“Beyaz Bir Gece”nin Türkiye Prömiyeri KısaKes’te Yapıldı

Özgürcan Uzunyaşa'nın son filmi "Beyaz Bir Gece", Saraybosna'daki dünya prömiyerinin ardından ülkemizde de KısaKes Film Festivali'nde izleyiciyle buluştu.

Lohusa (2013), Güneş Bisikletimi Yaksın (2014), Maske (2015) gibi kısa filmlerin yönetmeni Özgürcan Uzunyaşa’nın son filmi “Beyaz Bir Gece”den haberler var.

Dünya prömiyerini Ağustos 2018’de Saraybosna Film Festivali’nde yapan “Beyaz Bir Gece”, ülkemizdeyse izleyicilerin karşısına geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kısakes Film Festivali‘nde çıktı. KısaKes Pitching Ödülü’nün sahibi Uzunyaşa’nın, Dostoyevski’nin Beyaz Geceler romanından serbest bir şekilde uyarladığı yapımın fragmanına hep birlikte göz atalım:

Filmin yaratıcı kadrosu ise şöyle:

Yapımcı/Yönetmen: Özgürcan Uzunyaşa
Görüntü Yönetmeni: Kağan Şahin
Yürütücü Yapımcı: Necat Temizkan
Yapım Tasarımı: Emre Öksüz
Müzik: Feridun Emre Dursun
Oyuncular: Güliz Şirinyan, Volkan Çıkıntoğlu

“Yalnızca şehrin binalarıyla konuşabilen bir adam, bir gece, yaşlı ve yalnız bir kadınla tanışır. Kadın, adamdan ona bir geceliğine şehirde eşlik etmesini ister. Bu gece, adam için hayatının ilk güzel gecesi, kadın içinse son gecesi olacaktır.”

“Beyaz Bir Gece”ye yurt içi ve dünya çapındaki festival yolculuğunda bol şans diliyoruz. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

GÖZ ATIN  Ön Hazırlığı 6 Ay Süren "Otis Tarda"nın Çekimleri Tamamlandı
Genel Yayın Yönetmeni
1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

“Beyaz Bir Gece”nin Türkiye Prömiyeri KısaKes’te Yapıldı için 2 yorum

  1. Evis dedi ki:

    Filmi merak ettim. Fikir muazzam güzel. İşlenişi bilemiyorum tabi ama Beyaz Gecelerin o ruhani havasını bir kez daha tattırsa bana yeter de artar. Görüntüler, oyunculuklar da fragmanda gayet iyi görünüyordu.

    Röportajda Marşandiz’in mottosunu da es geçmemiş Özgürcan Uzunyaşa. Elinize sağlık. İzlemek isterim, festival süreci ne zaman bitecek?

    Not: Afişi es geçmişim, es geçilmeyecek kadar güzel o da.


“Beyaz Bir Gece”nin Türkiye Prömiyeri KısaKes’te Yapıldı

Özgürcan Uzunyaşa’nın son filmi “Beyaz Bir Gece”, Saraybosna’daki dünya prömiyerinin ardından ülkemizde de KısaKes Film Festivali’nde izleyiciyle buluştu.

Başa dönün