in ,

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi: “Will Smith Cezasız Kalmayacak”

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, üyelerine gönderdiği mektupta 94. Oscar Ödülleri Töreni gecesi yaşanan olaylar hakkında açıklamada bulundu ve Will Smith’in cezasız kalmayacağını söyledi.

Akademi Will Smith cezasız kalmayacak
- Reklam -
- Reklam -

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Will Smith olayı hakkında üyelerine bir mektup gönderdi. Kurul, 94. Oscar Ödülleri Töreni gecesi Smith’in Chris Rock’a attığı tokattan ve kullandığı çirkin dilden dolayı üzgün ve öfkeli olduğunu ve uygun bir yaptırım konusunda görüştüklerini ifade etti.

2022 Oscar Ödülleri Töreni geçen pazar gecesi yapılan etkinlik ile son bulmuş olsa da tüm dünyada ne En İyi Film ödülünü kazanan CODA’yı ne de diğer adayları günde. Herkes, En İyi Belgesel Ödülü’nün kazananını sunmak için sahneye çıkan Chris Rock’ın, Jada Pinkett Smith’in saçları hakkında yaptığı şaka sonrası eşi Will Smith’in sahneye çıkarak kendisini tokatlamasını ve ardından yerine oturup küfürlü bir şekilde, “O si*ik ağzından karımın adını uzak tut,” demesini konuşuyor.

Will Smith, her ne kadar sosyal medya üzerinden yaptığının hatalı olduğunu belirten bir paylaşımda Chris Rock’tan özür dilemiş olsa da Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin yaptırımı merak ediliyordu. Smith’in Oscar heykelciğini bile iade edebileceği konuşuluyorken, sonunda üyelerine bir mektup gönderen Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi de nasıl bir yol izleyeceğine dair bilgi verdi.

- Reklam -

Akademi: “Will Smith için En Uygun Yaptırım Hakkında Toplanacağız”

Will Smith, Oscar Ödülü’nü İade Edebilir

Variety’nin ulaştığı mektupta, Akademi’nin tartışma yaratan görüntülerin film endüstrisi topluluğunun önemli bir kutlamasını gölgelediği için “üzgün ve öfkeli” olduğu belirtildi. Akademi başkanı David Rubin ve CEO Dawn Hudson tarafından imzalanan mektup, “Pazar günü 94. Oscar töreninin yayını, birliğimizin geçen yıl inanılmaz işler yapan üyeleri adına bir kutlamaydı. Bir adayın sahnedeki kabul edilemez ve şiddet dolu davranışlarının o anları gölgede bırakmasından dolayı üzgün ve öfkeliyiz,” cümleleriyle başlıyor ve şu şekilde devam ediyor:

Sayın üyeler,

Açık bir şekilde Bay Smith’in pazar gecesi gerçekleştirdiği eylemleri kınıyoruz.

Tüzüğümüzde belirtildiği gibi, Akademi Yönetim Kurulu şimdi Bay Smith için uygun bir yaptırım konusunda bir karar verecektir. Akademi gibi kâr amacı gütmeyen kuruluşların üyelerine ilişkin Kaliforniya yasalarına tabi olduğu ve ‘Davranış Standartları’mızda belirtildiği gibi, bunun birkaç hafta sürecek resmi bir süreci izlemesi gerekiyor.

- Reklam -

Tüm gelişmeler hakkında sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ancak aynı zamanda kurula, Akademi çalışanlarına bu süreçte çalışabilmeleri için saygı duymanızı rica ediyoruz.

Lütfen Guvernörler Kurulu’nun bu süreci hem uygun hem de Akademi standartlarını koruyacak şekilde herkese saygılı bir şekilde yürüteceğine güvenin.

Teşekkür ederiz.

David Rubin, Başkan
Dawn Hudson, CEO

Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi’nin Will Smith’e ne gibi bir yaptırım uygulayacağını düşünüyorsunuz? Olay sessiz sedasız bir şekilde kapanacak mı dersiniz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Shuggie Bain - Douglas Stuart

Douglas Stuart’ın Booker Ödüllü Romanı “Shuggie Bain” Türkçede

welcome to derry pennywise dizisi hbo max

Pennywise’ın Köken Hikâyesini Konu Alacak “Welcome to Derry” Dizisi Yolda