in ,

David Cronenberg’ün Yeni Korku Filmi “Crimes of the Future”dan Fragman Yayınlandı

Crimes of the Future fragmanı yayınlandı. Yeni David Cronenberg filmi çok yakında izleyicilerle buluşacak. Yapımda Kristen Stewart, Léa Seydoux ve Viggo Mortensen gibi isimler yer alıyor.

Crimes of the Future fragmanı David Cronenberg filmi

Crimes of the Future fragmanı paylaşıldı. David Cronenberg yeni bir korku filmi ile sinema salonlarına geri dönüyor. Yapımın oyuncu kadrosunda Kristen Stewart, Léa Seydoux ve Viggo Mortensen gibi yıldızlar bulunuyor.

Özellikle beden korkusu (body horror) alt türünde önemli işlere imza atan Kanadalı yönetmen David Cronenberg, yeni yapımı ile izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

The Fly, Dead Ringers, eXistenZ ve Crash filmleriyle tanınan Cronenberg son olarak 2014 yılında Maps to the Stars ile sinemaseverlerle buluşmuştu.

Usta yönetmenin yeni filmi dünya galasını 17 – 28 Mayıs 2022 tarihleri arasında Cannes Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Yapım, yarışmada Altın Palmiye ödülü için yarışacak 18 filmden birisi olacak.

Bilimkurgu, korku ve dram türlerini bir araya getiren film Cronenberg’ün beden korkusu yapımlarına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. Crimes of the Future filmi, insanlığın sentetik çevreye uyum sağladığı yakın bir gelecekte geçiyor. Bu evrim, insanları doğal durumların ötesine geçmeye ve biyolojik yapılarını değiştiren bir metamorfoza açılıyor.

Crimes of the Future Fragmanı | İZLE

YouTube video

Fragman tuhaf ve tılsımlı nesneler, cinsellik, korku ve teknoloji arasında huzursuz bağlar kurarak şekilleniyor.

Cronenberg yaptığı açıklamada Crimes of the Future filminin senaryosunu 20 yıldan uzun bir süre önce kaleme aldığını açıkladı. Kanadalı yönetmen, filmi Toronto’da çekmek için yazdığını ancak prodüksiyonu Atina’da gerçekleştirmiş olmaktan dolayı memnun olduğunu da kaydetti.

“Filmi Toronto için yazmıştım ve eski bir antik kentte çekmek çok heyecan verici bir fikirdi. Ancak Toronto 3.000 yaşında değil. Bu yüzden şehrin dokusu ile Akdeniz hissini filmde hissettirmeye çalıştık.”

Crimes of the Future fragmanı David Cronenberg

Yapımın oyuncu kadrosunda son dönemlerin popüler oyuncusu Kristen Stewart (Spencer, Underwater, Twilight), Fransız aktris Léa Seydoux (Mavi En Sıcak Renktir, No Time to Die) ve Oscar adayı aktör Viggo Mortensen (The Lord of the Rings, Falling, Green Book) gibi isimler yer alıyor.

Bu üçlüye Scott Speedman, Tanaya Beatty, Denise Capezza, Lihi Kornowski, Don McKellar, Nadia Litz ve Yorgos Pirpassopoulos eşlik ediyor.

Yeni David Cronenberg filmi için heyecanlı mısınız? Yapımın ilk uzun fragmanını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Av Club

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

2 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

    Film korkunç değil, film iğrenç. Fragman tiksindiriyor ama korkuya dair bir şey yok :grinning:

  2. Avatar for periyodiknesriyat periyodiknesriyat dedi ki:

    Tam bir Cronenberg filmi. Aklıma Naked Lunch ve The Fly’dan sahneler üşüştü. Adamın işi gücü rahatsız etmek.

    Ama benim tercihim onun elimden A History of Violence gibi filmler izlemek.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Nostradamus Kehanetleri kitap

Çalınan El Yazması ‘Nostradamus Kehanetleri’ Yıllar Sonra Evine Geri Döndü

uzaylılar ile iletişim ne zaman

İnsanlığın Dünya Dışı Bir Medeniyetle Temas Kurabileceği Tarih Hesaplandı: En Az 2.000 Yıl Beklemek Gerekecek