in

Death to 2020 Fragmanı: Black Mirror Yapımcılarından “Bit Artık 2020”

Death to 2020 fragmanı yayınlandı. Black Mirror yapımcılarından geçen yıla karanlık ve eğlenceli bir bakış: Bit Artık 2020

Death to 2020 Fragmanı Black Mirror Bit Artık 2020 Netflix

Dizi dünyasının sevilen işlerinden Black Mirror yapımcıları, 2020’ye kurmaca belgesel türünde bir film ile veda ediyor: Death to 2020. Türkçeye Bit Artık 2020 olarak çevrilen yapımdan ilk fragman geldi.

Black Mirror 6. sezon henüz yayınlanmadı. Hatta dizinin yaratıcısı Charlie Brooker, yeni sezonun 2020’de gelmeyeceğini, çünkü bu yılın zaten bir Black Mirror bölümü gibi olduğunu ifade etmişti. Neticede bu sene gerçekten de bir Kara Ayna bölümü izleyemedik. Fakat Brooker, bizi yine de yalnız bırakmadı.

Koronavirüs pandemisi bütün dünyayı altüst ederken 21. yüzyılın en sıkıntılı zamanlarından birisini -dünyaca- yaşadık. Black Mirror yaratıcıları ise bu yıla bir kurmaca belgesel (mockumentary) ile veda etmeye kararlı.

Mockumentary tür olarak yeni bir alan değil. Örneklerine daha önce Taika Waititi’nin What We Do in the Shadows filminde (ardından diziye de uyarlandı) ve sevilen dizi The Office’te görmüştük. Elbette bu türde başka pek çok yapım da yer alıyor.

Death to 2020 Fragmanı Black Mirror Bit Artık 2020 Netflix

Death to 2020, Türkçe adıyla Bit Artık 2020 ise hâlâ devam eden bu karanlık yıla farklı bir bakış açısıyla bakacak, belgesel tadında bir komedi yapımı olacak. Hem gerçek arşiv görüntüleri hem de ünlü isimleri bir araya getirecek.

Yürütücü yapımcı koltuğunda Charlie Brooker ve Annabel Jones, yapımcı koltuğunda ise Alison Marlow yer alacak.

Death to 2020 – Bit Artık 2020 Fragman | İZLE

YouTube video

Filmden yayınlanan fragman, yapımın dokusunu gözler önüne seriyor. Karanlık bir komedi belgeseline şahit olacağımız Death to 2020; oyuncu kadrosu ile de dikkat çekiyor.

Samuel L. Jackson, Hugh Grant, Lisa Kudrow, Kumail Nanjiani, Tracey Ullman, Samson Kayo, Leslie Jones, Diane Morgan, Cristin Milioti, Joe Keery gibi isimler yapımdaki yerini alıyor.

“Bu yıl yaşananlar bugüne kadar hiç anlatılmamıştı. Artık son günlere girdiğimize göre anlatmanın tam zamanı,” cümlesiyle tanıtılan Bit Artık 2020’nin ne zaman yayınlanacağı da açıklandı. Death to 2020 filmi 27 Aralık 2020’de Netflix kütüphanesindeki yerini alacak.

Peki siz böyle bir kurmaca belgesele hazır mısınız? Black Mirror yaratıcılarının gözünden geçen seneye bakmak nasıl bir fikir? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Dünya Venüs Benzer Kıyas Atmosfer

Dünya, Eskiden Venüs’tekine Benzer Kalın ve Zehirli Bir Atmosfere Sahipti

21 Aralık 2020 Jüpiter Satürn En Uzun Gece

21 Aralık 2020 Jüpiter ve Satürn Kavuşması: En Uzun Gecede Nadide Olay