in ,

Digimon, Disney Öncülüğünde Beyaz Perdeye Gelebilir

Digimon, gerçek oyunculu bir sinema filmine kavuşuyor olabilir. Disney’in yapımı gizli olarak geliştirdiği iddia ediliyor.

digimon disney film

Digimon, Disney yapımcılığında canlı aksiyon (live-action) olarak beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor olabilir.

Japonya’da 1999’da izleyiciyle buluşan Digimon, sanal dünyada yaşayan “dijital canavarlarla” bağ kuran gençleri konu alıyor. Digimon Adventure 01 ve 02, Tamers, Frontier, Savers ve Xros Wars olmak üzere 6 sezonu bulunan serinin ilk üç sezonu ülkemizde Türkçe dublajla yayınlanmıştı.

Ayrıca serinin, oyun konsollarına çıkmış birçok video oyunu dışında Digimon Battle RPG ve Masters Online olmak üzere iki çevrimiçi oyunu da mevcut. Serinin RPG oyunlarından Digimon Story Cyber Sleuth: Complete Edition’a da bilgisayar üzerinden ulaşmak mümkün. Bir süre önce duyurulan Digimon Survive isimli oyun da 2020 içerisinde PS4, Xbox One, Switch ve PC oyuncularıyla buluşacak.

digimon disney film

Daha önce National Treasure 3, Now You See Me 3 ve Scream 5 gibi filmlerin yapım aşamasında olduğunu belirten WGTC’ye yakın kaynaklar, bu sefer gerçek oyuncuların yer alacağı bir Digimon filminin planlandığını söylüyor. Söylenti, Digimon’un haklarının Disney’in eline geçmesiyle birlikte daha da yayılmaya başladı. Filmde kimlerin yer alacağı, hikâyesinin ne olacağı ve vizyona girip girmeyeceği gibi konular henüz belirsizken yapımın gizli bir şekilde geliştirildiği de belirtiliyor.

Digimon ve Pokémon Rekabeti Beyaz Perdeye Taşınabilir

Pokémon’a rakip olarak görülen Digimon’un yeniden gündeme gelmesinin Detective Pikachu’yla alakalı olabileceği de düşünülüyor. Pokémon evrenine uzak olan seyirciyi bile cep canavarlarının dünyasıyla tanıştırmayı başarmış olan Detective Pikachu, dünya genelinde 433 milyon dolarlık başarılı bir hasılata da imza atmıştı.

digimon disney film

Söz konusu yapım gerçeğe dönüşürse, bir dezavantajları olduğunu söylemek gerek. Digimon’un Pokémon hayranları tarafından bir “kopya” olarak görülmesi en büyük sorunlardan biri. Bu dezavantajı aşmanın yollarından biriyse ilgi çekici bir hikâye yazmak olarak görülüyor. Ancak bir avantaj olarak, Digimon’un karakterlerinin Pokémon karakterlerine göre daha derin işlendiğini de belirtelim.

Digimon’un potansiyel bir gerçek oyunculu filmi hakkında neler düşünüyorsunuz? Sanal canavarların dünyasına bir kere daha girme ihtimali sizi heyecanlandırdı mı? Gerçekleştiği takdirde bu yapımın, Detective Pikachu’nun başarısını geçebileceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle Kayıp Rıhtım Forum’da paylaşmayı unutmayın.


* Alışılmadık Şekilde Evrim Geçiren Pokémonlar

Kaynak: We Got This Covered

Peren Ercan

1995 Çanakkale doğumlu, hayali olan yazarlığın peşinden koşan bir üniversite mezunuyum. Üniversitede beş yılımı geçirdiğim Japonca Öğretmenliği bölümünün bana kattığı kültürel farkındalıkla beraber yeni diller öğrenmeye olan açlığım devam ediyor. Bazıları ödüllü olmak üzere kısa öykü ve roman çalışmalarım var. Büyülü gerçekçiliğin cazibesine yazdıkça kapıldım. O kadar kapıldım ki gerçek hayatta da büyüyü aramaya başladım.

3 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Shelpe Shelpe dedi ki:

    Güzel olabilir.Disney’e uygun şirin karakterleri var Digimon’un bence.Ama çok fazla fantastik öge var.Beyaz perdeye uyalarınken tema vb. şeyler bozulursa pek beğeneceğimi sanmıyorum.

  2. Avatar for per.ercan per.ercan dedi ki:

    Pokemon’da daha fazla fantastik unsur olduğunu düşünüyorum. Onu sinemaya uyarlamayı başardılarsa Digimon’u uyarlamak çok daha kolay olacaktır.

  3. Avatar for Shelpe Shelpe dedi ki:

    Pokemon’un filminin benim için tek eksi yönü tüylü olmalarıydı.Bölye bir olay olmazsa fena olmaz bu film.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Maya Takvimi Dünyanın Sonu Teori

Maya Takvimi Dünyanın Sonunu “Yine” Tahmin Etmedi: İddialar Doğru Değil

Nöropolis - Robert Newman

Nöropolis: Robert Newman 40 Yıllık Komedyenliğin Getirdiği Bakışla Beyin Bilimini İnceliyor