in

Taze Oscarlı “Another Round” Filmi, Leonardo DiCaprio ile Yeniden Çevrilebilir

Another Round (Druk) filmi yeniden çevrilebilir. Geçen günlerde En İyi Uluslararası Film Oscarı’nı kucaklayan Danimarka yapımı, Leonardo DiCaprio ile tekrar çekilebilir.

Another Round Druk yeniden çevrim
- Reklam -
- Reklam -

93. Oscar Ödülleri’nde En İyi Uluslararası Film Oscarı’nı almasının üzerinden saatler geçtikten sonra, Another Round (Druk) filmi için bir yeniden çevrim haberi geldi. Başrolünde yıldız oyuncu Mads Mikkelsen’in yer aldığı Danimarka yapımı film, Leonardo DiCaprio ile ABD için yeniden çekilebilir.

ABD’de uluslararası filmlerin bir de İngilizce alternatifinin çekilmesi yeni bir olay değil. Geçen yılki Akademi Ödülleri’nden 4 ödülle dönen Güney Kore yapımı Parasite (Gisaengchung), kısa süre içerisinde bir HBO dizisi olarak izleyicilerle buluşmak üzere ön hazırlığa başlamıştı.

Şimdiyse Thomas Vinterberg’in (The Hunt, Festen, Submarino) yönetmenliğini üstlendiği Another Round (Druk) filmi yeniden çevrim masasında.

- Reklam -

Bir lise öğretmeninin öğrencilerinin başarı düzeyini kontrollü alkol tüketimi ile artırdığı Druk filmi, geçen pazar gecesinde En İyi Uluslararası Film Oscarı’na layık görülerek adından söz ettirmeyi sürdürdü. Türkçe adı Körkütük olarak tercüme edilen komedi ve dram türlerindeki yapımda Mads Mikkelsen’e Thomas Bo Larsen ve Magnus Millang gibi isimler eşlik etmişti.

Another Round Druk yeniden çevrim

Another Round’un bu başarısı ise hızlı bir yeniden çevrimin biletini yapıma getirdi. Leonardo DiCaprio’nun sahibi olduğu Appian Way adlı yapım şirketi, filmin uyarlama haklarını satın aldı. DiCaprio bu yapım için Jake Gyllenhaal’un şirketi Nine Stories ve Elizabeth Banks’in şirketi ile mücadele etti.

Another Round Yönetmeni, İngilizce Tekrar Çevrimin Yapımcısı Olacak

İngilizce olarak tekrar çekilmeye hazırlanan yapımın başrolünde Mads Mikkelsen’in yerine Leonardo DiCaprio’nun yer alması da gündemde. Ancak bu detay hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

- Reklam -

Orijinal filmin yönetmeni Thomas Vinterberg ise yeni eserde yapımcı koltuğuna oturacak. Vinterberg, senaryo ve yönetmenlik konusunda söz sahibi olmayacak. Another Round yapımcı ekibinde yer alan isimler arasında Sisse Graum Jørgensen ve Kasper Dissing de bulunuyor.

leonardo dicaprio druk

Yeni filmin oyuncu kadrosu, senaristi ve yönetmeni şimdilik belli değil. Yapımın bir dijital platform için mi yoksa beyaz perde için mi geliştirileceği de henüz netlik kazanmadı.

Peki siz bu “yeniden çevrim” furyasının aldığı boyut hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Variety

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for decoder decoder dedi ki:

    Filmi daha izlemedim ama çıkalı 1 yıl olmuş herhalde. Hollywood’un senaryo yazma konusundaki sıkıntıları burada da kendini gösteriyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Yoksullar Geliyor - Orhan Duru

Orhan Duru’nun “Yoksullar Geliyor” Adlı Öykü Kitabı Yıllar Sonra Tekrar Raflarda

World of Darkness Evreni Dizi film uyarlama

World of Darkness Evreni Dizi ve Filmler ile Genişleyecek