in

Gal Gadot’lu Cleopatra Filminde Beklenmedik Yönetmen Değişikliği: Patty Jenkins Görevden Ayrıldı

Cleopatra filminde yönetmen değişti. Başrolünde Gal Gadot’un yer aldığı yapımı Patty Jenkins yerine Kari Skogland yönetecek.

Cleopatra filmi yönetmen değişikliği

Cleopatra filmi yönetmen değişikliğine gidiyor. Patty Jenkins tarafından yönetileceği açıklanan yapımın başına The Falcon and the Winter Soldier dizisi ile tanınan Kari Skogland geçecek.

Gal Gadot’un başrolünde yer aldığı ve merakla beklenen Cleopatra filmi beklenmedik bir yönetmen değişikliğine gidiyor. Patty Jenkins önümüzdeki yıllarda vizyona girmesi beklenen Wonder Woman 3 ve Rogue Squadron gibi yapımlara daha fazla zaman ayırabilmek için filmin yönetmenliğini bırakıyor. Bu sebeple başarılı yönetmen Cleopatra filmini Kari Skogland’e emanet edecek. Ancak yine de Jenkins filmden çok uzaklaşmayacak. Deadline tarafından yapılan açıklamaya göre Patty Jenkins filmde yapımcı olarak kalacak.

Cleopatra filminde yapımcı koltuğuna geçmesiyle Jenkins önümüzdeki süreçte izleyicisi ile buluşamayacak. Wonder Woman 3 için belirlenen çıkış tarihi 2024 olarak açıklanırken Rogue Squad’ın çekimlerinin en erken önümüzdeki yıla ertelendiği duyurulmuştu. Yine de Lucasfilm çekimler için Jenkins’in hâlihazırda çalıştığı projelerin sonuçlanmasını bekliyor.

Kari Skogland, Cleopatra Filminin Yeni Yönetmeni Oldu

Cleopatra filminin yeni yönetmeni Skogland ise daha önce Disney Plus için kamera arkasına geçmişti. Kendisi uzun yıllar boyu The Walking Dead, House of Cards ve The Handmaid’s Tale gibi beğenilen dizilerin yönetmenliğini yapmıştı. Ancak ismini en çok duyuran yapım ise Marvel’ın dördüncü faz işlerinden The Falcon and the Winter Soldier oldu. İzleyicilerden geçer not alan dizi evreninin en dikkate değer yapımları arasında. Bununla birlikte Kleopatra, Skogland’in dizi sonrası beyaz perdede rol alacağı ilk proje olacak. Kendisi Disney Plus dizisinde hassas konuları oldukça cesur bir şekilde işlemişti. Başarılı yönetmenin filme getireceği özgün bakış açısı ise merak konusu.

Patty Jenkins gal gadot Cleopatra film

Diğer yandan Gal Gadot ise sinema sektörünün bir diğer yoğun ismi. DC’nin Diana Prince’i en son Netflix’in oldukça beğenilen yapımı Red Notice filminde izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Ünlü oyuncu aynı zamanda Death on Nile filminde Linnet Ridgeway Doyle rolünde yer alacak. Ayrıca Pamuk Prenses’in sinema filmi olacak Snow White and the Seven Dwarfs yapımında kötü karakter Evil Quenn’i canlandıracak. Başrollerinde yer aldığı Wonder Woman’ın devam filmi Jenkins’in yönetmenliğinde devam ediyor. Cleopatra ise Kari Skogland ile çekimlerine başlayacak.

Siz Patty Jenkins’in projeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Yapımdaki bu değişiklik filmi nasıl etkiler dersiniz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum adresinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Screen Rant

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

The Walking Dead Zombi Salgını Neden Ortaya Çıktı

The Walking Dead Evreninde Zombi Salgınının Ortaya Çıkış Sebebi Açıklandı

George Pérez Kanser Oldu çizgi roman

Çizgi Roman Dünyasının Önemli İsmi George Pérez Kanser Olduğunu ve 1 Yıllık Ömrünün Kaldığını Duyurdu