in

Henüz Üçüncü Filmi Çıkmamıştı: “Creed 4” Resmi Ağızdan Onaylandı

Creed 4 filmi resmi ağızdan doğrulandı. Üçüncü yapımın başrolü ve yönetmeni Michael B. Jordan, maceranın devam edeceğini açıkladı.

Creed 4 - Michael B. Jordan

Creed 4 ile Adonis Creed’in maceraları devam edecek. Serinin başrolü ve üçüncü filmin yönetmeni Michael B. Jordan, yapımın geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Sylvester Stallone‘nin Hollywood sinemasına armağan ettiği Rocky Balboa karakteri, 1976 yılından 2000’lere dek dövüş filmlerinin unutulmaz kahramanları arasında yer almıştı. 2016 senesinde Creed ile kendi spin-off’una kavuşan seri, odak noktasına eski dünya şampiyonu Apollo Creed’in oğlu Adonis’i alıyordu.

2018’de ikinci filmine kavuşan Adonis, üçüncü film için geri sayıma devam ediyor. Başrolünde Michael B. Jordan‘ın yer aldığı seride; ilk iki yapımın yönetmenlikleri sırasıyla Ryan Coogler ve Steven Caple Jr.‘a emanet edilmişti.

Michael B. Jordan da Sylvester Stallone‘nin izinden giderek üçüncü film için kolları sıvayarak yönetmen koltuğuna geçti. Jordan, geçen günlerde verdiği bir demeçte dövüş sahnelerinde ilhamını Japon animelerinden alığını kaydetmişti. Genç yönetmen, önümüzdeki bahar vizyona girecek üçüncü filmden önce serinin dördüncü adımının da yolda olduğunu duyurdu.

Creed 4 Sonrasında da Başka Projeler Geliştirilebilir

Henüz üçüncü filmi vizyona girmemişken Michael B. Jordan, dördüncü yapımın yolda olduğunu doğruladı. Bu, yeni dönem Hollywood anlayışı için dikkat çekici bir karar. Aksiyon sinemasının zirvelerinden John Wick için bile, 5. film onayı 4 izleyicilerden olumlu tepki almazsa asla gelmeyeceği Keanu Reeves tarafından duyurulmuştu.

Creed Serisi

IGN‘e konuşan Jordan, Creed 4 filminin “kesinlikle” geleceğini belirtirken serinin evreninin “genişletilmeye devam edeceğini” de vurguladı.

“Ben yalnızca Creed evrenini mantıklı bir şekilde genişletmek istiyorum. Ayrıca kesinlikle Creed’in çevresinden de başka şeyler bekliyorum.”

Serinin ilk iki filminin ardından, üçüncü adımda Sylvester Stallone‘nin canlandırdığı Rocky ilk defa yapımda yer almayacak. Yeni yapım odak noktasını Adonis üzerinde tutacak.

İkinci ve üçüncü film arasında yaşanacak zaman sıçraması da, serinin geleceğinde anlatılacak öykülere alan açmada yardımcı olabilir. Adonis’in ailesi, Damian Anderson’ın gelişi ve hikâyeye dahil oluşu, Rocky’nin eski rakiplerinin ortaya çıkışı derken seri ileriki yapımlarda işleyebilmek adına oldukça geniş bir materyale sahip.

Creed 4 Geliyor - Michael B. Jordan

Öte yandan Jordan’ın Adonis’in yakınlarındaki başka karakterlerin de kendi solo projelerine kavuşabileceğini ima etmesi, üçüncü filmin karakter havuzunu daha dikkat çekici bir hâle getirdi. Bu kişinin kim olabileceğini ise zaman gösterecek.

Üçüncü film 3 Mart 2023 tarihinde sinema salonlarındaki yerini alacak. 4. yapım için ise henüz bir tarih belirlenmedi.

Creed 4 ile yolculuğun devam edecek olmasını siz nasıl karşılıyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum‘da paylaşmayı ve daha fazla sinema içeriği için bizleri Google News‘ten takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: Screen Rant

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Adana Sokakları Turunç Kokuyor - Kolektif

Adana’yı Öykülere Taşıyan “Adana Sokakları Turunç Kokuyor” Kitabı Yayımlandı

Melinda Dillon Hayatını Kaybetti

Üçüncü Türden Yakınlaşmalar ve Bir Yılbaşı Hikâyesi Filmlerinin Yıldızı Melinda Dillon Hayatını Kaybetti