in

Avengers: Endgame Tekrar Vizyona Girmesine Rağmen Avatar’ı Geçemedi

Avengers: Endgame yeni görüntülerle yeniden vizyona girmesine rağmen hasılat konusunda James Cameron’ın Avatar filmini geçmeyi başaramadı.

Avengers: Endgame

Avengers: Endgame kırdığı sayısız rekora rağmen hâlâ tüm zamanların en çok hasılat getiren filmi Avatar’ın arkasında kalmış durumda. James Cameron’ın 2009 yılında vizyona giren Avatar’ı hâlâ listede birinci sıradaki yerini koruyor.

Öyle ki Disney, Avatar’ı yerinden etmek için Avengers: Endgame’i bazı yeni görüntülerle yeniden vizyona sokmuştu. Film adeta yeni bir kampanyayla tekrar öne çıkartılmış, elde edilecek yeni gelirle bu rekorun kırılması için tüm şartlar zorlanmıştı.

Ancak onca çabaya rağmen Avatar dünya çapında yaptığı 2,787,965,087 dolarlık gişeyle hâlâ bir numara. Avengers: Endgame ise son hamlesinden sonra son hasılatını 2,764,881,856 dolar olarak açıkladı. Fark ise an itibarıyla 23 milyon dolar.

Film yeniden vizyon girdiğinde Amerika ve Kanada’da 5,5 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Buna ek olarak dünya genelinde ise 2,3 milyonluk bir katkı geldi. Sözün özü onca gürültüye rağmen farkı eritmek pek de mümkün olmadı.

Endgame’in bu rekoru kırması elbette sayısal olarak mümkün. Ancak şimdilik daha büyük bir hamle yapılmadığı sürece ilk sırada mavi dostlarımızı görmeye devam edecek gibiyiz.

Unutmadan, tüm bu hamleleri gişe yarışının yanı sıra önümüzdeki cuma günü vizyona girecek Spider-Man: Far From Home için de bir reklam adımı olarak görmek mümkün. Bildiğiniz gibi Tom Holland’lı yeni Marvel filmi, Avengers: Endgame ile fazlasıyla bağlantılı.

Disney şimdilik büyük yarışı ikinci sırada tamamlamış olabilir. Ancak unutmadan söylemek gerekir ki rakibiniz Disney ise asla rahat uyumanız mümkün değildir.

Avengers: Endgame’in 12 Kasım 2019′da yayına girecek olan Disney+ platformuyla buluşacağı tarihin 11 Aralık 2019 olarak duyurulduğunu tekrar hatırlatalım.

Siz bu hamle hakkında ne düşünüyorsunuz? Forumlarımıza gelerek yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Listedeki son hasılat bilgisi aşağıdaki gibi:

1. Avatar $2,788.0
2. Avengers: Endgame $2,764.9
3. Titanic $2,187.5
4. Star Wars: The Force Awakens $2,068.2
5. Avengers: Infinity War $2,048.4
6. Jurassic World $1,671.7
7. Marvel’s The Avengers $1,518.8
8. Furious 7 $1,516.0
9. Avengers: Age of Ultron $1,405.4
10. Black Panther $1,346.9

Güncel verileri takip etmek için Box Office Mojo sayfasına buradan göz atabilirsiniz.

* * *

* George R.R. Martin, Avengers Endgame Hakkında Konuştu: “Stan Lee Gurur Duymalı”

* Avengers: Endgame Filipinler’de Özel Bir Kanalda Korsan Olarak Yayınlandı

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

    Avatar çok özgün bir film ve kazandığı başarıyı sonuna kadar hakediyor. Avengers gibi yılların birikimi yoktu. Tek film olarak çıktı ve böyle bir başarı kazandı. Gişe olarak geçse bile gönüllerin şampiyonu Avatar’dır.

Arkeoloji Müzesi

İstanbul Yeni Arkeoloji Müzesi ile Buluştu

Dark

Dark 3. Sezon İlk Görseller ve Yeni Karakter Duyurusu