in

Black Panther 2 Çekimleri Başrolün Yaralanması Sebebiyle Durduruldu

Black Panther 2 çekimleri durdu. Filmin başrol oyuncularından Letitia Wright’ın sette yaralanması prodüksiyonun 2022’ye ertelenmesine neden oldu.

Black Panther 2 Çekimleri Tamamlandı
- Reklam -
- Reklam -

Black Panther 2 çekimleri durduruldu. Filmin başrol oyuncuları arasında yer alan ve Shuri karakterini canlandıran Letitia Wright, sette yaralandı. Kritik bir omuz kırığı oluşan ve sarıntı geçiren oyuncu kendine gelene kadar sete ara verildi.

Marvel Sinematik Evreni şu sıralar beyaz perdeye en son çıkan Eternals, Disney Plus’a gelen Shang-Chi ve elbette 17 Aralık’ta vizyona girecek olan (ve yakın zamanda yayınlanan tartışmalı ikinci fragmanı ile gündemde olan) Spider-Man: No Way Home filmleri ile konuşuluyor. Ancak pek tabii şirket bu sırada boş durmuyor ve 2022’de beyaz perdeye gelecek olan yapımları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bunlar arasında hiç kuşkusuz en merak edilenler arasında da Black Panther’in devam macerası olan Wakanda Forever yer alıyor.

İlk macerası ile En İyi Film dalı dahil olmak üzere 7 Oscar adaylığı da kazanan yapım, yakaladığı başarıları yeni filmle taçlandırmaya hazır. Ancak bilindiği üzere filmin başrolü olan Chadwick Boseman, 2020 yılının ortalarında zamansız bir şekilde birkaç yıldır mücadele ettiği kansere yenik düştü ve hayatını kaybetti. Bu nedenle devam filminin nasıl ilerleyeceği belirsizliğini koruyor. Hayranların merak ettiği bu sorunun cevabını almak için henüz erken olsa da, yeni bir Kara Panter görmeyeceğimizi ya da en azından Boseman’ın oynadığı T’Challa karakterinin başka bir oyuncuya verilmeyeceği biliniyor.

- Reklam -

Çekimleri geçen haziran ayının sonunda başlayan yapımla ilgili ne yazık ki üzücü bir haber geldi. Filmin başrolleri arasında yer alan ve Kral T’Challa’nın zeki kardeli Shuri’yi canlandıran Letitia Wright sette geçen ağustos ayında bir kaza geçirdi. İlk başta önemsiz gibi gözükse de, ne yazık ki ciddi bir omuz kırığı ve buna bağlı sarsıntı geçirdiği de daha sonrasında ortaya çıktı. Bu nedenle filmin prodüksiyonuna ara verildi. Şu an için prodüksiyona yeniden ne zaman başlayacağı kesin olarak bilinmese de, tarih olarak Ocak 2022 işaret ediliyor.

Black Panther 2 Çekimleri Shuri’siz Devam Edebilir: Letitia Wright Henüz Aşı Olmadı

Black Panther 2 Shuri

Marvel Studios başkanı Kevin Feige, Louis D’Esposito ve Nate Moore ile ekibe yolladığı bir notta şunları kaydetti:

“Bir pandeminin ortasında bu ölçekte bir prodüksiyon yürütmek kolay bir iş değil ve sizler süreç boyunca oldukça gayretli ve profesyonel kaldınız. Ayrıca hepinizin bildiği gibi Letitia, ağustos ayında sette ürkütücü bir kaza geçirdi. Bu durum işimizde güvenliğin her zaman en önemli şey olduğunun bir hatırlatıcısıydı. Başlangıçta küçük yaralanmalar olduğunu düşünüyorduk. Fakat Letitia’nın kritik bir omuz kırığı ve ciddi yan etkileri olan bir sarsıntı geçirdiği, durumun düşündüğümüzden çok daha ciddi olduğu ortaya çıktı. Acılı bir süreç oldu. Letitia, doktorları ve ailesinin desteğiyle evine döndü.

- Reklam -

Çekimlerimizi, oyuncumuzun iyileşmesi için gereken zamana sahip olacak şekilde ayarladık. Ancak Shuri olmadan yapabileceğimiz çok şey var! Ayrıca sete geri dönmek için yaptığı her şey için Letitia’ya teşekkür etmek istiyoruz. Bu rolü ne kadar sevdiğini, uzakta olmasının onun için ne kadar zor olduğunu ve olabildiğince çabuk iyileşmek için ne kadar sıkı çalıştığını biliyoruz. Dönüşünü dört gözle bekliyoruz ve hep birlikte daha güçlü döneceğimizi biliyoruz.”

Letitia Wright’ın her ne kadar Ocak 2022’de sete geri döneceği söyleniyorsa da bu durum göründüğü kadar kolay olmayabilir. Oyuncu bir ABD vatandaşı değil. Ayrıca COVID-19 aşısı olmayı da kabul etmiyor. Amerika Birleşil Devletleri, bu ay itibarıyla vatandaşı olmayan ve ABD’ye gelmek isteyen tüm yabancılara aşı zorunluluğu getiriyor. Bu da, oyuncunun aşı olmayı kabul etmemesi durumunda ülkeye giriş yapamayacağı anlamına geliyor.

Normalde 8 Temmuz 2022’de beyaz perdeye gelecek olan yapım, Marvel’ın vizyon takvimini toplu olarak değiştirmesiyle birlikte 11 Kasım 2022‘ye ertelenmişti.

Black Panther: Wakanda Forever‘dan beklentileriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: CBR

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

The Wheel of Time 1. Sezon Başladı zaman çarkı

Zaman Çarkı Dizisi İlk 3 Bölümü ile Serüvenine Başladı

How I Met Your Father Dizisi Çıkış Tarihi

How I Met Your Father Dizisinde Çıkış Tarihi Belli Oldu