in

Marvel’ın 5. Aşaması Başlıyor: “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” Filminden İlk Yorumlar

Ant-Man and the Wasp: Quantumania filmi için ilk yorumlar gelmeye başladı. Eleştirmenler filmin yeni faz için temel oluşturacağından emin.

Ant-Man 3 İncelemeleri

Ant-Man 3 incelemeleri gelmeye başladı. Marvel Sinematik Evreni’nin beşinci aşamasını hayata geçirecek yapım uzun zamandır bekleniyordu. Basın gösterimi sonrası fikirlerini paylaşan eleştirmenler Ant-Man and the Wasp: Quantumania filminin eğlenceli ve yeni faza dair merak uyandırıcı olduğunu söylüyor.

Marvel Sinematik Evreni, yeni yapımları ile genişlemeye devam ediyor. Scott Lang ve Hope van Dyne’ın maceralarına odaklanan Ant-Man and the Wasp: Quantumania ise serinin üçüncüsü olarak beyaz perdede yerini almak için gün sayıyor. Bununla birlikte Quantumania filmi, Loki dizisinin ilk sezon final bölümü dışında görünmeyen yeni fazın büyük kötüsü Kang the Conqueror’ı hayranlara daha net şekilde tanıtacak. Dolayısıyla beşinci fazın ilk filmi hayranlar için oldukça önemli bir yere sahip.

Filmin basın gösterimi geçen günlerde gerçekleşti. Bunun üzerine filme dair ilk incelemeler sosyal medya üzerinden yapıldı.

İşte Ant-Man 3 İncelemeleri

Ant-Man 3 İncelemeleri

“Eğlenceli ve Göz Kamaştırıcı”

Variety yazarlarından Owen Gleiberman:

“Quantumania eğlenceli olduğu kadar göz kamaştırıcı, cesur, kafa karıştırıcı ve tam da bütün bunlardan sıkıldığınız anda yeniden eğlenceli bir yapım. Marvel filmleri hep bir bütünün parçası olarak yer aldılar ama daha öncesinde hiç bu kadar ‘evreni kurtarmalıyız ya da yok olmalıyız’ konusunu derinden işleyen bir senaryo izlememiştim. Sinema sektöründe beşinci fazını gerçekleştirecek Marvel böyle olmalı. Ant-Man 3 sizi aldatmıyor. Eğer faz 5 böyle görünüyorsa tanrı bizi altıncı, yedinci ve sekizinci aşamalardan korusun.”

“Umut Vadediyor”

Collider yazarlarından Ross Bonaime filme dair şu yorumda bulundu:

“Ant-Man 3 (Jonathan) Majors karakterinin ana filmi olmamasından ve evrenin ne tarafa doğru evrildiğini göstermesi açısından başarılı bir yapım. Ancak filmin Kang’ın hayatına odaklanmadığını unutmamak gerekiyor. Film Scott, ailesi ve sevdiklerine odaklanmalıydı. Ant-Man’in sonunda keşfedebileceği muhteşem bir dünya varken ve bu keşfi yapabilecek gücü keşfetmişken her şey Kang tarafından mahvediliyor. Quantumania umut vadeden ancak biraz sallantıda gidebilecek Marvel Sinematik Evreni’nin beşinci fazını açtı.”

“Marvel’ın En İyi Bilimkurgusu”

Frank Scheck ise The Hollywood Reporter için şunları kaleme aldı:

“İyisiyle kötüsüyle Ant-Man 3, Marvel Sinematik Evreni’nin açık ara en iyi bilimkurgu filmi ve gerçekten de çok başarılı. Kuantum evreninin görüntüsünü ekrana taşımak için emek veren onlarca kişinin ismi tek başına yeterli olsa da; karmaşık görüntü düzenekleri, yaratıcı kostümler ve beyaz perdeye taşınan inanılmaz yaratıklarla her seviyede inanılmaz. Birbirleriyle çok iyi geçinemeyen çeşitli Ant-Man’leri bir araya getiren “muhtemellik fırtınası”ndan kopan büyük savaş ve daha sonrasında gelişenler zihninizi değiştirmenize gerek kalmadan sizi etkileyecek.”

