in

Ace Ventura 3: Jim Carrey Meşhur Rolüne Geri Dönebilir

Budala Dedektif yeni bir filmle yıllar sonra geri dönüş yolunda. Jim Carrey, Ace Ventura 3 ile yeniden ikonik rolü canlandırmaya aday.

Ace Ventura Jim Carrey

The Mask (Maske) ve Ace Ventura (Budala Dedektif) gibi komedi filmlerinde aldığı rollerle 90’lı yıllardan itibaren gönlümüzde taht kuran Jim Carrey; sonrasında kariyer planlarında farklı bir rotaya sapmış ve çok çeşitli projelerde yer almayı başarmıştı.

Carrey ismi şimdilerde yeniden gündeme gelen Ace Ventura serisinin devam filmiyle birlikte anılıyor.

Son zamanlarda eski aktörlerin devam filmlerinde yer aldıklarını zaten görüyorduk. Bunlara Bill Murray’ın Ghostbusters 3’de oynayacak olması örnek verilebilir. Ace Ventura serisini yapan firma Morgan Creek Productions, Warner Bros. ile birlikte kendi içerisinde yeni bir Ace Ventura filmi yapmak üzerine konuşuyormuş.

Ace Ventura 3 Filmi Henüz Kesinleşmiş Değil

Söylenenlere göre Jim Carrey’nin de bu filme ilgisi söz konusuymuş. Ancak henüz kesinleşen bir şey bulunmamakta.

Ace Ventura Jim Carrey

Jim Carrey son zamanlarda Kidding adlı dizide boy gösteriyordu. Dave Holstein tarafından yaratılan dizide Jim Carrey ailesi, işi ve ilişkileri elinden kayıp giderken akıl sağlığını korumaya çalışan bir adamı canlandırıyor. Carrey, dizinin hayranlarına ciddi rollerin de altından kalkabileceğini kolayca kanıtlamıştı.

Carrey yakın zamanda Sonic the Hedgehog filminde Dr. Ivo Robotnik rolüyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Eğer yeni bir Ace Ventura filmi çekilecekse oyuncunun Sonic the Hedgehog filminde göstereceği performans elbette filmdeki rolü kazanmasında oldukça etkili olacaktır. Diğer yandan Jim Carrey’nin canlandırmadığı bir Ace Ventura karakteri düşünmekte de oldukça zorlanıyoruz. Kendisi mimikleriyle bu karakteri ikonik hale getirmiş, belki de dünyada tanınmasını sağlamış bir oyuncu.

Ace Ventura Jim Carrey

Budala Dedektif serisine ait olan ilk film 1994 yılında çekilmiş ve ve kendisine has bir izleyici kitlesi edinmişti. İkinci film When Nature Calls ise hemen bir sene sonra, 1995’te vizyona girmişti. Budala Dedektif uzun yıllar televizyon kanallarımızın sinema kuşaklarında sık sık karşımıza çıkan, klasik yapımlardan birisi.

Peki sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu filmde başka oyunculara şans verilmeli mi yoksa yola Jim Carrey ile birlikte mi devam edilmeli?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz!

* * *

* The Matrix 4 Filminde Yahya Abdul-Mateen, Genç Morpheus’u Canlandıracak

* Bebek Yoda Sonrası Şimdi de Bebek Sonic Karşımızda

Kaynak: We Got This Covered

Halil Oğulcan Karamağara

Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for suburbia suburbia dedi ki:

  En son varoluşsal sıkıntılar çekiyordu.Tekrar görürsek ne mutlu.

 2. Avatar for Agape Agape dedi ki:

  Jim’in her halini severek izleyen birisiyim. Evet, bazen ciddi ciddi abarttığı da oluyor ama ben seviyorum. İnsanı zor gününde kucaklayıp gülümseten oyuncular kolay kolay bulunmuyor. Oscarlık filmler, dramlar vs. evet güzel olabilir. Takdir edilebilir fakat gerçek şu ki kimse depresyonun dibindeki katranlı çukurda oturup da bu filmleri izleyerek moral bulamaz. Kaldı ki bu role de herkes kolay kolay giremez. Jim Carey gibi oyuncuların her türde daha çok film, dizi gibi eserler vermesi gerekiyor bence. Her türlü rolün altından kalkabilen çok insan yok. Son zamanlarda süper kahraman filmlerinin zirve yapması sebebiyle o eski tadı taşıyan filmler ve oyuncular çok geri planda kaldı ve yapay bir sinema izleyiciye sunuluyor. Dengeli olması gerektiğini düşünüyorum. Seven var, sevmeyen var. Popüler ve ünlü olmaları her dakika bu şeylerin kırk farklı lacivert tonunda sunulmasını gerektirmemeli. Madem yapılacak bu tip filmler de yapılsın ve yine o eski tat olsun.

 3. Avatar for mit mit dedi ki:

  Umarım çekilir. Bu tarz filmleri de Jim Carey’yi de özledim :slight_smile: Gerçi günümüzün politik doğruculuk akımında Ace Ventura gibi karakterlerin ve “bu tür” mizahi anlayışa sahip yapımların başarılı olması artık zor.

 4. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Ben de sizin gibi düşünüyorum. Biz yine izler, sever, güleriz, ama özellikle yeni nesil, başka şeylere gülüyor.

 5. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

  Maske çıksa ne güzel olur yaa

  resim

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Avatar - Azula Hakkında Bilgiler

Avatar: Azula Hakkında Akılda Kalan 10 Detay

hayaler duvar inceleme

Hayalet Duvar: Demir Çağı’nı Tecrübe Etmek