in ,

Candyman Fragmanı: Şeker Adam’ın Laneti Geri Dönüyor

Candyman’in yeni fragmanı yayınlandı. Nia DaCosta yönetmenliğindeki yeni Şeker Adam’ın Laneti, bir şehir efsanesinin kanlı dönüşünü gösteriyor.

Candyman Fragmanı: Şeker Adam'ın Laneti

Yeni bir Candyman fragmanı daha paylaşıldı. 1990’lı yıllara damgasını vuran Şeker Adam’ın Laneti, yepyeni bir uyarlama ile vizyona girmeye hazırlanıyor.

Başrollerini ünlü oyuncular Yahya Abdul-Mateen II ve Teyonah Parris’in üstlendiği yeni Candyman, 1992 yılında vizyona giren aynı adlı kült olmuş korku klasiğinin yeni bir yorumlaması olarak karşımıza çıkacak. Şeker Adam’ın Laneti, eli kancalı bir adam hakkındaki şehir efsanesinin soylulaştırma ve kuşak travması gibi temalarını işleyecek.

Söz konusu film, aslında bir öykü uyarlaması. Yapım, korku ve gerilim sinemasının yanı sırada, edebiyatına da önemli katkılarda bulunmuş Clive Barker’ın Kan Kitapları (Books of Blood) derlemesinde yer alan “The Forbidden” öyküsünden uyarlanıyor. Bernard Rose önderliğinde gelen ilk film sonrası, yeniden çevrimin yönetmenlik koltuğunda ise Nia DaCosta oturuyor.

Yahya Abdul-Mateen II, yeni uyarlamada tasarımcı Anthony McCoy karakterini canlandırıyor ve söz konusu efsaneye takıntılı hale geliyor. Teyonah Parris ise Anthony’nin sanat galerisi yönetmeni kız arkadaşı Brianna Cartwright’ı canlandırıyor ve sevgilisinin şehir efsanesini sanata dönüştürme arzusunun korkunç hikâyeyi hayata döndürmesini izlemek zorunda kalıyor.

Candyman’e ait ilk fragman geçen yılın şubat ayında yayınlanmış olsa da, Koronavirüs pandemisi nedeniyle film ertelendi. Böylece uzun süre boyunca beklenen uyarlamaya dair herhangi bir yeni tanıtım yapılmadı. Ancak kısa süre sonra vizyonda olması beklenen yapım için yeni bir fragman daha yayınlandı.

“Adını söyle!” temasıyla hazırlanan yeni fragmanı hemen aşağıdan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

Candyman Fragmanı | Türkçe Altyazılı İZLE

Oyuncu kadrosunda ikili dışında ayrıca Colman Domingo, Nathan Stewart-Jarrett, Tony Todd ve Vanessa Estelle Williams gibi isimler yer alıyor. Candyman, DaCosta’nın 2018’de Tessa Thompson ve Lily James’in başrollerini paylaştığı Little Woods’daki çalışmasından sonra ikinci büyük yönetmenlik denemesi olacak. Kendisi ayrıca Captain Marvel 2 olarak da bilinen The Marvels’ı yönetecek.

Başlangıçta 12 Haziran 2020’de vizyona girmesi planlanan yeni Şeker Adam’ın Laneti, 17 Ağustos 2021 tarihinde beyaz perdedeki yerini alacak.

Yeni Candyman uyarlamasından sizlerin beklentileri neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Küçükken izlediğimde fena korkutmuştu beni. Bu da çok iyi duruyor.

  2. Avatar for smartestidiot smartestidiot dedi ki:

    Sabahtan beri beynimde Christina Aguilera - Candyman çalıyordu, şimdi bunu görünce ürktüm biraz. :sweat_smile:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

Hunter x Hunter anime

Hunter x Hunter: Bir Avcı’yı Avcı Yapan Özellikler

Eternals: Thanos Rises

Eternals: Thanos Rises Çılgın Titan’ın Geçmişini Anlatacak