in ,

Koreli Sanatçı Kim Jung Gi Yaşamını Yitirdi: Henüz 47 Yaşındaydı

Kim Jung Gi yaşamını yitirdi. Güney Koreli sanatçı, ani bir kalp krizi ile henüz 47 yaşındayken hayata veda etti.

Kim Jung Gi: Ünlü Koreli Sanatçı Hayatını Kaybetti
- Reklam -
- Reklam -

Kim Jung Gi aramızdan ayrıldı. Dünyaca ünlü Güney Koreli sanatçı, Paris’te ani kalp krizi atağı sonrası 47 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Güney Koreli sanatçı, özellikle karmaşık sahneleri tamamen hafızadan yeniden yaratma yeteneğiyle dünyanın en iyi çizerlerinden biri olarak kabul ediliyordu. Ayrıca “tek kişinin yaptığı en uzun süren çizim” ile Guinness Dünya Rekoru’nu da elinde tutan isim olarak biliniyordu.

Kısa süre önce gelen açıklamada çizerin çalışma arkadaşı Hyun Jin Kim, sanatçının 3 Ekim Pazartesi günü Paris’te öldüğünü duyurdu. “Kim Jung Gi’nin ani kalp kriziyle gelen ölümünü size büyük bir üzüntüyle bildiriyoruz” diyen Jin Kim, şöyle devam etti:

- Reklam -

“Avrupa’daki son programını bitirdikten sonra Jung Gi göğüs ağrısı yaşadığından New York’a uçmak için havaalanına gitti ve ameliyat için yakındaki bir hastaneye götürüldü, ancak ne yazık ki vefat etti. Bizim için çok şey yaptın ve artık fırçalarını bırakabilirsin. Teşekkürler Jung Gi.”

Kim Jung Gi öldü

Dünyaca Ünlü Koreli Sanatçı Binlerce Kim Jung Gi, Referans Kullanmadan Çizdiği Etkili Çizimlerle Tanınıyordu

Halihazırda Paris’e gittiği ve çizimlerinin sergilendiği Daniel Maghen Galerisi de, sanatçının ani ölümünü büyük bir üzüntüyle karşıladıklarını dile getirdi.

“Aniden ortadan kaybolması, bize getirdiği muazzam mutlulukla çelişiyor. Nutkumuz tutuldu… Ailesinin, eşinin, iki çocuğunun, arkadaşlarının, işbirlikçileri Kim Hyun Jin, Boin Lee, Jean-Christophe Caurette’nin… ve ortadan kaybolmasının büyük bir boşluk bırakacağı hayranlarının başı sağ olsun.”

Galeri yetkilileri, Kim’in ailesinin isteği üzerine sergilerinin 8 Ekim Cumartesi gününe kadar açık kalacağını da eklediler.

- Reklam -

Kim Jung Gi ölüm

1975’te Güney Kore’nin Goyang-Si şehrindede doğan Kim Jung Gi, genç yaşta sanata ilgi gösterdi ve 19 yaşındayken güzel sanatlar okuluna kaydoldu. Ardından Busan’daki Dong-Eui Üniversitesi’ne öğrenimine devam etti. Özellikle hafızasına kaydettiği son derece karmaşık sahneleri herhangi bir referans yardımı olmadan, neredeyse mükemmele yakın bir şekilde çizebiliyor olmasıyla kısa süre içerisinde tüm dünyada tanınır hale geldi.

Şimdiye kadar basılı altı eskiz defteri olan sanatçı, film, müzik ve hûkumet gibi çeşitlik farklı alanlarda çalıştı. Jung Gi, Kore Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın resmi iş yeri ve konutu Cheongwadae’de özel bir sergi hazırladı. Ayrıca albüm kapağını oluşturmak için Koreli Hip-Hop sanatçısı Drunken Tiger ile de çalıştı.

YouTube video

Kim Jung Gi’nin çizimlerine aşina mıydınız? Sanatçıyla ilgili yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Yahoo

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

NBA 2K23 incelemesi

NBA 2K23 İncelemesi – Jordan Challenge Çok Keyifli!

Emancipation fragmanı will smith

Amerikan İç Savaşı Döneminde Geçen Will Smith’li “Emancipation” Filminden Fragman