in ,

The Bone Orchard Mythos Evreninde Geçen Yeni Korku Çizgi Romanı “Tenement” Geliyor

Tenement çizgi roman serisi duyuruldu. Jeff Lemire ve Andrea Sorrentino “The Bone Orchard Mythos” evrenini genişletmeye devam edecek.

Image Comics Tenement - Jeff Lemire

Tenement çizgi roman serisi için resmi duyuru yapıldı. Jeff Lemire ve Andrea Sorrentino imzalı The Bone Orchard Mythos evreni genişliyor.

Sweet Tooth, Gideon Falls, Primordial, The Passageway ve Ten Thousand Black Feather gibi eserlerle tanınan Jeff Lemire’in yazdığı ve Andrea Sorrentino’nun çizerliğini yaptığı mini seri Tenement, okurlara yeni bir The Bone Orchard Mythos deneyimi sunacak. Korku türündeki çizgi roman Image Comics etiketi ile yayımlanacak.

Netflix’in ekrana taşıdığı ve 2. sezon çekimleri tamamlanan Sweet Tooth ile eleştirmenlerinin yüksek notlar verdiği Essex County gibi eserlere imza atan Lemire, The Bone Orchard Mythos evrenine farklı bir bakış açısı getirmeye hazırlanıyor. 10 sayı sürecek mini seride Lemire’a daha öncesinde The Bone Orchard evreninin diğer maceralarında çizerlik yapan Andrea Sorrentino eşlik edecek.

Tenement Kapak

Tenement isimli çizgi roman serisi bir binada yaşayan, karanlık sırları ve gizemli bir ölümle ile bir araya gelen yedi farklı komşunun hikâyesini konu alacak.

Jeff Lemire: “Tenement, The Bone Orchard Mythos Evreninin Temel Parçası Olacak”

Lemire, Popverse’e verdiği röportajda çıkacak kitabın şimdiye kadar kurmaya çalıştıkları evrenin tam ortasında yer alacağını söyledi. Çizgi romanın, evrenin diğer kitaplarıyla bağlantılar kurduğunu da ekleyen ödüllü yazar seriye dair şu açıklamayı yaptı:

“(Tenement) Andrea Sorrentino ile birlikte The Bone Orchard Mythos üzerinde çalışmaya başladığımda kafamda canlanan ilk hikâyeydi. Birçok açıdan korku evrenimizin temel noktası olacak. Şimdiye kadar yazdığımız en uzun ve Gideon Falls’ta yaptığımız gibi farklı karakterlerden oluşan bir seri bu. Okurlar her bir karakteri tanımaya zaman bulacak ve onların hikâyelerini öğrenecek. Diğer taraftan bu kitap daha önce yazdığımız Bone Orchard kitapları ile de bağlantılı. Böylece kurmaya çalıştığımız korku evrenini yavaş yavaş okurlara gösterecek. Andrea’nın bu kitaptaki çizimleri ise normalden çok daha muhteşem.”

Tenement - Jeff Lemire Korku

Jeff Lemire ve Andrea Sorrentino’nun Image Comics çatısı altında başlattığı büyük bir evren planı olan The Bone Orchard Mythos farklı formattaki korku hikâyelerini bir araya getiriyor. Eleştirmenlerin H.P. Lovecraft’ın Cthulu mitosuna yakın bulduğu seriler farklı konularda olsa da aynı mitolojik arka plana sahip. Lemire başladıkları bu evrenin “şimdiye kadar kalkıştığı en hırslı proje” olduğunu söylemiş ve evrendeki herhangi bir hikâyeyi, sıra fark etmeksizin okunsa bile anlam ifade edecek şekilde dizayn etmeye çalıştıklarını da eklemişti.

Prelude: Shadow Eater ile başlayan hikâyeler daha sonrasında The Passageway, Ten Thousand Black Feathers ve son olarak Tenement ile devam ediyor.

Yeni Tenement - Jeff Lemire

The Bone Orchard Mythos Yeni Hikâyelerle Evreni Genişletmeye Devam Edecek

Image Comics’in resmi sitesi Tenement’ı The Bone Orchard Mythos serisine başlamak isteyenlerin ilk okuması gereken kitap olarak nitelendiriyor. Dario Argento’nun Inferno’sunun Rosemary’s Baby eseri ile oldukça klostrofobik korku türüyle bir araya getirdiği söylenen Tenement, okurlarına dikkat çekici bir korku deneyimi sunuyor. Bone Orchard evreni içinde The Passageway ve Ten Thousand Black Feathers ile birlikte anılacak eser Lemire ve Sorrentino’nun korku evrenine kattıkları bir diğer korku hikâyesi olacak. Bununla birlikte Image Comics ilerleyen zamanda yeni eserlerin de evrene katılacağını söylüyor.

Tenement - Jeff Lemire

Serinin çizeri Sorrentino ise Tenement hakkında şöyle söyledi:

“Tenement karanlık ve gergin bir hikâye. The Bone Orchard Mythos evreninde gittiğimiz (şimdiye kadar en derin) nokta ve şimdiye kadar Bone Orchard serilerinde yazdığımız bütün bölümlerle kurulan ilk bağlantı. Bu Jeff ve benim ilk günden beri okurlara göstermek istediğimiz bir şeydi. Her şey Lemire’ın kendine has insana değer veren yönüyle yazdığı yedi farklı -fakat eşit derecede önemli- karakter üzerinden ilerliyor. Bone Orchard’ın ne olduğunu merak mı ediyorsunuz? Tenement bunun cevabını verecek.”

10 sayı sürmesi beklenen Tenement çizgi roman serisinin ilk sayısı 21 Haziran 2023 tarihinde raflardaki yerini alacak. Eser aynı zamanda Amazon Kindle, Apple Books ve Google Play üzerinden de erişime açılacak. Tenement’ın Türkçeye çevrilip çevrilmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Tenement Çizgi Roman

Siz Jeff Lemire’ın yeni kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilir ve daha fazla çizgi roman haberi için bizi Google News üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Image Comics

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Hogwarts Legacy İncelemesi

Hogwarts Legacy İncelemesi: Yıllardır Beklenen ‘O’ Mektup Sonunda Geldi

Yeni Hellboy Filmi Başrolü Jack Kesy Oldu

Deadpool 2 Oyuncusu Jack Kesy Yeni “Hellboy” Filminin Başrolü Oldu