in

Captain Marvel 2 Yönetmenini Buldu

Captain Marvel 2 yönetmeni belli oldu. Marvel yapımı, Candyman’ın yeni uyarlamasının da başında olan Nia DaCosta’ya emanet edildi.

Captain Marvel 2 yönetmen

Captain Marvel 2 sonunda yeni yönetmenini buldu. Brie Larson’un başrolünde bulunduğu Marvel Sinematik Evreni filminin yönetmen koltuğuna, son olarak Candyman’in yönetmenliğini yapan Nia DaCosta oturacak.

MCU’nun ilk kadın süper kahraman liderliğindeki filmini yayınlaması tam 10 yıl sürdü. Tam da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Captain Marvel filmi görücüye çıktı. Yapım, beklenenden daha büyük bir başarı göstererek gişede 1 milyar dolar barajını aştı. Başrol karakteri Carol Danvers’ı da kısa bir süre sonra Avengers: Endgame filminde izleme fırsatına eriştik.

Pek tabii Captain Marvel’ın yakaladığı bu başarıyla birlikte ikinci film de kaçınılmaz hale geldi. Beklenen duyuru da 2019 San Diego Comic-Con’unda yapıldı ve ikinci film çalışmalarının başladığı açıklandı. Yeni yapımın ne zaman vizyona gireceği ise bu yılın başlarına kadar açıklanmadı. Şimdilik çıkış tarihi 2022 olarak gözükse de, MCU’ya ait birçok filmin ertelenmesi Captain Marvel 2 için de geçerli olacak gibi gözüküyor.

Captain Marvel 2

Bilindiği gibi ilk filmi yöneten Anna Boden ve Ryan Fleck, ikinci filmde olmayacaklardı. Uzun süre önce alınan bu kararın, ikilinin başka bir Disney projesine kaydırılmasıyla birlikte oluştuğu açıklanmıştı. Neyse ki sonunda büyük bir boşluk dolduruldu ve Captain Marvel 2 filminin yönetmeni belli oldu.

Captain Marvel 2 Çıkış Tarihi ve Konusu Belli mi?

Deadline’ın haberine göre Marvel Studios ve Nia DaCosta, Captain Marvel 2’yi yönetmesi için bir anlaşmaya vardılar. DaCosta son olarak bu yıl vizyona girmesi beklenen, Clive Barker uyarlaması Candyman filminin yönetmenliğini üstlenmişti. Habere göre Marvel yetkilileri birçok film yapımcısıyla bir araya geldi, ancak favori isim olarak DaCosta’nın adı ön plana çıktı. Böylece daha önce Tessa Thompson ve Lily James’in oynadığı Little Woods filmini de yöneten Nia DaCosta, WandaVision yazarı Megan McDonnell’in senaryosuna dayanarak Captain Marvel 2’yu yönetmesi kararlaştırıldı.

Captain Marvel 2 mcu

DaCosta’nın da eklenmesiyle, şu ana kadar resmi olarak duyurulan tüm Marvel Sinematik Evreni filmleri yönetmenlerini bulmuş oldu. Yeni isimle birlikte MCU’nun 4. Faz’ında toplam 3 kadın yönetmen yer alıyor. Aynı zamanda Black Panther 2 için geri dönen Ryan Coogler’in ardından ikinci siyah yönetmen olacak.

Şu an için Captain Marvel’ın yeni macerası ne hakkında olacağını konuşmak için oldukça erken. Ancak bilinen Avengers: Endgame olaylarından sonrası ve günümüzü anlatacağı yönünde. Yapımın 2024’e kadar sarkması bekleniyor.

Film hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce ilk filmin üzerine bir şeyler koyacak mı? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşabilirsiniz.

* * *

* Captain Marvel 2 Filmi Bir Tür “Mini Avengers” Olabilir

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Raised by Wolves Ridley Scott Hbo Max

Raised by Wolves Fragmanı: Ridley Scott’tan Bilimkurgu Dizisi

Kent - Clifford D. Simak

Kent: Clifford D. Simak’ın Ödüllü Bilimkurgu Öyküleri Yeniden Bizlerle