in

Avengers: Endgame Yönetmenleri ile Obama Ailesi Ortak Film Yapacak

Avengers: Endgame yönetmenleri, Mohsin Hamid’in Exit West kitabını uyarlıyor. Filmin yapımcılığını Obama Ailesi’nin şirketi üstleniyor.

Avengers: Endgame Obama Ailesi Exit West

Eski Amerikan Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama, sinema dünyasına girerse nasıl olur? Obama Ailesi’nin Higher Ground Productions adlı şirketi ve Avengers: Endgame yönetmenleri birlikte bir kitap uyarlaması üzerine çalışıyor!

2017’nin Ağustos ayında Avengers: Endgame yönetmenleri Joe ve Anthony Russo’nun, yazar Mohsin Hamid’in en çok satan kitabı Exit West’in yayın haklarını aldıkları ortaya çıkmıştı. Bu haberden birkaç ay sonra Barack Obama, Exit West’in o yıl okuduğu en iyi kitaplardan birisi olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Şu anda birçok kaynağın ortak olarak yaptığı açıklamalara göre Obama çifti ile Russo Kardeşler bir araya gelerek, Netflix adına bir Exit West uyarlaması yapacak.

Obamalar’ın sahip olduğu Higher Ground Productions’ın önderliğinde yürütülecek yapımın, Russo Kardeşler’in şirketi AGBO ile bir araya gelerek tamamlanması planlanıyor. AGBO’dan Mike Larocca, Higher Ground’dan Tonia Davis ve Priya Swaminathan ile birlikte yapımcılığı üstlenirken, bambaşka bir yazarın ise senaryo için işe alınması planlanıyor.

Avengers: Endgame Obama Ailesi Exit West
Barack Obama ve Michelle Obama

Exit West’in yönetmenlik koltuğunda Yann Demange’ın oturacağı söyleniyor. Bugünlerin parlayan ismi Riz Ahmed’in ise başrolde olacağı belirtilmekte.

Avengers: Endgame Yönetmenleri, Exit West Romanını Uyarlıyor

Exit West Orta Doğu’da ismi verilmeyen bir ülkede geçen; dünya çapında yaşanan mülteci krizini anlatan bir kitap. Saeed ve çarşaf giyen bir kadın olan Nadia’nın, Saeed’in annesi öldürüldükten sonra evden kaçmasını konu alan kitap, annenin kaza kurşununa kurban gitmesini konu alıyor. Bu kurşunun çıktığı silah ise gerillalarla, yerel hükûmet arasındaki bir çatışmada ateşleniyor. Bir çift olan Saeed ve Nadia ise daha güvenli yerlere çıkacak olan kapılara doğru gitmek için diğer göçmenlere katılıyor.

Avengers: Endgame Obama Ailesi Exit West
Russo Kardeşler

Exit West’i yönetecek olan Yann Demange yakın bir zamanda White Boy Rick isimli bir filmde Riz Ahmed ile çalışma imkanı yakalamıştı. Bu yüzden ikilinin yeni bir filmde daha gayet iyi anlaşacağı düşünülüyor. Obamalar’ın yapım şirketi Higher Ground ise pek çok başarılı yapıma imza atmıştı. Şirket hâlâ dikkat çeken pek çok proje üzerine çalışmaya devam ediyor.

Eser, Batı Çıkışı adıyla 2019 yılında Pegasus Yayınevi etiketi ile Türkçeye de kazandırılmıştı.

Bu söylenenler dışında Exit West hakkında pek fazla bilgi yok. Peki siz böyle bir uyarlamaya ne dersiniz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Sıcak Kafa Romanı Netflix Dizisi Oluyor: Afşin Kum’un İstanbul Distopyasına Hazır Olun!

Kaynak: Collider

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

Okzo Hikâyeleri - Garibanların Şampiyonu - Erdoğan Küçükçelik

Okzo Hikâyeleri İlk Kitabı “Garibanların Şampiyonu” ile Geliyor

Atiye 3. Sezon

Atiye 3. Sezon ile Final Yapmaya Hazırlanıyor