Avengers: Endgame Filminden Kesilen Sahneler Ortaya Çıktı!

Avengers: Endgame dijital platformlarda yer alamaya başladı. Filmden kesilen sahneler de böylece ortaya çıkmış oldu. İşte o 6 sahne!

Tarihin en çok gişe hasılatı yapan filmi Avengers: Endgame, 30 Temmuz tarihi itibarıyla dijital platformlarda yerini aldı. Ve tabii uzun süredir beklenen bu haberle birlikte filmden çıkarılmış sahneler de paylaşıldı.

Buradan sonra yazacaklarımız Avengers: Endgame filmiyle ilgili SPOILER içerir.

Marvel Sinematik Evreni’nin doruk noktası olan Endgame, iyisiyle kötüsüyle bizlere bazı karakterlerin vedasını sundu. Son 10 yılda yayınladıkları tüm karakterlerin hakkını verebilmek için bizlere üç saatlik bir deneyim yaşattı. Uzun süredir gişe hasılatında Avatar’ı geçecek mi geçemeyecek mi diye beklerken bu haberi de aldık. Ve film 30 Temmuz tarihiyle dijital platformlardaki yerini aldı. Böylece meraklıların beklediği silimiş sahneler de paylaşılmış oldu.

Üç saatlik uzun bir film olsa da, hala silinmiş sahnelerin olması garip geliyor, değil mi? Ama arka planda 10 yıllık bir çalışma var. Haliyle bunun olması normal.

Avengers: Endgame’in şimdiye kadar yayınlanan kesilmiş sahneleri, çekirdek oyuncu kadrosunun sadece birkaç üyesi ile küçük karakter atışlarına odaklanıyor. Gelin hepsine göz atalım

Tony Stark ve Pepper Potts’un Huzurlu Sahnesi

Filmin silinen ilk sahnesi Tony Stark ve Pepper Potts’un ev yaşamını konu alıyor. Ne kadar mutlu gözüküyorlar, değil mi? Keşke bu mutluluk filmin sonunda da devam edebilseydi… Sahne, Gwyneth Paltrow’un gerçek hayattaki sağlıklı yeme alışkanlığıyla örtüşüyor, ancak filmin kendisine hiçbir şey eklemiyor. Bu nedenle silinmesi pek de mantıksız değil.

Rocket, Avengers ekibiyle alay ediyor

Filmin diğer bir silinen sahnesi de Avengers ekibinin Sonsuzluk Taşları’nı bulmaları için eski görüntüleri izlemesiyle alakalı. Bu aşamada Chitauri ile savaşan ekibi görünce Rocket’in yaratıklarla niye dövüştüklerini soruyor ve yapmaları gerekenin sadece ana gemiyi yok etmek olduğunu söylüyor. Captain America’nın bunu bilmediklerini söylemesi üzerine Rocket de alaycı bir şeklilde, “Bilmiyor muydunuz? Siz hiçbir şey bilmez misiniz? Bunu herkes bilir!” diyor. Ardından güzel bir cevap Tony Stark’tan geliyor…

GÖZ ATIN  Çizgi Roman Yazarı Denny O'Neil Aramızdan Ayrıldı

War Machine, Captain America’nın Fedakarlığını Sorguluyor

Avengers: Endgame’den bir başka silinen sahnede War Machine ve Captain America’nın, Sonsuzluk Taşları’nın geçmişini incelemeye devam ettikleri gözüküyor. Tesseract’a odaklanan sahnede Captain America: First Avenger filminde Cap neden okyanusun dibinde kaybolduğunu açıklıyor. Bu sahneyle birlikte Rhodey, Steve Rogers’ın neden 1945’te kendini feda etmek zorunda kaldığını anlamaya çalıştığı eğlenceli bir an ortaya çıkıyor. Aslında bu sahne film açısından da önemli bir hatırlatma olduğu için çıkartılmasa daha iyi olabilirmiş gibi geliyor.

Thor ve Rocket Asgard’da

Silinen bir sonraki sahnede de filme bolca mizah katmış Thor ve Rocket’in Asgard’daki görüntülerinden. Açıkçası bunun hakkında bir şey söylemeye pek gerek yok gibi. İzleyince neden silindiğini az çok anlayabiliyorsunuz.

Tony Stark Babasıyla Konuşuyor

Endgame’in bir sonraki kesilmiş sahnesinde de Tony Stark’ın 1970 yılında Camp Lehigh’teki babası Howard’la konuştuğu sahneye odaklanıyoruz. Tony’nin kızı için bir miras bırakma konusundaki endişelerini açıkladığı için karakterin duygusal ve entelektüel görüşleri hakkında ilginç bir fikir veriyor. Howard Stark da bu durumdan açıkça etkileniyor ve hatta Tony’ye bir iş sunuyor. Bu belki mizahi bir sahne olabilir ama aslında oldukça dokunaklı. Çünkü nihayet Tony babasından onay almış oluyor.

Avengers Ekibi, Iron Man’e Saygılarını Sunuyor

Aslında bunlardan bir tanesini geçtiğimiz gün sizlerle paylaşmıştık. Iron Man’in parmak şıklatması sonrası ölümü, Avengers ekibinin kendisine saygı duruşu ve beklemediğimiz sürpriz Gamora sahnesi. Daha fazla bilgiyi buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Sahnelerle alakalı tam olarak bitmemiş CGI’lar dikkatinizi çekmiştir. Bunlar da muhtemelen son düzenlemeler yapılmadan filmden çıkarıldığı için üzerinde ayrıca uğraşılmamış detaylar.

Avengers: Endgame filmindeki silinmiş sahnelerle ilgili sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce silinmeleri doğru bir karar mıymış? Ya da keşke şu sahne filmde olsaymış dedikleriniz var mı? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz!

GÖZ ATIN  Avengers: Endgame Filminden Rekor Üstüne Rekor

* * *

* Avengers: Endgame Filminden Kesilen Iron Man Sahnesi ve Gamora Sürprizi

* Avengers: Endgame, Avatar’ı Geçmeyi Nasıl Başardı?

* Taht El Değiştirdi – Avengers: Endgame, Avatar’ın Gişe Rekorunu Kırdı!

* Marvel, 4. Faz Film ve Dizilerini Duyurdu

Kaynak: Screen Rant
Site Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni
1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Avengers: Endgame Filminden Kesilen Sahneler Ortaya Çıktı!

Avengers: Endgame dijital platformlarda yer alamaya başladı. Filmden kesilen sahneler de böylece ortaya çıkmış oldu. İşte o 6 sahne!

Başa dönün