in

Netflix, Will Smith’li “Bright 2” Filmini İptal Etti

Bright 2 filmi iptal edildi. Netflix, başrolünde Will Smith’in yer aldığı şehir fantazyası yapımının devam projesinde fişi çekti.

Bright 2 Filmi Netflix Tarafından İptal Edildi
- Reklam -
- Reklam -

Bright 2 filmi gerçekleşmeyecek. Netflix, başrolünde Will Smith’in yer aldığı fantastik türündeki devam yapımını iptal etti.

2017 yılında yayınlanan Bright, Netflix’in ilk büyük bütçeli filmlerinden biriydi. Suicide Squad yönetmeni David Ayer tarafından yönetilen ve Max Landis tarafından kaleme alınan film, Will Smith’in canlandırdığı Daryl Ward adlı dedektifi ve bir Ork olan ortağının (Joel Edgerton) maceralarını konu ediniyordu. İkili, elf, peri ve ork gibi farklı birçok ırkın birlikte yaşadığı Dünya’da kötü yaratıklardan önce güçlü bir asayı bulmaya çalışıyorlardı.

Film her ne kadar eleştirmenler arasında oldukça olumsuz bir puan alırken, izleyiciler tarafından sevildi ve kısa süre içerisinde ikinci film onayı almayı başardı. O zamandan bu yana Bright 2’nin çeşitli ön yapım aşamalarında olduğu tahmin ediliyor. Senarist Landis’in 2019’da kendisine yöneltilen çeşitli cinsel taciz ve saldırı iddiaları nedeniyle devam filminin senaristlik koltuğuna geri dönmeyeceği doğrulanmıştı. Bunun yerine Ayer, Disney’in live-action uyarlaması Beauty and the Beast’i yazan Evan Spiliotopoulos ile birlikte çalışacaktı. Hatta yeni filmin yönetmen adayı olarak da Louis Leterrier’ın adı geçiyordu. Kısaca, ikinci filme yeşil ışık yakıldığından bu yana geçen beş yıl içinde tam olarak ne kadarının tamamlandığı bilinmiyor. Ancak belli ki, proje ne olursa olsun yarım kalacak.

- Reklam -

Bright 2 Filmi İptal Nedeni Will Smith’in Chris Rock’a Attığı Tokat Değil

Bright 2 iptal edildi

Bloomberg muhabiri Lucas Shaw’ın yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, Netflix’in Bright 2 filmini rafa kaldırdığını açıkladı. Shaw, paylaştığı gönderide, Will Smith’in National Geographic için hazırladığı programındaki prodüksiyonun meşhur “Oscar tokadı” nedeniyle ertelendiğini fakat gecikme sonrasında da devam edeceğini söyledi. Ardından Netflix’in Bright 2 planlarından vazgeçtiğini ancak konunun bununla bir ilgisi olmadığını dile getirdi.

- Reklam -

Bright 2 filminin tam olarak neden iptal edildiği şu an için açıklanmış değil. 2022 Oscar Ödülleri Töreni gecesinde Will Smith’in Chris Rock’a tokat atması, akademiden istifası dahil olmak üzere birçok olayın tetiklenmesine sebebiyet vermişti. Fakat bu durumun Netflix’in Bright’ın devam filmini rafa kaldırma nedeni olmadığı söyleniyor. Devam projesinin bunca yıl boyunca sürüncemede kalmasının da Netflix’in projeyi iptal etmesinde etkili olduğu iddia ediliyor.

Bright 2 filmi iptal kararı konusunda sizler neler düşünüyorsunuz? Will Smith’in Akademi Ödülleri töreni sırasındaki davranışları nedeniyle bu tarz yaptırımlarla da karşılaşmasını bekliyor muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: HypeBeast

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

8 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Kehribar Kehribar dedi ki:

  Bu yaşananlar hiç mantıklı gelmiyor. Can acıtan şakalara gülmek zorunda mı insan? Niye bu kadar suçlu kalıbına soktular anlayamadım. Elbette kalkıp geçirmesin adama da tahrik denen bir şey de var.

  Tabii Will Smith’in derdine düşmedim ama genel olarak toplumun bakışıyla çelişen bir düşüncem olunca sıkıntı kimde diye düşünür oldum.

  Yok hapse atılmalıymış, yok şuymuş. Siz ne diyorsunuz bu işlere?

 2. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

  Ben de sizin gibi düşünüyorum. Fazlasıyla abartıldı.

 3. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Aslında komedyen adını unuttum, neyse işte Smith’e teşekkür etmesi lazım. Kendisinin bilet fiyatları bu olaydan sonra artmıştı.

 4. Avatar for W4YNE W4YNE dedi ki:

  Chris Rock komedyenin ismi.

 5. Avatar for ilydious ilydious dedi ki:

  Ben de yerin dibine sokulacaksa iki tarafın da sokulması lazım diye düşünüyorum. Will Smith’in resmen hayatı biterken Chris Rock’ın eleştirilmemesi bir yana yıldızının parlamasını ilginç buluyorum. Will Smith haklıyken abartılı hareketleriyle kendini haksız duruma düşürmüş olabilir ama mizah adı altında yapılan espri oldukça yakışıksızdı. Bu tarz özellikle insan içinde yapılan ölçüsüz esprileri hiç sevmemişimdir zaten. İnsanları güldürecek başka yollar da var sonuçta, böyle şeylerle espri yapmak kolay zaten. Olaydan sonra Jada Smith’in de garip açıklamaları oldu, bir noktadan sonra takip edemedim bile ama espriden hemen sonraki yüz ifadesini görünce çok üzülmüştüm.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

3 cevap daha var.

hobbit benzeri insansı tür

Hobbit Benzeri Bir Tür Hâlâ Endonezya’da Yaşıyor Olabilir

firestarter film müzikleri john carpenter

John Carpenter, Stephen King Uyarlaması “Firestarter”ın Müziklerini Besteledi