Ant-Man 3: Quantumania İncelemesi

“Farklı Tonlar”

The Wrap yazarlarından Alonso Duralde ise filme dair şunları söyledi:

“Mevcut durumda Marvel Sinematik Evreni’ne yeni hayranların katılması pek mümkün değil. Pek çok izleyici zaten diğer fazlar boyunca serileri izlediler ya da bunu çoktan bıraktılar. Ant-Man 3 ise bu konuda ‘Wakanda Forever’ ya da ‘Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ yapımları kadar sert bir noktada durmuyor. Yine de bu filmlere has bulunan farklı tonları ve senaryo değişimlerini içeriyor. Ayrıca tüm bunları eğlenceli bir şekilde bir araya getirmeyi de başarıyor. Belli ki, devam edecek.”

“Ant-Man 3 Senaryosu ile Sinir Bozuyor”

Brandon Zachary ise CBR için şunları yazdı:

“Ant-Man and the Wasp: Quantumania filminin en sinir bozucu unsuru senaryosu. Yapım duygusal bir karakter gelişiminden yoksun. İlk bölümde bunu yapabilmek için birkaç an vardı. Scott ve Cassie’nin Pym ailesinden tanıdığımız kavgalarını hatırlatan bazı anları oldu. Scott’ın kızı olmadan Jan ile geçirdiği onlarca yılı aradığı sahneler verildi. Ancak bütün bu olaylar Kuantum Diyarı’nda geçen bir macera öncesinde üstün körü geçildi. Özetle film izleyici ekranda tutmak için görsel efektleri ve komediyi kullanmaktan öteye geçememiş.”

“Multiverse Saga’sının Geleceğine Dair İpuçları Veriyor”

IGN yazarlarından Joshua Yehl ise şu yorumlarda bulundu:

“Ant-Man 3: Quantumania tam kararında eğlencesi, yürek ısıtan aile hikâyesi ile birlikte Michelle Pfeiffer’ın canlandırdığı Janet van Dyne ve Jonathan Majors’ın oynadığı Kang the Conqueror karakterleriyle eksiklerini kapatıyor. Bunlara rağmen ana temanın incelenmesi, yeni karakterler ve Kuantum Diyarı, görselliği çok iyi ancak içi boş bir konu sunuyor. Yine de Ant-Man serisini güzel devam ettiriyor ve beşinci aşama için ilk adımı atıyor. Multiverse Saga’sının nereye gideceğini gösteriyor.”

Ant-Man 3: Quantumania İnceleme

Beşinci fazın ilk filmiyle birlikte Marvel yeni bir döneme adım atıyor. Evrenin sevilen bazı karakterleri yeni dönemde yeniden izleyicilerin karşısına çıkacak. Diğer taraftan Jonathan Majors’ın canlandıracağı Kang karakterinin ise evrene nasıl bir etkisi olacağı heyecanla bekleniyor. Filmin resmi fragmanına buradan göz atabilirsiniz.

Ant-Man 3: Quantumania, ülkemizde 17 Şubat 2023 tarihinde sinema salonlarındaki yerini alacak.

Siz Ant-Man 3 filminden neler bekliyorsunuz? Yorum ve teorilerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Başka Bir Takvimin Geleceği - Annalee Newitz

Annalee Newitz’in Zamanda Yolculuk Temalı “Başka Bir Takvimin Geleceği” Romanı Türkçede

Disney Plus Abone Kaybi 2022

Disney Plus İlk Defa Abone Kaybetti: Dijital Yayın Devi 2022’nin Son Çeyreğinde 2,4 Milyon Kullanıcısını Yitirdi