in ,

Barack Obama, 2020 Yılı Favori Film ve Dizilerini Paylaştı

Barack Obama 2020 yılındaki favori film ve dizilerini içeren bir liste paylaştı. Mank’ten Soul’a, Devs’ten The Boys’a işte Obama’nın favorileri!

Barack Obama 2020 Favori Film Dizi
- Reklam -
- Reklam -

Eski ABD Başkanı Barack Obama, diğer birçok devlet liderinden farklı bazı yanlara sahip. Bunlardan birisi de okuduğu kitaplar ve izlediği yapımlar üzerine konuşmayı sevmesi olabilir. Obama, 2020 yılındaki favori film ve dizilerini paylaştı.

44. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’nın Çinli bilimkurgu yazarı Cixin Liu’nun Hugo ödülüne de layık görülen Üç Cisim Problemi adlı eserine hayran olduğunu hatırlarsınız. Obama, aynı zamanda son yıllarda gelenek haline getirdiği “favoriler” listeleri de paylaşmaktan keyif alıyor.

Politikanın parçası olan insanların kültür dünyasını es geçmesi çoğunlukla alışıldık bir olay. Bu nedenle Obama’nın bu tip paylaşımları da ilgiyle takip ediliyor.

- Reklam -

Twitter üzerinden paylaştığı gönderide, Obama’nın 2020 yılında sevdiği yapımların bir listesi yer alıyor.

- Reklam -

“Herkes gibi biz de bu yılın içine sapladık kaldık. Dijital yayın servislerinin film ve diziler arasındaki çizgiyi iyice bulanıklaştırmasından ötürü, bu yılki listemi keyif aldığım görsel hikâye anlatıcılarını içerecek şekilde genişlettim.”

Obama’nın favori filmleri arasında bu yıl çok konuşulan David Fincher yapımı Gary Oldman’lı Mank dikkat çekiyor. Jack London uyarlaması Martin Eden de listede önce çıkanlar arasında. Rus tarihi drama filmi Beanpole, Pixar animasyonu Soul; Obama’nın favorilerini seçerken ne kadar geniş bir skaladan yararlandığını gösteriyor.

The Queen’s Gambit İzlenme Rakamları Netflix

Favori diziler listesinde ise Breaking Bad yan dizisi Better Call Saul, bu yılın en çok konuşan Netflix dizilerinden The Queen’s Gambit, Amazon’un süper kahraman dizisi The Boys öne çıkıyor. Ayrıca fantazya, mizah ve felsefeyi bir araya getiren The Good Place dizisi ve NBA takımlarından Chicago Bulls’u konu alan belgesel The Last Dance ise listenin zenginliklerinden.

Barack Obama 2020 Favori Film ve Dizileri Sizlerle

Barack Obama’nın 2020 Yılı Favori Filmleri

Ma Rainey’s Black Bottom
Beanpole
Bacurau
Nomadland
Soul
Lovers Rock
Collective
Mank
Martin Eden
Let Him Go
Time
Boys State
Selah and the Spades
Crip Camp

Barack Obama’nın 2020 Yılı Favori Dizileri

Better Call Saul
The Queen’s Gambit
I May Destroy You
The Boys
The Good Lord Bird
Devs
The Last Dance
Mrs. America
The Good Place
City So Real

Peki siz Obama’nın favorilerinden hangilerini izlediniz? Sizin de izlemek için plan yaptığınız yapımlar var mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Locke & Key 3. Sezon Onayı

Locke & Key 3. Sezon Onayı Aldı: Netflix’in Çizgi Roman Uyarlaması Devam Ediyor

The Gray Man Russo Kardeşler

The Gray Man Çekimleri Ertelendi: Chris Evans ve Ryan Gosling’li Film Koronavirüs Engeline Takıldı