Şeyma Subaşı İmzalı “Sadece Şeyma” Kitabı 40 bin Sattı

Şeyma Subaşı'nın kendi hayatını anlattığı "Sadece Şeyma" kitabı kısa sürede 40 bin adet satarak ilk baskısını tüketti.

Ülkemizde kitap dünyası krizlerden kriz beğeniyor. Bir yanda sürekli değişen döviz kuru nedeniyle artan kâğıt ve baskı maliyetleri, diğer yanda kapanan küçük ve orta ölçekli yayınevleri, tekelleşen dağıtım ve kitabevi zincirleri… Tüm bu kaosun arasında ise yıldızı parlayan bazı isimler var. Onlardan birisi de Şeyma Subaşı ve onun ilk kitabı “Sadece Şeyma” oldu.

Özellikle televizyon yapımcısı Acun Ilıcalı’dan boşandıktan sonra adına çeşitli çevrelerde sık sık rastlanan Şeyma Subaşı, “Sadece Şeyma” kitabıyla geçtiğimiz haziran ayı raflardaki yerini aldı.

Şeyma Subaşı, hayatını anlattığı bu kitapla kısa zamanda çok satanlar arasına girdi. Eser 2 hafta içindeyse tamamen tükendi.

İlk baskısının 40 bin adet yapıldığı öğrenilen “Sadece Şeyma”nın, ikinci baskısı için de hızla harekete geçildiği öğrenildi.

Kitabın çok satması üzerine sosyal medyada tepkiler ve parodiler de söz konusu oldu.

Heretik Yayınevi’nden Levent Ünsaldı şu paylaşımı yaptı:

Gazeteci Cüneyt Özdemir ise şu YouTube videosu ile trendlerdeki yerini aldı:

DEX Kitap’tan çıkan kitabın arka kapağı şöyle:

Hatırladığım ilk anı neydi?

Annemle babamın bana sıkıca sarıldığı aklıma geliyor.

Hepimizin güldüğünü hatırlıyorum sonra. Ve anneannemin masallarını.

İlk anılarımı bulutlar üzerindeymişim gibi hatırlıyorum, sonrası fırtına… hepinizin bildiği gibi… ve şimdi yine pembe bulutlar… hepimizin yaşadığı gibi…

Ben de bir annenin gözünün nuru, bir babanın altın saçlı kızıyım. Ve küçük bir kız çocuğunun, kucağında uyumayı çok sevdiği annesiyim.

Bunları unutmadan okuyun isterim hayatımı…

Konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: t24

GÖZ ATIN  Haftanın Kitabı #122 – Tövbe

Türk Canavarları Sözlüğü
Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Şeyma Subaşı İmzalı “Sadece Şeyma” Kitabı 40 bin Sattı için 59 yorum

 1. mit dedi ki:

  Şeyma Subaşı’nın kitabı 40.000 satar, Wattpad kitapları 30.000. Biz de o kadar uğraşıp emek verdiğimiz Asimov’un dünyaca ünlü bilimkurgularından birinin üç-dört binlik ilk baskısı tükenir mi acaba, ikinci baskıyı görür mü diye düşünürüz.

  Dedikodu, ünlülerin hayatı… onlara özenme, merak etme, çekiştirme… bunlar her zaman satıyor maalesef.


 2. Gurlino dedi ki:

  Arkadaşlar kendinize gelin lütfen! Okumadığınız bir kitap hakkında bu kadar ağır eleşjfrhweıfneskljgfvnlkgnlk11!!11…


 3. Aynı liseden mezunuz kendileri ile. O hayatını yazıp anında yayınevi bulup bastırıyor, ben bir yıldır yayınevleri dönsün diye bekliyorum. Kendi magazinsel hayatını yazmak, bambaşka hayatlar kurgulamanın önüne geçiyor demek. Toplum yozlaşmaya açık. Toplum magazine aşık.


 4. Son Dakika - TEMA Vakfı, Şeyma Subaşı’nın kitabı için kesilen ağaçlar nedeniyle Savcılığa suç duyurusunda bulundu: ‘‘Insta story neyinize yetmiyordu?’’
  By Zaytung.


 5. Gazetelere haddinden fazla güveniyorsunuz. Bir ayda kırk bin satan bir kitap var ama nedense hiçbir listede ilk onda değil. İlk ondaki kitaplar her ay yüz bin mi satıyor?


Şeyma Subaşı İmzalı “Sadece Şeyma” Kitabı 40 bin Sattı

Şeyma Subaşı’nın kendi hayatını anlattığı “Sadece Şeyma” kitabı kısa sürede 40 bin adet satarak ilk baskısını tüketti.

Başa dönün