in

Marilyn Monroe’yu Anlatacak “Blonde” Filmi Rahatsız Edici Sahneler İçerecek

Blonde filmi izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Marilyn Monroe’yu konu alacak Netflix yapımının yönetmeni Andrew Dominik, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Blonde Marilyn Monroe Biyografi film

Blonde filmi bu yıl sinemaseverlerle buluşacak. İkonik figür Marilyn Monroe’nun yaşam öyküsüne odaklanan Netflix yapımı, Koronavirüs pandemisi nedeniyle gecikmeye uğramıştı. Filmin yönetmeni Andrew Dominik yapımın rahatsız edici bir yöne sahip olacağını aktardı.

Blonde adıyla Netflix’te izleyicilerle buluşmaya hazırlanan biyografi, drama ve gizem türlerindeki film Joyce Carol Oates’in 1999 tarihli aynı adlı romanından uyarlanıyor.

Chopper, Killing Them Softly ve The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford yapımlarıyla tanınan Andrew Dominik, aynı zamanda filmin senaryosunu da kaleme alıyor. Filmin başrolü Monroe’yu ise Blade Runner 2049, No Time to Die ve Knives Out ile bilinen Ana de Armas canlandırıyor.

Yapımın yayınlanması için ilk olarak 2020 yılı planlanmış ancak Blonde, Koronavirüs pandemisi nedeniyle ertelenmişti.

Yönetmen Andrew Dominik, Vulture’a verdiği bir söyleşide yeni filmi Blonde hakkında da konuştu. Dominik, Monroe biyografisinin herkesi rahatsız edecek bir tarafa sahip olacağını öne sürdü.

Marilyn Monroe Biyografisi “Blonde” Herkes için Rahatsız Edici Bir Tarafa Sahip Olacak

Önemli ölçüde yetişkin içeriğine sahip olacağı ve ABD’de şimdiden NC-17 (yetişkinlere yönelik) uyarısıyla yayınlanacağı biliniyor.

Andrew Dominik filme dair şunları kaydediyor:

“Blonde ilginç bir zamanda çıkıyor. Birkaç yıl önce yayınlanmış olsaydı Me Too Hareketi’nin bir tür ifadesine dönüşebilirdi.

“Sanırım insanların sınırların nerede olduğu konusunda gerçekten de belirsizlik yaşadığı bir çağda yaşıyoruz. Bu yapım, ahlaki bir yanı olan bir film. Ama yine de çok belirsiz sularda yüzüyor. Çünkü insanların görmek istediği kadar alışıldık olmayacağını düşünüyorum.

“Bu filmde herkesi rahatsız edecek bir şeyler var.”

Blonde Marilyn Monroe Biyografi film netflix

Blonde filminin oyuncu kadrosunda Armas’la birlikte Adrien Brody (The Pianist, Detachment), Julianne Nicholson (I, Tonya), Garret Dillahunt, Bobby Cannavale, Sara Paxton, Scoot McNairy ve Rebecca Wisocky gibi isimler yer alıyor.

Henüz resmi bir çıkış tarihi açıklanmayan filmin 2022 yılı içerisinde Netflix kütüphanesindeki yerini alması bekleniyor.

1926 – 1962 yılları arasında yaşayan Amerikalı aktris ve model Marilyn Monroe, rol aldığı filmler ve çalkantılı kariyeriyle popüler kültürün unutulmaz ikonları arasına yerleşmişti. Andy Warhol’un Monroe tablosu geçen günlerde 195 milyon dolara satılarak rekor kırmıştı.

Sizin Marilyn Monroe hakkındaki bir filmden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: The Independent

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

David Tennant ve Catherine Tate Doctor Who Dizisi Geri Dönüyor

Doctor Who Hayranlarına Sevindirici Haber: David Tennant ve Catherine Tate Özel Bölüm için Geri Dönüyor

bill gates çipli aşı iddiaları yanıt

Bill Gates, ‘Çipli Aşı’ İddialarına Yanıt Verdi: “Gülmem Gerekiyor ama Trajik”