in ,

Death on the Nile Fragmanı: Agatha Christie’nin Meşhur Polisiyesi Film Oluyor

Death on the Nile fragmanı yayınlandı. Agatha Christie’nin polisiye romanından uyarlanan Nil’de Ölüm, Doğu Ekspresinde Cinayet filminin devamı niteliğinde.

Death on the Nile Fragmanı

Agatha Christie’nin Death on the Nile adlı (Nil’de Ölüm) polisiye romanından uyarlanan cinayet ve gizem filminde Kenneth Branagh’ı yeniden Belçikalı dedektif Hercule Poirot rolünde izleyeceğiz. Kuzey İrlandalı aktör rolü ilk kez 2017 yapımı Murder on the Orient Express (Doğu Ekspresinde Cinayet) filminde üstlenmişti. Şimdi ise macera Nil’de devam ediyor!

Suç, dedektifimizi bu sefer bir gemi gezisinde yakalıyor. Fragman meşhur dedektif Poirot’un ağır aksanıyla sorduğu bir soruyla şekilleniyor: “Sorarım size, hiç çok sevdiniz mi? Kıskançlıkla dolup öldürecek kadar?” Film balayı tatiline çıkmış bir çiftin bu trajik olayla karşı karşıya kalmasını konu alıyor. Poirot’un sözleri devam ediyor: “Suç, cinayet. Katil de içinizden birisi.”

Death on the Nile Fragmanı

Kenneth Branagh’ın başrolünde olduğu yapım oyuncu kadrosu açısından gerçekten bir yıldızlar geçidi. Gal Gadot (Wonder Woman), Leitita Wright (Black Panther) Armie Hammer (The Social Network), Annette Bening (American Beauty) Ali Fazal (Victoria And Abdul) ve Rose Leslie (Game of Thrones) filmdeki yıldızların sadece bir kısmı.

Death on the Nile Vizyon Tarihi Açıklandı

Disney’e ait olan eski adıyla 20th Century Fox, yeni adıyla 20th Century Studios, filmi 23 Ekim 2020’de sinemalara getirmeyi planlıyor. Yapımın çekimleri Eylül 2019’da İngiltere ve Mısır’da başladı ve yılın sonuna doğru noktalandı.

İlk film Doğu Ekspresinde Cinayet gişede devasa bir başarı yakalamıştı. Dünya çapında 350 milyon dolar kazanan filmin devamı da çok geçmeden duyurulmuştu. İlk filmin senaristi Michael Green Nil’de Ölüm için de görev aldı. İki filmin de yönetmenliğini aynı zamanda başrol olan Kenneth Branagh üstlendi. İlk yapımda Branagh’la birlikte Penelope Cruz, Willem Dafoe, Johnny Depp ve Daisy Ridley gibi isimler görev almıştı.

Death on the Nile Fragmanı | İZLE

Agatha Christie’nin Death on the Nile kitabı bu filmle birlikte üçüncü kez uyarlanmış olacak. İlk olarak 1978’de filmleştirilen eserde başrol Peter Ustinov tarafından canlandırılmıştı. Yan rollerdeyse Bette Davis, Mia Farrow ve Maggie Smith göze çarpan isimlerdendi. Gişede 14 milyon dolar kazanan yapım bir de en iyi kostüm tasarımı Oscar’ı kazanmıştı. 2004’te ise Agatha Christie’s Poirot isminde bir dizi uyarlaması yapılmıştı.

Hercule Poirot’un yeni maceralarını büyük ekranda izlemek için heyecanlı mısınız? Kenneth Branagh’ın hem başrol hem yönetmen olarak performansını nasıl değerlendiriyorsunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı bekliyoruz.

* * *

* Agatha Christie Hakkında Gizem Romanları Tadında 13 Gerçek

Kaynak: Variety

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

Warrior Nun 2. Sezon onayı

Warrior Nun 2. Sezon Onayı Aldı

Pinocchio Guillermo del Toro

Pinocchio Kadrosu Cate Blanchett, Ewan McGregor ve Tilda Swinton ile Genişledi: Şimdi del Toro Zamanı!