küfür yedik acaba,” korkusuyla giriyorum. Ama kabul edin, amacına ulaşan bir 1 Nisan şakasıydı.


 5. mit dedi ki:

  Bak, gene yedim… Kendi sitesinin 1 Nisan şakasını ikidir yiyen genel yayın yönetmeni. Bakın, bu bir dramdır :grinning:


Patrick Rothfuss’un Üçüncü Kitabı Nihayet Geliyor!

Yıllardır heyecan ve hasretle beklediğimiz Kralkatili Güncesi’nin üçüncü cildi “The Doors of Stone” nihayet baskıya giriyor! Üstelik tüm dünyayla aynı anda Türkiye’de de raflardaki yerini alacak!

Başa dönün