in

Across The River And Into The Trees: Ernest Hemingway Romanı Film Oluyor

Across The River And Into The Trees film oluyor. Ernest Hemingway’in son eserlerinden Irmağı Geçmek beyaz perde ile buluşuyor.

Across The River And Into The Trees - Ernest Hemingway

Ernest Hemingway imzalı Across The River And Into The Trees romanı beyaz perdeye geliyor. Dilimize Irmağı Geçmek adıyla da kazandırılan eser, şimdi sinema filmi olma yolunda. Yapımın prodüksiyonuna önümüzdeki ay başlanacak.

Amerikan edebiyatının usta kalemlerinden Ernest Hemingway imzalı Irmağı Geçmek romanı ilk olarak 1950 tarihinde yayımlandı. 2. Dünya Savaşı sırasında geçen roman, ölüm ve yaşam arasında acı ve mutluluğun tanıklığını yapıyor.

Filmin başrolünde Liev Schreiber yer alacak. Kendisini Spotlight, Human Capital, A Rainy Day in New York ve Ray Donovan yapımlarından tanıyoruz.

Schreiber’a kadroda eşlik eden isimler ise şu şekilde: Laura Morante (La Stanza del Figlio, The Cherry on the Cake), Matilda da Angelis (Veloce come il vento, Il premio), Javier Cámara (Hable con ella, Truman) ve Giancarlo Giannini (Seven Beauties).

Across The River And Into The Trees Romanı Ernest Hemingway’in Hayatından İzler Taşıyor

Ernest Hemingway’in, içerisinde otobiyografik öğeler de barındıran romanı Albay Richard Cantwell’a odaklanıyor. Albaya filmde Liev Schreiber hayat verecek. 2. Dünya Savaşı sırasında İtalya’da görev yapan Cantwell, ölümcül bir hastalığın pençesindedir. Hafta sonunu bir ördek avı gezisi ve Venedik seyahati ile geçirmek isteyen Albay, genç bir kontese âşık olunca işler karışır.

Across The River And Into The Trees - Ernest Hemingway

Yazarın yaşamını yitirmesinden önce (1961) yayımladığı son eserlerden birisi olan bu kitapta, Hemingway’in gerçek hayattan ilham aldığı biliniyor. Albay Richard Chantwell, yazarın arkadaşı Charles Trueman Lanham’dan yola çıkarak oluşturulmuş biri isim. Kitapta yaşanan esasen aşk da yazarın dahil olduğu bir macera.

Irmağı Geçmek uyarlamasında yapımcı koltuğunu Robert MacLean, John Smallcombe ve Ken Gord paylaşıyor. Filmin senaryosu ise Peter Flannery’ye emanet. Yönetmen koltuğunda ise İspanyol isim Paul Ortiz (The Bride) bulunuyor. Filmin görüntü yönetimi Javier Aguirresarobe’a (Thor Ragnarok), yapım tasarımı ise Benjamin Fernandez’e (The Others) emanet.

Across The River And Into The Trees vizyon tarihi ise henüz açıklanmış değil.

Peki siz Hemingway’in bu romanını okuma fırsatı bulmuş muydunuz? Film uyarlamasından beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Mank: David Fincher’ın Netflix Filmine İlk Bakış

Kaynak: Deadline

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for alper alper dedi ki:

    Yazarın yaşamını yitirmesinden önce (1961) yayımladığı son eserlerden birisi olan bu kitapta, Hemingway’in gerçek hayattan ilham aldığı biliniyor

    Çok iddialı gibi konuşmayayım ama galiba gerçek yaşamlardan ilham almadığı tek bir öyküsü ve romanı yok.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Mandalorian 2. Sezon

The Mandalorian 2. Sezon İlk Görseller Paylaşıldı

Gossip Girl HBO Max

Gossip Girl Yeniden Ekranlara Dönüyor: Çekimler Ekimde Başlıyor