in

David Robert Mitchell Yeni Filmi Heroes & Villains ile Geliyor

David Robert Mitchell süper kahraman filmi Heroes & Villains ile geliyor. It Follows gibi bağımsız yapımlarla tanınan yönetmen ilk defa bir stüdyoyla çalışacak.

David Robert Mitchell Heroes & Villains

Bağımsız sinemanın öne çıkan yönetmenlerinden David Robert Mitchell, yeni filmi Heroes & Villains için Metro Goldwyn Meyer (MGM) ile anlaşmaya vardı. Yönetmen ilk stüdyo filmiyle geliyor.

It Follows ve Under the Silver Lake filmleriyle tanınan David Robert Mitchell, MGM ile yaptığı anlaşmayla Heroes & Villains filmini çekmeyi kabul etti. Mitchell bu anlaşmayla birlikle kariyerinde ilk kez bir stüdyo filmine imza atmış olacak.

Heroes & Villains “Ezber Bozacak”

David Robert Mitchell, süper kahraman filmi olarak tanımlanan Heroes & Villains’ın senaryosunu halihazırda yazmış olsa da filmin konusuyla ilgili ayrıntılar henüz açıklanmış değil. Filmin yapımcı kadrosunda Mitchell’ın yanı sıra Chris Bender ve Jake Weiner yer alıyor. İkili, Mitchell’ın son filmi Under the Silver Lake yapımında da beraber çalışmışlardı. Süper kahraman türüne yeni bir soluk getirmesi düşünülen Heroes & Villains için haber kaynakları “ezber bozan” gibi yorumlar yapıyorlar.

It Follows Yönetmeni David Robert Mitchell Bir Süper Kahraman Filmiyle Geliyor

İlk kez 2010 yılında The Myth of the American Sleepover filmiyle sektöre adımını atan Robert Mitchell, o zamandan beri adını bağımsız filmlerle duyuruyordu. Sonradan 2014’te It Follows (Peşimdeki Şeytan) filmine imza atan Mitchell, korku türüne yeni bir boyut kazandıran bu filmiyle eleştirmenlerden övgü dolu yorumlar almıştı. İnsana cinsellik yoluyla bulaşan ve peşine takıldığı kişiyi öldürmeden durmayan bir yaratığı gösteren film, senaryosu ve kamera açılarıyla özgün bir tablo çizmişti.

David Robert Mitchell It Follows

Robert Mithcell son olarak, 2018 yılında vizyona giren Under the Silver Lake filmiyle seyirci karşısına çıktı. Başrolünde Andrew Garfield’ın yer aldığı gizem türündeki yapım, ilk kez Cannes Film Festivali’nde gösterilmişti. Film müzikleriyle ön plana çıksa da ticari olarak bekleneni verememişti.

MGM’nin film direktörlüğünün başına Michael De Luca geldiğinden beri stüdyo bünyesine yeni projeler katmakla meşgul. Üstelik Heroes & Villains De Luca’yla Robert Mitchell’in birlikte yaptığı ilk iş de olmayacak. De Luca, 2018’de Under the Silver Lake filminin yapımcılığını da üstlenmişti. Film her ne kadar beklenilen hasılatı elde edemese de Mitchell’la bir kez daha iş yapacak olan De Luca, yönetmene olan güvenini gösteriyor.

Hollywood Reporter’ın haberine göre Robert Mitchell, filmin oyuncu kadrosunun kısa sürede açıklanmasını bekliyor. Yapımın vizyon tarihi ve diğer detayları henüz netlik kazanmadı.

Peki siz David Robert Mitchell sinemasına aşina mısınız? Bağımsız yapımlarla tanınan bir yönetmenin stüdyo kapsamındaki ilk filminden neler bekliyorsunuz? Görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Simülakrlar ve Simülasyon Çerçevesinde Günümüz Youtube Camiası

Kaynak: Collider

Ensar Çırak

İzmir'de doğdu. İlkokulda dramayla uğraştı, futbol oynadı. Sonra basketbola sardı ve daha çok sevdiğini anladı. Küçüklüğünden beri oyunlara hasta. Fantastik edebiyat sever. Ortaokulda arkadaşıyla başarısız bir bilim kurgu denemesi oldu. Zamanında bir sürü balığı vardı ama şimdi hiçbiri yok. Şu sıralar İstanbul'da, üniversiteyle uğraşıyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

batman batmobile belgesel

Batmobile Belgeseli Ücretsiz Olarak Yayında

Harry Potter ve Felsefe Taşı İlk Baskı

Harry Potter ve Felsefe Taşı’nın Çöpte Bulunan İlk Baskısı 274 Bin Liraya Satıldı