Aquaman Oyuncusu Matrix 4’te Başrolü Paylaşacak

Lana Wachowski'nin yöneteceği ve kadrosunda Keanu Reeves ile Carrie-Anne Moss'un da bulunduğu The Matrix 4'un bir başrol oyuncusu daha belli oldu.

Aquaman’deki Black Manta rolüyle tanınan Yahya Abdul-Mateen II, Lana Wachowski’nin yönetmenliğini üstlendiği The Matrix 4 filmindeki başrol oyuncularından biri olarak duyuruldu.

Variety’nin ulaştığı kaynaklara göre ünlü yönetmen Lana Wachowski, geçtiğimiz hafta film hakkında konuşmak için oyuncularla bir araya geldi. Oyuncular arasında Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’a, şu an hangi rolde olduğunu bilmediğimiz Yahya Abdul-Mateen II de katıldı.

Warner Bros., ağustos ayı başlarında sürpriz bir kararla yeni gelecek Matrix filminin başrolleri için Neo ve Trinity karakterlerini canlandıran Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss ile anlaşıldığını söylemişti. Ayrıca yönetmenlerden Lana Wachowski’nin de filmi yazıp yöneteceği duyurulmuştu. Bu sevindirici gelişmeyle birlikte serinin severleri büyük bir heyecanla projeyle ilgili yeni detayları beklemeye başlamıştı.

Filmin Çekimleri 2020’de Başlayacak

Yahya Abdul-Mateen II, daha çok geçtiğimiz yıl gösterime giren Aquaman filmindeki Black Manta rolüyle tanınıyor. Abdul-Mateen son olarak bu yıl içinde çıkan korku filmi Us (Biz) filminde ve Black Mirror dizisinin son sezonunda rol almıştı.

Geçtiğimiz günlerde senarist Zak Penn de Warner Bros.’un iki farklı Matrix projesiyle uğraştığını ve kendi yazdığı senaryonun üçlemeden önce geçen farklı bir zaman dilimini anlattığını duyurmuştu.

Lana Wachowski’ye ek olarak, senaryo yazımında Aleksandar Hemon ve David Mitchell bulunuyor. Lana Wachowski ve Grant Hill filmin yapımcılığını birlikte üstleniyorlar.

The Matrix 4 filminin çekimlerine 2020 yılının başlarında başlanması planlanıyor.

1988, Darıca doğumlu. Koaceli Üniversitesi İnşaat Teknikerliği bölümü mezunu. Türk Dili ve Edebiyatı alanında ikinci üniversitesini okumaya devam ediyor. Birçok gazete ve dergide yazıları ve öyküleri yayımlandı. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever. | İletişim: hakantunc@kayiprihtim.com

Aquaman Oyuncusu Matrix 4’te Başrolü Paylaşacak için 7 yorum

 1. Acaba Morpheus’un gençliğini mi oynayacak :slight_smile:
  Aquaman’deki oyunculuğunu pek beğenmemiştim, ama yine de göreceğiz


 2. Gurlino dedi ki:

  Çok mantıklı. Bence cuk oturan bir tercih olabilir. Aquman’daki oyunculuğu ve duruşu bayağı uygun bu role.

  Benim yeni Matrix filmine ilişkin tahminim; zamanda yolculuk barındıran, geçmişe geleceğe ve asıl üçlemeye değinecek bir film olacağı yönünde. Biraz Terminator 2, biraz Avengers: Endgame tarzı bir film bekliyorum. Ve açıkçası bu fikir beni bayağı heyecanlandırıyor…


 3. narpal dedi ki:

  Ben de genç Morpheus’un filmde olabileceğini okuduğumda umarım bunu yapmazlar diye düşünüyordum.


Aquaman Oyuncusu Matrix 4’te Başrolü Paylaşacak

Lana Wachowski’nin yöneteceği ve kadrosunda Keanu Reeves ile Carrie-Anne Moss’un da bulunduğu The Matrix 4’un bir başrol oyuncusu daha belli oldu.

Başa dönün