in ,

Atlantis: The Lost Empire Olası Devam Filminin Konusu Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Atlantis: The Lost Empire filminin olası devamının konusu ortaya çıktı. Disney’in klasik filmi için devam senaryosu çoktan hazırmış.

Atlantis: The Lost Empire Devam Filmi

2001’de beyaz perdede gördüğümüz Disney yapımı Atlantis: The Lost Empire, Milo adındaki maceracının kayıp kıta Atlantis’i aramak için çıktığı yolculuğu anlatıyordu. Jules Verne tarzını andıran film, Disney için bir kilometre taşı olmuş ve şirketi “peri masallarının çizgi filmlerini yapan stüdyo” imajından çıkarmıştı. Atlantis’ten bir yıl sonra şirket, aynı yolda ilerlemiş ve Treasure Island’ı izleyiciyle buluşturmuştu.

Günümüzde her ne kadar Atlantis: The Lost Empire ve Treasure Island için Disney’in önemli filmleri olduğu söylense de bu yapımlar vizyona girdikleri dönemde büyük gişe başarılarına ulaşamamışlardı. Bu sebeple şirket, bu tarz filmler için masaya yatırdığı devam filmi planlarını rafa kaldırmıştı.

Atlantis: The Lost Empire Devam Filmi

Bununla birlikte Disney, planlanan Atlantis dizisi için ilk üç bölümü hazırlamayı ihmal etmemişti. Fakat dizi projesinden de tamamen vazgeçildi ve hazırlanmış bölümler 2003’te çıkan Atlantis: Milo’s Return yapımına eklendi.

Atlantis: The Lost Empire Yönetmeni Olası Devam Filminin Hikâyesini Anlattı

Collider’a verdiği röportajda yönetmen Kirk Wise, olası devam filmi için ellerinde “olgunlaşmış” bir hikâyenin olduğundan bahsetti.
“Hikâyede yeni bir kötü karakterimiz olacaktı. Bu kötü karakter büyük ve korkunç bir yün maske takacak, I. Dünya Savaşı dönemini andıran kıyafetler giyecek ve maskesiyle Darth Vader’ı andıracaktı. Rourke’un tamamlayamadığı işi tamamlamaya çalışarak Atlantis’i geri almak için uğraşacaktı. Hikâyedeki en büyük ters köşe ise, maske çıktığında onun altında Helga Sinclair’in olduğunu gördüğümüzde yaşanacaktı. Tam bir ters köşe!”
Bahsi geçen karakter Helga’nın, Komutan Lyle Tiberius Rourke’un sağ kolu olduğunu ve aslında Atlantis’teki gizli hazineleri ele geçirmeye çalışan bir grubun parçası olduğunu da hatırlatalım.

Atlantis: The Lost Empire Devam Filmi

Ne yazık ki Atlantis, istenen devam filmine kavuşamadı. İlk filmde bazı kusurlar yer alsa da “olgunlaşmış” bir devam filmi fikri umut verici görünüyordu. Bu fırsatla birlikte yapımın, hayranların gözündeki önemi artabilir ve hikâye hak ettiği değere kavuşabilirdi.

Vizyonda büyük bir başarı gösteremediği için ihtimali düşük olsa da Atlantis için gerçek oyuncuların yer aldığı bir yeniden yapım bekleyen hayranların sayısı da az değil.

Atlantis’in gerçekleştirilemeyen hikâyesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce böyle bir film gelseydi, ilk filmin hatalarını sahiden de unutturmayı başarabilir miydi? Düşüncelerinizi bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın!

* * *

* The Witcher Yaratık Ansiklopedisi: Netflix’ten Türkçe Altyazılı Rehber

Kaynak: Screen Rant

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

Neversong oyun inceleme

Neversong İncelemesi: Kederimize Gülelim…

Ölüm Yıldızı - Mehmet Ali Yazan

Ölüm Yıldızı: Mehmet Ali Yazan’dan Bir Uzay Polisiyesi