in

Avengers: Endgame Hafta Sonu Rekorlarıyla Göz Aldı

Avengers: Endgame açılışını beklendiği gibi rekorlarla yaptı! Film Türkiye’de de “tüm zamanların en iyi açılışı”nı yaparak büyük bir başarıya imza attı.

The Infinity Saga’nın son evresi Avengers: Endgame filmi hafta sonu gişesiyle kırılması hayli güç bir rekora imza attı! Marvel Sinematik Evreni’nin en görkemli filmlerinden birisi olan Endgame işin rekor yanıyla da tarihe geçmeyi başardı.

Avengers: Endgame tüm dünyada gösterime girdiği ilk hafta sonu 1.2 milyar dolarlık gişeyle büyük bir rekora adını yazdırmayı başardı.

Marvel evreninin en güçlü isimlerinden Thanos’a karşı Avengers ekibinin verdiği son macerayı konu alan film Amerika Birleşik Devletleri’nde gösterime girdiği ilk üç günde 350 milyon dolar hasılat yaptı.

Dünyanın pek çok ülkesinde farklı farklı tarihlerde gösterime giren film hafta sonuyla birlikte 5 günde toplamda 1.2 milyar dolar gişe yaparak tarihe geçti.

Dünya sinema tarihinde 1 milyar dolar gişe barajını geçen toplam 39 yapım var. Bu listeye dahil olan son iki film ise Aquaman ve Captain Marvel

ABD Dışında da Rekor

Box Office’in verilerine göre Endgame, ABD dışındaki ülkelerde de rekorunu sürdürmeye devam etti. 859 milyon dolarlık açılış gişesiyle bu alanda önceki rekoru elinde tutan 2017 yapımı Hızlı ve Öfkeli 8′in gişesine 400 milyon dolarlık bir fark attı.

640.5 milyon dolarlık açılış gişe rekoru Avengers: Infinity War’daydı. Endgame 1.2 milyar dolar ile bu sayıyı ikiye katlamış oldu. Yapım, 5 günde 1 milyar dolar gişe hasılatına en kısa sürede erişen film oldu.

Endgame, Marvel Sinematik Evreni’nin 11 yılda geçtiği  on yılda çektiği The Infinity Saga’nın 22. filmi. Bu yapımlardan dokuzu 1 milyar dolar barajını geçerken 22 film toplamda 19.8 milyar dolar hasılat elde etti.

Türkiye’de Tüm Zamanların En İyi Açılışı

Avengers: Endgame ülkemizde 25 Nisan Perşembe günü vizyon buldu. Rekor açılışla birlikte 25, 26, 27 ve 28 Nisan’da toplam 1,318,031 bilet satışı yaptı ve 24.059.000 TL’lik hasılat etti. Böylece Endgame Türkiye’de “tüm zamanların en iyi açılış” rekorunu da kırmış oldu.

Açıkçası bu açılış çoğumuzun beklediği bir başarıydı. Peki sizce film beklentilerinizi karşıladı mı? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!
Kaynak: Euro News


* Bir Devrin Sonlanışına Adım Adım: Avengers Endgame

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Bu film 3 milyarı bulur. 3 günde 1,2 milyar yaptı.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

dede korkut

Dede Korkut’un Kayıp 13. Destanı Özel Bir Baskıyla Gelecek!

Teknolojinin Karabasanları “İçimdeki Robot” ile Huzurunuzu Kaçırmaya Geliyor!