in

Özgürcan Uzunyaşa’nın Yeni Filmi “Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada”nın Çekimleri Başladı

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada filminde çekimler başladı. Ödüllü yönetmen Özgürcan Uzunyaşa’nın yeni kısası prodüksiyon aşamasına geçti.

cehennem boş tüm şeytanlar burada çekimleri

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada filmi için prodüksiyon süreci başladı. Yönetmenliğini ve senaristliğini Özgürcan Uzunyaşa’nın yaptığı kısa filmin başrolünde Öyküsu Özyürek yer alıyor.

Kayıp Rıhtım’ın basın sponsorluğunu üstlendiği Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada filminin fonlama süreci hakkındaki detaylar geçen ekim ayında duyurulmuştu. Ön hazırlık sürecinin ardından yapımın çekimleri 29 Nisan 2022 itibarıyla başladı.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde sinema eğitimini tamamlayan Özgürcan Uzunyaşa, ilk kısa filmi Lohusa’yı 2014 yılında gerçekleştirdi. Aynı sene Sinema Genel Müdürlüğü’nden aldığı yapım desteğiyle Güneş Bisikletimi Yaksın’ı filmini çekti. 2015’te Maske’nin, 2018’de Beyaz Bir Gece’nin yönetmenliğini üstlendi.

cehennem boş tüm şeytanlar burada film

Genç yönetmenin filmleri dünya çapındaki birçok festivalin seçkisine girdi ve ödüller kazandırdı. Öyküleri çeşitli dergi ve mecralarda yayımlanan Uzunyaşa, aynı zamanda Kayıp Rıhtım’ın ilk matbu öykü antolojisi Tüm Panayırların Heyulası’nı yayıma hazırlayan isimlerden. Marşandiz Fanzin’in de editörlerinden olan Uzunyaşa’nın Bir Şeyin Hayaleti adlı tiyatro oyunu, Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali kapsamında sahnelendi.

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada Çekimleri 2 Mayıs’ta Sona Eriyor

Çekimleri İstanbul’da gerçekleştirilen Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada filminde prodüksiyon süreci 2 Mayıs 2022 tarihinde noktalanacak.

Filmin konusu ise şu sözlerle aktarılıyor:

“Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada,” sınavına gireceği okulun jüri üyesi tarafından tacize uğrayan genç bir kadının çevresindeki erkler tarafından sürekli sorgulanarak gerçeklik algısını korumaya çalışmasına odaklanan gerçeküstü bir drama.”

cehennem boş tüm şeytanlar burada yeni

Yapımın oyuncu kadrosunda Öyküsu Özyürek’e eşlik eden isimler şu şekilde:

Onat Bulut, Ayda Akkaya, Yeşim Özsoy, Ayşe Lebriz Berken, Güçlü Yalçıner, Kayhan Berkin, Akant Çetin, Tarık Emir Tosun ve Şenay Gürler.

Filmin yapımcılığını Özgürcan Uzunyaşa, Koray Arıgümüş ve Fahriye Ismayilova paylaşıyor. Ortak yapımcı koltuğunda ise Ömer Altan ve Ayser Uzunyaşa oturuyor. Yapımın görüntü yönetmenliğini Ahmed Hamdi Eren, yardımcı yönetmenliğini Efe Subaşı, reji koordinasyonunu Buse Nur Can, yapım koordinatörlüğünü M. Ozan Aydeğer, sanat yönetmenliğini Onur Sekmen ve kostüm tasarımını Nilsu Baldan üstleniyor.

Filmin önümüzdeki aylarda festival yolculuğuna başlaması bekleniyor.

Yapımın kamera arkası fotoğraflarına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz:

özgürcan uzunyaşa kısa film

cehennem boş tüm şeytanlar burada set

özgürcan uzunyaşa yeni kısa film

cehennem boş tüm şeytanlar burada kısa film

Cehennem Boş, Tüm Şeytanlar Burada hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

A Quiet Place: Day One

A Quiet Place’in Öncesini Anlatacak Filmin Tam Adı Belli Oldu

Frank Miller Çizgi Roman Şirketi Kurdu Frank Miller Presents

Sin City’nin Yaratıcısı, Kendi Çizgi Roman Şirketini Kurdu: “Frank Miller Presents”