in

Clive Barker, Hayata Geçmemiş Transseksüel “Mumya” Filmini Bir Gün Yapacağını Söyledi

Clive Barker, 80’li yıllarda hayata geçirmek için çok uğraştığı transseksüel bir mumyayı anlatan The Mummy uyarlamasından bahsetti.

Clive Barker trans mumya

Korku edebiyatının usta yazarlarından Clive Barker, geçen günlerde katıldığı bir sohbet programında hiç hayata geçmemiş olan bir Mumya (The Mummy) uyarlaması fikrinden bahsetti. Barker, transseksüel bir birey olarak tasarladığı karakteri hakkında, “1989 yılı için fazla naifmişiz,” yorumunda bulundu.

Clive Barker, Dread Central Podcast Network’e katılan podcast programı Post Mortem with Mick Garris’in konuğu oldu. Korku türünün öne çıkan isimleriyle yaptığı söyleşilerle öne çıkan program, Barker’la da 70 dakikalık dolu dolu bir sohbete imza attı.

Birçok konu üzerinde farklı konuşmasalar yapsalar da en dikkat çekeni Barker’ın Mick Garris ile beraber 1980’lerde gerçekleştirmeyi tasarladığı yeni “Mumya” mumya uyarlaması oldu. Senaryo üzerinde çalışan ikili, filmi asla hayata geçirme fırsatı bulamadı. Barker’ın hikâyesini Garris senaryoya dönüştürmüştü. Hikâye modern Beverly Hills’te geçiyordu. Barker Hellraiser filminden sonra bu filmi de kendisi yönetmek istemişti.

clive barker mumya uyarlamaları

Başarılı korku yazarı Clive Barker 1980’lerdeki kısa korku öyküleriyle ünlenmişti. Hellraiser (Cehennemlik Yürek) ve Candyman gibi eserleri filmlere ve televizyon yapımlarına uyarlandı.

Clive Barker Daha Şiddetli ve Karanlık Bir Mumya Tasarısını Bir Gün Gerçekleştireceğinden Ümitli

Barker “Mumya”yı daha şiddetli, korkutucu ve cinsel yönüyle öne çıkan bir şekilde yapmak istiyordu. Hikâyede çağdaş sanat müzesinin direktörünün bir külte liderlik ettiği ve mumyaları yeniden canlandırmaya çalıştığı anlatılıyor. Ama bu fikir Universal stüdyoları için fazla ağır geldi. Barker’ın 2015’te Fangoria’ya verdiği röportaja göre stüdyoyu hiç uzatmadan konsepti reddetmiş.

Post Mortem’deki konuşmalarında, Barker “Cinsiyet değişimi vardı…Transseksüellik… Bir hayli ileri kafadaydık,” dedi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

“Senaryoda bir erkek çocuk doğuyor. Belli ki hikâyede önemli bir şey bu. Sonra aniden 20 sene sonrasında atlıyoruz ve çocuktan eser yok. Onun yerine çok güzel, gizemli bir kadın var ve belli ki bu kadının anlatıdaki yeri önemli. Büyük yer kaplıyor. Daha fazla detay vermek istemiyorum çünkü bir gün bu fikri gerçekleştireceğiz. Belki de Netflix’le konuşmamız gerekiyor. Evet, 1989 senesi için bir hayli naifmişiz.”

mumya uyarlaması

Siz korkunun usta yazarının elinden çıkacak bu tip bir Mumya uyarlaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Bloody Disgusting

Fehim Nadirli

Mimarım. İTÜ mezunuyum. "Salgın" isimli bilimkurgu kitabım 2020’de yayımlandı. "Yazarlar ve Kitaplar" podcast'ini hazırlıyorum. Roman yazmakla uğraşıyorum.

Çingene Kızı Mozaiği

Çingene Kızı Mozaiği Replikası ABD’de Sergilenmeye Hazırlanıyor

Pamuk Prenses prens öpücük cinsel saldırı disney

Pamuk Prenses’i Öpen Prensin Cinsel Saldırıda Bulunduğu Görüşü Disneyland’i Karıştırdı