in ,

Chaos Walking Fragmanı: Tom Holland ve Daisy Ridley’li Kaos Yürüyüşü Uyarlaması Yakında Geliyor

Chaos Walking fragmanı yayınlandı. Başrollerinde Tom Holland ve Daisy Ridley’in yer aldığı Doug Liman imzalı film yakında bizlerle.

Chaos Walking 2020 Fragman

Patrick Ness imzalı Chaos Walking serisinin film uyarlamasından ilk fragman geldi. Başrollerinde Tom Holland ve Daisy Ridley’in yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Doug Liman yer alıyor.

Türkçeye Kaos Yürüşü adıyla kazandırılan üçleme, ülkemizde de hatırı sayılır bir okur kitlesine ulaşmıştı. Yazar Patrick Ness’i ayrıca yine sinemaya uyarlanan A Monster Calls (Canavarın Çağrısı) ile de tanıyoruz. Bunlarla birlikte Ness aynı zamanda Son ve Ötesi ve Biz, Ölümlüler eserleriyle de karşımıza çıkmıştı.

Şimdiyse hem yönetim ekibi hem de oyuncu kadrosuyla adından hayli söz ettirecek bir film uyarlaması ufukta gözüktü.

Yönetmenliğini Jumper, Edge of Tomorrow ve The Wall filmleriyle tanıdığımız Doug Liman; aynı zamanda uzayda çekilecek ilk film olma özelliğini taşıyan Tom Cruise’lu isimsiz SpaceX filminin de başındaki isim.

Chaos Walking 2020 Fragman

Filmin oyuncuları arasında ise son Star Wars serisinde Rey karakterini canlandırarak adından söz ettiren Murder on the Orient Express aktrisi Daisy Ridley ve Marvel Sinematik Evreni’nin yeni son Örümcek Adam’ı Tom Holland (The Devil All the Time, Uncharted, Cherry) yer alıyor.

Chaos Walking Filmi Sonsuz Ertelemelerin Sonunda Ufukta Gözüktü

Chaos Walking uyarlama süreci oldukça sancılı oldu. Patrick Ness’in sevilen roman serisi Kaos Yürüşü için ilk adımlar 2017’de atıldı. Fakat hem yeniden çekilen sahneler hem de başrol oyuncularının sıkışık yapım takvimleri; filmin tamamlanmasını fazlasıyla geciktirdi.

Yapımın altında imzası olan Lionsgate şirketi, heyecanla beklenen film için ilk fragmanı paylaştı. Açıklanan son vizyon tarihi 21 Ocak 2021 olan filmin, Koronavirüs pandemisi nedeniyle bir kez daha ertelenmesi bekleniyor. Zaten paylaşılan fragmanda da bir tarih yer almıyor.

Chaos Walking 2020 Fragman

Karanlık bir gelecekte geçen eser, insanların birbirlerinin düşünceleri duyabildiği bir dönemi işliyor. Üçlemenin Türkçeye çevrilen kitap isimleri şu şekilde: Umut Bıçağı, Sorgu ve Yanıt ve İnsan Denen Canavar. Kitaplar, işte bu karanlık gelecekte nüfusu yalnızca erkeklerden oluşan bir kasabada yaşayan Todd’un, Viola ile tanışmasıyla başlıyor. İlk defa bir düşünceyi okuyamayan Todd ile birlikte, yaklaşmakta olan savaş ile işler farklı bir boyuta ulaşıyor.

Ridley ve Holland dışında yapımın kadrosunda yer alan oyunculardan bazıları şu şekilde: Mads Mikkelsen, Cynthia Erivo, Ray McKinnon, Nick Jonas, David Oyelowo ve Demián Bichir.

Chaos Walking Fragmanı | İZLE

Peki siz Kaos Yürüyüşü kitaplarını okumuş muydunuz? Film uyarlamasından beklentileriniz neler? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Polygon

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

4 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for narpal narpal dedi ki:

  Seriyi okuyamadığım için filmini izlerim artık. Kitaplar Yabancı yayınevine geçtikten sonra yapılan çeviri Delidolu yayınlarına kıyasla kötüydü.

  Ekleme: Belki bulurum diyerek baktığımda Delidolu baskılarını trendyolda her kitap için farklı satıcıda son ürün olarak buldum. İnşallah iptal olmadan gönderilir hepsi.

 2. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

  İlginç bir filme benziyor.

 3. Avatar for patriotic patriotic dedi ki:

  ‘Gürültü’ kullanımı çok havalı olmuş! Fragmana bakarak konuşursam kitaplar bayağı iyi yansıtılmış gibi görünüyor. Normalde Manchee’nin de (köpeğin) sesini duymamız lazımdı ama sanırım bu kısım değiştirilmiş… Üzücü noktası bu. Zira kitapta çok şirindi Manchee’nin düşünceleri. Yükseldim ben, umarım filmin bütünü hayal kırıklığı yaratmaz.

 4. Avatar for elhacGani elhacGani dedi ki:

  Film genel olarak eleştirmenlerden çok kötü eleştiriler almış. Ben buna pek katılamadım. En azindan vasat bir bilimkurgu filmi olmayı başardığını kabul etmek lazım ki bence bundan çok daha fazlası var.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Wilds fragmanı amazon prime dizisi

The Wilds Fragmanı: Lost Benzeri Amazon Prime Dizisi Ufukta Gözüktü

Ezan: Bir Yeniçeri Romanı – Muharrem Rahte | Çevirmenin Çemberi

Ezan: Bir Yeniçeri Romanı – Muharrem Rahte | Çevirmenin Çemberi