ANKET: Avengers: Endgame Filminde Kim/Kimler Ölecek?

Beklenen sona günler kalmışken Avengers: Endgame filminde kim veya kimlerin ölebileceğiyle ilgili forumlarımızda bir anket başlattık!

Ve nihayet, o beklenen güne sayılı bir zaman kaldı. Yarın gece aramızdan birkaç şanslı kişi gece yarısı Avengers: Endgame filmini izleme fırsatına erişecek. Ertesi gün itibarıyla da bizler sinemalara koşacağız. Böylece 10 küsür yıllık macerada bir devir sonlanmış olacak. Marvel CEO’su Kevin Page her ne kadar 3. fazın bitişi Avengers: Endgame değil, Spider Man: Far From Home olacak dediyse de bizler için bitiş bu filmle yaşanacak.

İşte bizler de, hazır son 2 gün kalmışken filmi merakla bekleyen kesim olarak forumlarımızda bir anket açalım; kim veya kimlerin öleceğiyle ilgili teori üretelim dedik. Film çıkana kadar sürece olan ankette öleceğini düşündüğünüz karakterleri seçebilir ve Rıhtım okurları olarak ölmesine en çok ihtimal verdiğimiz kişileri böylece görmüş oluruz diye düşündük.

Ankete katılmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bunun yanında, sadece ankete katılım değil, aynı zamanda öleceğini düşündüğünüz isimlerin neden o karakterler olduğunu da forumda belirtmenizi ve böylece tartışmayı daha da keyifli hale getirebiliriz! Bu nedenle haberimizin forum başlığını da direkt olarak Avengers: Endgame Arazisi konusuna yönlendirdik.

Son olarak sizden bir ricamız var. Sızdırılan görüntüler üzerine yorum yapmamanızı veya spoiler vermemenizi özellikle rica edeceğiz. Filmi heyecanla bekleyenlerin seyir zevkini kaçırmamak adına da bu konuda dikkatli olmanızı diliyoruz.

Herkesi forumlarımıza bekliyoruz!

GÖZ ATIN  Hawkeye, Black Widow Filminde Gözükecek mi? Scarlett Johansson Açıkladı!
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca doğumlu. Kocaeli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

ANKET: Avengers: Endgame Filminde Kim/Kimler Ölecek? için 62 yorum

 1. Spoiler vermeden fragman işini nasıl çözecekler merak ediyorum. Birçok film art arda sıralanacağı için bir önceki fragman başarısı burada da olacak mı göreceğiz.

  YENİ ANKET İÇİN TIKLAYINIZ.


  Ayrıca spoiler’lı soru ve anket gelsin benden de:

  Kimler ölür?

  Ankette birden fazla karakter işaretleyebilirsiniz.

  Vote in the poll.

 2. Evet arkadaşlar. O beklenen ana sadece 2 gün kaldı. Bu süreçte küçük bir anket yapalım diyorum. Sizce, Avengers: Endgame sonunda hangi karakter aramızdan ayrılacak?

  Kim Ölür?

  Vote in the poll.

  Sizden ricam, kimin veya kimlerin öldüğünü işaretledikten sonra ayrıca neden öyle düşündüğünüzü de buraya yorum olarak yazmanız. Bu liste dışında aklınıza gelen farklı karakterler hakkında da yazabilirsiniz elbette. Son son, yapılacak teorileri merakla bekliyorum çünkü :krs:

  Ve son bir ricam, sızdırılan görüntüler üzerine lütfen spoiler vermeyelim ve izleme zevkini baltalamayalım.


 3. Filmler boyunca gördüğümüz kadarıyla taşları kullanmak için bir araca ihtiyaç duyuyorlar. Sadece thanos’un doğrudan kullandığını görmüştük captain marvel’ı yumruklamak için thanos zaten ırkı gereği ultra güçlü/dayanaklı bir ırk(edit: eternal) olarak tanıtıldı. Star-Lord elinde güç bela tutabilmişti tüm guardians ekibinin yardımıyla onu da babasının bir gezegen olmasına bağladılar sonra. Red Skull da malum acayip bir şeye dönüşmüştü fakat o doğrudan kullanma sayılmayabilir de çünkü taşa doğrudan temas etmemişti, tesseract çeperi hâlâ üzerindeydi.

  Şimdi doctor strange filminde gördüğümüz kadarıyla tüm evrendeki zamanı geri almak için eye of agamotto yardımıyla kullanmıştı zaman taşını. Infinity war filminde thanos’un eye of agamotto’yu yok ettiğini gördük. Taşı kullanmak için sadece aracı olarak eldiven kalmıştı ki o da banner ve tony’de büyük hasar bıraktı. Doctor strange’in kullanması mümkün olmayabilirdi eldiveni.

  Thanos’un sadece o anı geri alma olayı galiba tüm taşların bir arada olmasından kaynaklanan bir durum, yoksa doctor strange filminde sadece tokyodaki zamanı geri alabilirdi ama yapamıyor sanıyorum sadece tek taşla. Diyelim eye of agamottoyu bulmuş olsunlar geçmişe gittiklerinde, tüm evrende zamanı geri almak Tony’nin snap’ı da geri alacaktı tokyo’da yaşanan olaylar gibi.

  Farkettiğim şöyle bir olay da var ilk filmdeki thanos snap’ından sonra thanos kendi vücudunda bıraktığı hasarı da geri almamıştı. İntihar etmek gibi bir derdi yoktu hatırladığım kadarıyla, elini eteğini çekmiş ememklilik hayatı yaşıyordu, sanki yapabiliyor olsa acı içinde günlerini geçirmek yerine sağlıklı şekilde çiftçilik yapabilirdi. Taşların bıraktığı hasar taşlar yardımıyla giderilemiyor olabilir.

  Bu arada joe russo da şöyle demiş bu soru yöneltilince;
  Q: In IW, Thanos used the time stone to reverse the time so he could the already dead Vision, and it didn’t cause any time parallax. Why did no one use time stone to save Iron Man’s life in EG?
  A: It’s because even if you save Iron Man, it will still not change the fact that Thanos will eventually win the war. Among the 14 million possibilities that Doctor Strange has seen, Iron Man’s sacrifice is a must for that one win scenario.

  Buradan hareketle Russolar büyük akıllılık etti bence 14 milyarda 1 kazanma şansı vererek, ilk izlediğimde saçma gelmişti ama tüm plot holelar kapanıyor bu şekilde. O kazanılan 1 olması için Tony’nin ölmesi elzemdi ya da işte taşı thanosa vermesi gerekliydi ya da işte strange’in endgame’deki fighta karışmayıp barajı tutması gerekliydi vs vs… 14 milyarda 10 falan deselerdi derdik ki o zaman tony ölünce diğer 9’unda peki ölmeden olmuyor muydu? 1 olunca her adım strange’in planı dahilinde harfi harfine olması gerektiği gibi yaşandı, gerektiği yerde karıştı olaya gerektiği yerde izledi sadece.


ANKET: Avengers: Endgame Filminde Kim/Kimler Ölecek?

Beklenen sona günler kalmışken Avengers: Endgame filminde kim veya kimlerin ölebileceğiyle ilgili forumlarımızda bir anket başlattık!

Başa dönün