in ,

Monica Bellucci Tiyatro Oyunuyla İlk Defa Türkiye’ye Geliyor

Monica Bellucci tiyatro oyunu için Türkiye’ye geliyor. İtalyan yıldızın tek kişilik performansı “Maria Callas: Mektuplar ve Anılar” adıyla Zorlu PSM’de sahnelenecek.

Monica Bellucci tiyatro oyunu türkiye maria callas

Monica Bellucci tiyatro oyunu için Türkiye’ye geliyor. İtalyan yıldız, Maria Callas: Mektuplar ve Anılar (Lettres et Mémoires by Maria Callas) adını taşıyan tek kişilik gösterisiyle Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izleyicilerin karşısına çıkacak.

Dünyaca ünlü İtalyan model ve aktris Monica Bellucci, Bram Stoker’s Dracula, Astérix & Obélix: Mission Cléopâtre, The Matrix Reloaded ve The Passion of the Christ gibi yapımlarda boy göstermişti. Bellucci oyunculuk kariyerinde pek çok önemli adaylığın yanı sıra 9 farklı ödülün de sahibi olmayı bilmişti.

Şimdi ise Bellucci 1950’li yılların sansasayon yaratan Yunan sopranosu Maria Callas’ın yaşamını konu alan bir tiyatro oyunu ile izleyicilerle buluşuyor. Tom Volf’un kaleme aldığı Maria by Callas kitabından yine Tom Volf imzasıyla oyuna adapte edilen Maria Callas: Mektuplar ve Anılar, Bellucci’nin tek kişilik gösterisiyle sahne alıyor.

Tom Volf daha önce Maria by Callas’ı belgesel film olarak sinemaya da uyarlamıştı. 2017 tarihli yapımda Callas’ı Joyce DiDonato seslendirmişti.

Monica Bellucci Tiyatro Oyunu “Maria Callas” için İlk Defa Türkiye’de Sahne Alacak

14 Aralık 2021 tarihinde Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sahnelenecek oyun, Maria Callas’ın şöhretinin ötesinde sadece Maria olarak esasında kim olduğunu, nereden geldiğini, şöhretini ne zorluklarla kazandığını, dostluklarını ve aşklarını konu alıyor.

Monica Bellucci tiyatro oyunu türkiye maria callas

20. yüzyılın en önemli seslerinden birisi olan Callas’ın yaşamı New York’tan Atina’ya uzanan çalkalantılı bir hikâye.

80 dakikalık perde süresi olan oyun, İngilizce olarak sahnelenecek ve Türkçe üst yazı ile izleyicilerin karşısına çıkacak.

Biletix ve Passo üzerinden satışa çıkan biletlerin fiyatları aşağıdaki gibi:

Bilet Fiyatları

Protokol – 1.950.00 TL
1. Kategori – 950.00 TL
2. Kategori – 750.00 TL
3. Kategori – 550.00 TL
4. Kategori – 375.00 TL
5. Kategori – 245.00 TL
6. Kategori – 145.00 TL

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Gösteriyi Atina’da İzlemişti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Monica Bellucci’nin Maria Callas performansını 21-22 Eylül arasında Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyanni’nin resmi konuğu olduğu esnada Herod Atticus Odeon tiyatrosunda izlemişti.

Siz Bellucci hakkında ne düşünüyorsunuz? Maria Callas oyununa bilet almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi, Biletix

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Napoleon: Stanley Kubrick dizi

Stanley Kubrick’in Yarım Kalan Projesi “Napoleon” Dizi Oluyor

The Black Phone fragmanı

The Black Phone Fragmanı: Doctor Strange Yönetmeninden Yeni Korku Filmi