in

1990 Tarihli Korku Filmi “Arachnophobia” Yeniden Çekiliyor

Arachnophobia filmi yeniden çekiliyor. “Happy Death Day”in yönetmeni Christopher Landon, projenin başına geçecek isim olacak.

Arachnophobia Yeniden Çekiliyor
- Reklam -
- Reklam -

Arachnophobia filmi yeniden çevrilen korku yapımları arasına katılıyor. 1990 tarihli yapım Türkiye’de Örümcek Korkusu adıyla vizyona girmişti.

Venezuella’nın yağmur ormanlarında yaşayan ölümcül bir örümcek türünün ABD’ye ulaşmasıyla başlayan korku filmi Arachnophobia, bir dönem izleyicisinin örümcek fobisi sahibi olmasına neden olmuştu.

Orijinal film Frank Marshall imzasıyla çekilmiş; yapımın oyuncu kadrosunda Jeff Daniels, Julian Sands ve John Goodman gibi isimler yer almıştı. Aradan geçen 33 yılın ardından Örümcek Korkusu’nun geri döneceği duyuruldu.

- Reklam -

Yeni Arachnophobia filminin başına Happy Death Day’in yönetmeni Christopher Landon getirildi. Ünlü yönetmen, yapımın prodüksiyon sürecine geçmeye hazır olduğunu kaydetti. Landon; hem ticari hem de eleştirel anlamda başarılar elde eden korku komedileri yaratmasıyla tanınıyor.

Arachnophobia Yeni

Yeni Arachnophobia Filmi Prodüksiyona Hazır

Discussing Film’e açıklamalarda bulunan Landon, We Have a Ghost filminin ardından sıradaki projesinin Arachnophobia olduğunu doğruladı.

Landon şu sözleri kullandı:

“Umarım bir sonraki filmim o olur. Çok yaklaşıyoruz. Senaryo bitti. Bir süredir bunun üzerinde çalışıyorum. Şimdi sıra onu bir araya getirmeye geldi. Geçen gün bir örümcek avcısıyla tanıştım. Bence bu iyiye işaret!”

Landon’un Arachnophobia’nın yeniden yapımı projesine dahil olacağı ilk olarak Haziran 2022’de ortaya çıktı. Aradan geçen bir yılda konuya dair çok az gelişme yaşansa da, yönetmenin yeni açıklaması filmin son düzlüğe girdiğini gösteriyor.

- Reklam -

Frank Marshall’ın 1990 tarihli yapımında, film sırasında kullanılmak üzere 300’den fazla gerçek Avondale örümceği kullanılmıştı. Yeni yapımın CGI teknolojisiyle anlatıya görsel olarak neler katabileceği merakla bekleniyor.

Yeni Arachnophobia Filmi

Öte yandan Arachnophobia’nın yeniden yapımının orijinal filme sadık olacağı ve yakın zamanda prodüksiyon aşamasına geçeceği belirtiliyor.

Yeni filmin oyuncu kadrosu, vizyon tarihi ve detaylı konusu gibi başlıklar hakkında ise şu an için paylaşılmış bir bilgi bulunmuyor.

Hollywood sineması Candyman, Halloween, Carrie, Scream gibi eski korku yapımlarını yeniden beyaz perdeye taşımaya devam edecek gibi görünüyor.

Siz bu yapıma dair neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilir, ayrıca daha fazla sinema içeriği için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Enjuin Mumyasiı Denizkızı Japonya

Japonya’da Bulunan 300 Yıllık ‘Denizkızı Mumyası’nın Gizemi Çözüldü

Ahtapot Adam - Jasper Gibson

Jasper Gibson İmzalı Bir Şizofrenin İç Dünyasını Anlatan “Ahtapot Adam” Türkçe Raflarında