in

Birds of Prey Filminde, Ewan McGregor’un Karakteri Eşcinsel Olacak

Birds of Prey filminde yer alacak Black Mask karakterinin eşcinsel olduğu iddiaları, rolün sahibi Ewan McGregor tarafından doğrulandı.

birds of prey black mask

Margot Robbie’nin bir kez daha Harley Quinn’i canlandıracağı Birds of Prey filmi her geçen gün yaklaşıyor. Filmde yer alan Black Mask karakterinin eşcinsel olduğu, rolün sahibi Ewan McGregor tarafından kısmen doğrulandı.

Geçtiğimiz günlerde Variety dergisi, Ewan McGregor ve filmde Zsasz karakterini canlandıran Chris Messina ile görüştü ve filmde oynadıkları karakterlerin cinsel yönelimini sordu.

McGregor yöneltilen soruya şu şekilde bir yanıt verdi:
“Çok karmaşık. Temeli olan bir ilişkileri bulunmakta. Tabii bir istek ve ihtiyaç var diyebilirim.”

Ewan McGregor ve Chris Messina
Ewan McGregor ve Chris Messina

Ardından Messina, “Gerçek bir anarşi aşkı var. Bence onlar…” diye ekleme yapıp cümleyi toparlayamayınca Ewan McGregor tamamladı:

“Muhtemelen bundan daha fazlası, evet.”
Tamamladığı cümle sonrası gülüşmelerin yaşandığı söz konusu kısmı hemen aşağıdan izleyebilirsiniz:

Birds of Prey Ne Zaman Vizyona Girecek?

Black Mask karakterinin eşcinsel olacağı iddiaları bundan aylar önce çıkan set fotoğrafları ve fragmanlar sonrası konuluşmaya başlanmış ve hatta “gösterişli bir eşcinsel” şeklinde yorumlanmıştı. Elbette karakterin temsil ettiği kişilik sebebiyle, Black Mask ismiyle bu potaya girmenin potansiyel olarak LGBT temsiline zarar verileceği de söylenenler arasında. Sonuçta Black Mask, film içerisinde aptal ve hasta bir eşcinsel karakteri temsil ettiği için bu anlamda farklı bir WB ve DC filminde daha düzgün bir karakteri ön plana çıkartmanın doğru olacağını düşünenler de var.

Yırtıcı Kuşlar adıyla Türkçeye çevrilen yapım genç Cassandra Cain’i Black Mask ve Victor Zsasz’dan korumak için Harley Quinn Gotham dedektifi Renee Montoya ile çalışmaya başlamasını konu alıyor. Kendilerine ayrıca Black Canary ve Huntress karakterleri eşlik ediyor.

Birds of Prey

Filmde Margot Robbie, Ewan McGregor ve Chris Messina isimleri dışında; Huntress karakteriyle Mary Elizabeth Winstead, Black Canary rolüyle Jurnee Smollett-Bell, Renee Montoya rolüyle Rosie Perez ve Cassandra Cain rolüyle 13 yaşındaki Ella Jay Basco yer alacak. Yapımın senaristliğini ise Bumblebee, Shut In ve Unforgettable gibi yapımlarla tanınan Christina Hodson üstleniyor.

Cathy Yan’ın yönettiği Birds of Prey, 7 Şubat 2020 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Birds of Prey filminden sizlerin beklentileri nelerdir? Sizce bir Joker etkisi yaratmasa da en azından Suicide Squad’ın ötesine geçebilecek mi? Şimdiye kadar yayınlanan fragmanları nasıl buldunuz?

Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Anaconda Film Serisi Yeniden Çekilecek

Kaynak: cosmic book

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

6 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Black Mask eşcinsel ? Çok saçma değil mi ? Bir kesimin beğenisini kazanmak için karakteri değiştirmek saçmalığı ne zaman bitecek acaba ?? Marvel’ın da kozmik evrende Galactus’u kadın karakter yapmayı planladığına dair söylenti var umarım yalandır.

 2. Avatar for Med Med dedi ki:

  Beyaz perdeye çıkış tarihi yanlış yazılmış. 2019 geçen seneydi.

 3. Avatar for magicalbronze magicalbronze dedi ki:

  Resmi olarak girsek de ruhen 2020’ye giremedim sanırım. Düzeltiyi gerçekleştirdim şimdi, uyarı için teşekkürler :krs:

 4. Avatar for Med Med dedi ki:

  Rica ederim😊 Birds of Prey filmini 4 gözle bekliyorum. Umarım film çıktığında sizden güzel bir inceleme de gelir… Kolay gelsin.

 5. Avatar for Med Med dedi ki:

  Takipteyim o zaman :kalp: :blush:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

1 cevap daha var.

Ian Ranking - Siyah ve Mavi

Ian Ranking Polisiyelerinde Sıra 8. Kitapta: “Siyah ve Mavi”

2019 Kayıp Rıhtım Yılın EN'leri

2019 Kayıp Rıhtım Yılın EN’leri Oylaması Sonuçlandı