in

Captain America Defteri Chris Evans İçin Neredeyse Kapandı

Marvel filmlerinde Captain America olarak karşımıza çıkan Chris Evans, canlandırdığı karaktere tekrar dönmeye dair açıklamalarda bulundu.

captain america chris evans

Joe ve Anthony Russo Kardeşlerin yönetmenliğini üstelendiği Avengers: Endgame, Marvel Sinematik Evreni’nin Sonsuzluk Efsanesi’ni sona erdirmişti. Onlarca yılda inşa edilmiş bir evreni kısmi olarak noktalayan bu film; aynı zamanda bazı karakterlerin de Marvel Sinematik Evreni kariyerine son vermek zorunda kalmıştı. Chris Evans’ın canlandırdığı Captain America bu filmde hayatta kalmayı başarmıştı.

Captain zaman yolculuğu sayesinde/yüzünden yaşlanmıştı ve artık kimliğini Falcon lakaplı Sam Wilson’a devretmişti. Bu yüzden serinin hayranları artık Steve Rogers’ın da Marvel’a veda ettiğini varsayıyorlardı. Evans geçtiğimiz günlerde Captain America’nın geleceği hakkında konuştu. Role bu noktadan sonra sıcak bakmadığını söyledi.

Chris Evans, Captain America Rolüne Eskisi Kadar Sıcak Bakmıyor

Avengers Steve Rogers Captain America

Captain America her zaman MCU’nın en sevilen karakterlerinden birisi oldu. Hayranlar ne kadar karakteri seviyorsa, Evans da bu rolü oynamayı o kadar sevdiğini sürekli olarak belirtiyordu. Ancak kendisi artık 38 yaşına ulaştı. Chris’in belirttiğine göre artık fiziksel olarak sürekli hareket halinde olmasını gerektiren roller, kendisini hayli zorlamaya başlamış. Tabii ki oyuncular bu tür rollerde dublör kullanıyorlar. Ancak Chris film sahnelerinin büyük bir çoğunluğunu bizzat kendisi çekmeyi tercih ediyor. Endgame’deki sonla beraber, Cap’in hikâyesinin de bitmesini istediğini şu sözlerle ifade ediyor:

“Ayağa kalktığım zaman vücudumdaki kemikler kütürdüyor. Bir sorun olduğu zaman iyileşme sürem de eskisi gibi değil. Asla, asla dememeliyim. Karakteri çok seviyorum. Bilmiyorum… Bu rolü sertçe reddettiğim bir hayır değil, ancak heveslice kabul ettiğim bir evet de değil. Şu anda üzerinde çalıştığım bambaşka şeyler var. Bence Cap yere sağlam bir iniş yaptı ve onlar (senaristler) da Captain America’nın yolculuğunun tamamlanması konusunda harika bir iş çıkardılar.”

Evans her ne kadar rol için hevesli olmadığını söylese de rolü tamamen bıraktığını açıklamıyor. Olur da Marvel Studios gerçekten ilgi çekici bir hikâye bulabilirlerse, muhtemelen Cap’i tekrar beyaz perdede görebileceğiz. MCU kronolojisinin bulunduğu noktaya bakılacak olursa, gelecek filmlerde bulunacak bir Captain America’nın zorlayıcı dövüş sahnelerinde bulunmayacağı varsayılıyor. Evans hayır dememiş olsa da, umutları çok yüksek tutmamak şimdilik en iyisi gibi gözüküyor.

Sizce Marvel’ın yeni fazlarında Captain America’yı görebilecek miyiz?

Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* The Batman Filminde Yeni Kostümün Renkleri Belli Oldu

* Avengers Filmleri Hela’nın Thanos’tan Güçlü Olduğunu Kanıtladı

Kaynak: Screen Rant

Oyla!

Furkan Emir Aktaş

1999 Ankara doğumluyum. Çizgi romanlar, fantastik romanlar, bilgisayar oyunları özellikle ilgili olduğum alanlar. Hacettepe Üniversitesi'nin Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünde okumaktayım. 2013'ten beri serbest olarak bazı çizgi romanların ve çeşitli akademik makalelerin çevirilerini yapmaya devam ediyorum.

3 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for LordKratos LordKratos dedi ki:

  Benim için de kapandı.

 2. Avatar for DamlaGol DamlaGol dedi ki:

  Benim Groot ile birlikte favori Marvel karakterim kendisi. Chris Evans’ın yeri hep ayrı olacak ama bazen vedalaşmak da gerekiyor sanırım. :frowning:

 3. Avatar for ahyoka_XD ahyoka_XD dedi ki:

  Keşke kapanmasaydı evet güzel bir final olarak gözükebilir belki ama benim için hep eksik kalmıştı. Belki seyircinin hayal gücüne bıraktılar bilmiyorum ama şahsen ben thor4 yerine cap4 izlemeyi yeğlerdim ki cıvıl War da tam olarak bir cap solo filmi değildi zaten. Winter soldier ve capi daha çok yan yana görmeyi isterdim, kalkanı nasıl bıraktı görmek isterdim, Endgamein sonuçlarına nasıl tepkiler verdi görmek isterdim, geçmişte yaşadığı maceraları görmek isterdim zaten onlar bir filme sığar. Neyse ne en sevdiklerim arasında kalacak karakter olarak. Oyuncu zaten yeri dolmayacak şekilde iyiydi. Kalbimdesin Cap
  Şunları da bırakayım

  https://www.youtube.com/watch?v=oRwFd1G6_U4
  https://www.youtube.com/watch?v=mCXUwokL5GA
  Bir de Cap vs Cap ardından gelen “Thats America’s ass” sahnesi
batman yeni kostüm

The Batman Filminde Yeni Kostümün Renkleri Belli Oldu

CHIKARA inceleme

CHIKARA: Action Arcade Wrestling – Güreş Başlasın!